Skocz do zawartości

Iracki T-55A- Tamiya 1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chwilowo nie mogę pomalować JS-a, więc biorę się za kolejny model. Tym razem będzie to T-55A w malowaniu irackim. Planuję zrobić go w wersji używanej obecnie, z dodatkowymi koszami na wieży, takimi jak na zdjęciu poniżej:

T-55_Iraq.jpg

Narazie mam model ze złożonym zawieszeniem...

1.jpg

2.jpg

...oraz zapas polistyrenu, i trochę zdjęć, które będę wrzucał w razie potrzeby W trakcie budowy dokupię lufę RBModel, liny Eureki i być może jakieś blaszki. Narazie wezmę się za kosze.

Jeżeli ktoś ma zdjęcia T-55 z tą konkretną modyfikacją, to byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę podziałałem przy moim T-55 Zrezygnowałem z blaszek Edzia, dokupię tylko metalową lufę RB. Narazie model sam się skleja, praktycznie zero szpachlowania, szlifowania niewiele (kilka śladów po wypychaczach w widocznych miejscach). Poczyniłem też wstępne próby przy koszach, ale nie wyszło i wyrzuciłem Jutro druga runda

PB220013.jpg

PB220014.jpg

PB220005.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dorobiłem instalację paliwową na podstawie zdjęć. To małe coś na prawo od jednogroszówki to zawór. Słabo go widać, postaram się zrobić lepsze foty. Jestem z niego osobiście dumny- zrobiłem go od podstaw, sklada się z 7 elementów, z czego tylko jeden jest plastikowy, reszta to druciki i złom fototrawiony.

PB230024.jpg

PB230010.jpg

PB230017.jpg

PB230009.jpg

Napocząłem też elektrykę

PB230022.jpg

I okleiłem wieżę haczykami

PB230025.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ogólnie rzecz biorąc prace konstrukcyjne przy modelu zakończone. Zrezygnowałem z trzeciego kosza na rzecz większej ilości magazynków do wukaemu. Dołożyłem jeszcze liny Eureki i lufkę RB. Teraz zostało już tylko szpachlowanko i malowanie. Wybrałem już odcień farby (Vallejo Air 71.028 Sand Yellow) Nie będzie mocnego obijania i brudzenia, gdyż zdjęcia wyraźnie pokazują że irackie tety są w większości odpicowane jak na defiladę. Będzie za to sporo różnych śmieci w koszach i na pace (min. kartony z butelkami wody, zwój drutu kolczastego, jakiś worek, szmaty i może Kałasznikow dla urozmaicenia )

PC020004.jpg

PC020008.jpg

PC020011.jpg

PC020016.jpg

PC020019.jpg

PC020030.jpg

Pzdr.

PS. Belka z tyłu pojazdu i zapasowe ogniwa są tylko na przymiarkę. W końcowych rozrachunku będą wymienione odpowiednio na patyczek od lodów i friule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie że można to ogniwko wyjąć. Zrobię przymiarkę jutro bo teraz cały model schnie po kąpieli w wodzie z detergentem. Tylko będę się musiał przełamać, bo strasznie mi się te luźne gąski podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić to pozostawiłbym te nie naciągnięte gąski albowiem na irackie piaski tak ma być. Podobnie jak na śnieg.

To tyle. Widzi mi się że model będzie przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić to pozostawiłbym te nie naciągnięte gąski albowiem na irackie piaski tak ma być. Podobnie jak na śnieg.

To tyle. Widzi mi się że model będzie przedni.

Dziękuję. Czyli gąski zostają takie jakie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podziałałem przy gąskach. Po uzyskaniu mieszaniny tych specyfików(UWAGA!! Ta mikstura to srogi syf, wydziela się z niej chlor, więc radzę nie używać w domu):

domestos.jpg

Wrzuciłem odtłuszczone, wyczyszczone gąski, i wstawiłem pojemnik w którym była ta mieszanka do większego pojemnika z ciepłą wodą, aby rozgrzać substraty w celu przyspieszenia reakcji. Po upływie około pół godziny otrzymałem taki efekt:

g1.jpg

g2.jpg

Niestety na gąskach powstał tłusty nalot, ale podobno po wyschnięciu można go łatwo usunąć.

Poza tym pomalowałem trochę model. Najpierw potraktowałem go Surfacerem 1000, a potem dwukrotnie farbą Vallejo Air 71.028 z takim efektem. Jutro spróbuję to wycieniować i nadejdzie czas malowania oznaczeń

te.jpg

tet.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać to w środowisku wszędobylskiego piasku gąski są jak wyszlifowane. Przerabiałem to na bardzo specyficznym poligonie w Żaganiu. Po tym Domestosie wyglądają nieziemsko ale przedstawiają okres gdy wóz trochę postał na wilgotnym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać to w środowisku wszędobylskiego piasku gąski są jak wyszlifowane. Przerabiałem to na bardzo specyficznym poligonie w Żaganiu. Po tym Domestosie wyglądają nieziemsko ale przedstawiają okres gdy wóz trochę postał na wilgotnym powietrzu.

 

Dlatego będę je czyścił druciakiem i przecierał miejscami papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad ustawieniami aparatu i oswietleniem. Skorzystalem też z mojego pseudo namiotu bezcieniowego. Fotki dobrze oddają kolory. Jak widać nie zrobiłem cieniowania, a raczej rozjaśnianie Przepraszam za wprowadzanie w błąd. Właściwe cieniowanie dopiero nastąpi.

PC050057.jpg

PC050039.jpg

PC050005.jpg

PC050003-1.jpg

PC050043.jpg

PC050034.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat "przegapiłem" za względu na nie moją skalę

Bardzo fajnie wyszły kosze na wieży. Trochę dziwi mnie, że pojazd nie ma jakiegoś szalonego kamo jak np. ich softskiny.

Po przeczytaniu tematu maiłem nadzieję na Iran-Irak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.