Skocz do zawartości

śmigłowiec Mi-24 D/E 1:72 Italieri


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja również wezmę udział w konkursie mimo iż jestem początkującym modelarzem .Zamierzam złożyć model Mi-24 D/E w skali 1:72 z Italeri w polskim malowaniu. Moją dokumentacje zdjęciową stanowić będą wszystkie zdjęcia jakie uda mi się znależć w internecie. W zestawie nie ma polskich oznaczeń ale skąś sie je skombinuje .

To tyle gadania, teraz czas na in-box :

 

0a2fc1b5dfa3ff46m.jpg812ee3918e6853b9m.jpg

e823ab6d1986bf24m.jpg

08c8c81a661a9011m.jpg

eb084f62d636e241m.jpg

b0282a6526707da7m.jpg

A oto te nieszczęsne kaleczki

 

MI-24---Russian-Fight-Helic.jpg

Postaram się aby to co skleję chociaż trochę przypominało to co na zdjęciu

 

Na koniec życzę jeszcze wszystkim udanych modeli i udanej zabawy .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko na wstępie prosił o zmianę tematu na poprawną, bo czegoś takiego jak "Mi-24E" nie ma i nie było (poza tym, jako cel dałeś foto Mi-24D, więc wnioskuję, ze model tej wersji będziesz wykonywał). Całość zapewne wywodzi się z kodowego natowskiego oznaczenia wersji W, ale to, że Italeri nie zna poprawnych oznaczeń konstrukcji nie znaczy, żeby brać ich za źródło informacji ;)

 

A co do samego modelu - wyzwanie Będę tu zaglądał, bo walka z tym wynalazkiem to przygoda sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to by się zgadzało, bo Italeri zrobiło model swoistej hybrydy z systemem kierowania ogniem z wersji D i uzbrojeniem z W ;) (poza tym, chodziło mi o nazwę tematu na forum, nie radosną twórczość pisarską na pudełku od modelu ;) ). Swoją drogą, nie jestem fanem używania kodowych oznaczeń NATO dla uzbrojenia spoza układu - mają swoje własne nazwy. ;)

 

W kwestii pomocy merytorycznej przy budowie modelu - do usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłęm się nim i niestety ale jest FATALNY... Ale będę trzymał kciuki Smile

Powiem tak:...

Gratuluję odwagi i sam zbieram chęci, być może po przekopaniu moich zasobów z czymś wystartuję? chociaż przy dwójce małych bąbli łatwo nie będzie...

 

co do wstawki Dawida, miałem przyjemność popełnić ten model jakieś... o kurde? ponad 10 lat temu i mimo iż wymagał całego mnóstwa poprawek, których oczywiście w 100% nie poczyniłem hehehe sklejał się całkiem miło i przyjemnie, ale fakt jest jeden i niezaprzeczalny... jak chcesz aby miał ręce i nogi, przygotuj się na sporo uwag ze strony widzów no i na wzmożony nakład pracy!

 

tym czasem... życzę powodzenia i będe jako stały kibic obserwował ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej dobiero się uczę , a że nie mam środków żeby latać do sklepu po nowe farby kożystam z tego co mam .

Po drugie muszę wyjaśnić pewną sprawę. Otóż nie będzie to dokładne odwzorowanie orginału [ nie mam na to środków], tylko takie jakie będe mógł zrobić bez specjalnych narzędzi i blaszek czy części żywicznych.

Na przykład kamuflaż postaram się odwzorować(pędzelkiem), a konkurs traktuję jako motywację do sklejenia tego modelu jak najlepiej.

 

P.S. Dziękuje za uwagę i proszę o następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, doskonale rozumiem fakt nie biegania do sklepu po każdy odcień z osobna (sam przygotowuję swoje barwy mieszając kolory podstawowe), ale mimo wszystko myślę, że masz na stanie kolory niebieski i zielony, skoro chcesz wykonać model w kamuflażu "europejskim". Znajdź zdjęcia kokpitów, dobierz barwy zbliżone do oryginału a sam zobaczysz, że model wiele zyska, bo póki co wygląda to zabawowo (zwłaszcza te zielono-czerwone panele).

 

1544010.jpg

 

I nie chodzi o to, że się czepiam ;) Twoja sprawa co i jak wykonasz. Jednak skoro zdecydowałeś się wykonać model redukcyjny rzeczywistej konstrukcji radziłbym trzymania się rzeczywistości tak ściśle, jak bardzo pozwolą Ci na to Twoje zdolności modelarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zmyłbym lakier i malował wszystko od nowa.

 

Barwy jakie bym Ci polecił to Humbrole: 89 (niebieski), 147(szary), 80 (zielony) i 33 (czarny).

 

Mieszając niebieski z zielonym uzyskasz ten charakterystyczny kolor dla paneli z przyrządami. Niebieski z szarym ze znaczną przewagą niebieskiego to kolor pozostałych paneli. Później tę samą mieszankę, ale z większą ilością szarego polecam na spód kadłuba. Sam tak właśnie malowałem Mi-24 z Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda trochę lepiej niż na zdjęciach

hmm powiem Ci, że jeśli na fotach wygląda tak, to pewnie lepiej nie wygląda, a to za sprawą tego, iż aparat jest bezlitosny i wychwyci choć by najmniejszy błąd od których w tym kokpicie się nie uchroniłeś. Z pudełka ten model mimo wielu błędów może wyglądać również całkiem nieźle. Poszperaj w dokumentacji, w necie sporo tego jest, nie mówię tu o oddawaniu w 100% tego co masz w oryginale, ale pokuś się chociaż o oddanie podobnej kolorystyki i jeszcze jedna może nie prośba tylko rada...

nie śpiesz się proszę, bo to podstawowa przeszkoda w popełnieniu całkiem przyzwoitego modelu, nawet mało wprawną ręką!

 

A czym mam to zmyć? (Nie mam żadnego zmywacza do farbek Crying or Very sad )

 

możesz popróbować kąpieli w najzwyklejszym "krecie" do czyszczenia kanalizacji, tylko ostrożnie się z tym obchodź i staraj się zachować proporcję kąpieli.

 

Pozwodzenia w dalszych pracach nad tym uroczym śmiglaczkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała kabina pilotów oraz kabina transportowa była pomalowana w tym odcieniu. Kiedyś ok. 15 lat temu określałem ten odcień wraz z kolegą jako "szmaragdowy" nie pamiętam dokładnie ale mieszaliśmy w niebieski z zielonym w stosunku ok 3:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie popełniam ten sam model (choć chyba w starszym wydaniu bo plastik innego koloru) i w takim samym kamo. A co do kolorów to kabina pilota i pilota-operatora jest we wspomnianym kolorze niebiesko-zielonym, natomiast przedział desantowy jest niebieski. Jeżeli nie znajdziesz odpowiednich zdjęć w necie to śmiało pisz na priwa... coś znajdziemy...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.