Skocz do zawartości

[HUMVEE] Libański M998 - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak, wiem - mam już założone 3 praktycznie nieruszone warsztaty. Ale w pewnych okolicznościach przyrody niewskazanym jest porywanie się teraz na głębszą konwersję Humvee, jakimi niewątpliwie są M1114, tajwański Tien-Chien czy ukraiński opancerzony. Dlatego moim następnym modelem będzie libański M998 w dość ciekawym malowaniu:

libaski25.jpg

Jak widać i tutaj jest trochę do dorobienia - ławki z tyłu, fotelik dla strzelca, stojak na karabin. Na stojaku mam zamiar zamontować żywiczny M2 w trakcie zmiany skrzynki amunicyjnej - czyli otwarty zamek, zwisająca taśma itp. Mam już żywiczne koła nowego typu Blast Models. Sam pojazd to Italeri jako baza (rama, nadwozie, drzwi), do tego dach z Revella i fotele od podstaw (ech, kolejna rzecz do dorobienia )

 

Pierwsza wątpliwość - jakim kolorem wg Was jest malowane wnętrze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny pomysł - super pojazd - jako że próbowałem kiedys to camo w 72 - stwierdziłem że można zrobić ale i mozna się i się poddaję

Ogólnie najchętniej zrobiłbym sobie wszystkie libańskie które się dzisiaj pojawią w temacie "internacional"

...... ale na razie zamiast tego zrobię sobie

th_Ar01.jpg

 

acha - kolor - Ja bym dał nie zielony i nie czarny tylko antracyt - ma go np revell, albo sam kiedyś (jak była posucha) robiłem dodając do czarnego minimalną ilość ciemnozielonego. Czarny (zwłaszcza w 72) jest czarniejszy niż w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawy. Nie mam w kolekcji wersji z konfiguracją wysoka kabina - niski tył, ten Argentyńczyk też był kiedyś w kręgu zainteresowania. Ale z kolei mam dość na jakiś czas 3-kolorowego kamo, nawet jeżeli są inne odcienie Dlatego wybrałem libańskiego, właśnie ze względu na malowanie.

Co do antracytu, to chyba dobra sugestia. Dobiorę coś na oko pod kolor ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, coraz bardziej "wyuzdane" pomysły wersji Humvee

Ciekawe, a jednocześnie trudne malowanie.

Wersja sama w sobie jakoś bardzo "wyuzdana" nie jest, ale wybrałem ją ze względu na malowanie i na wygląd - tak jak pisałem wyżej - wysoka kabina, niski tył. Mam też zamiar na dłuższy czas odstawić na bok wersje USA i zrobić kilka Humvee użytkowanych przez inne kraje.

Mam nadzieję, że nie polegnę przy malowaniu, ale już wiem, że się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka (bardzo krótka) relacja słowna - mam już komplet części do tego modelu Wczoraj zacząłem składać podwozie.

 

Dzięki BaldPumie ( ) mam też kilka fotek więcej. To co prawda trochę inne M998, ale zdjęcia będą pomocne przy malowaniu.

th_liban1.jpg th_liban2.jpg th_liban3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem...To jest trochę uboższa wersja Humvee, sprzedawana głównie do mało zamożnych krajów, tak trochę okrojona wersja...Zazwyczaj, aby obniżyć koszty, pozbawia się takie pojazdy wszystkiego, co jest zbędne. Niemniej jest to jednak wersja "specjal", ma w końcu zamontowaną przednia osłonę...

PS. Szykuje się kolejna interesująca wersja, będzie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wersja zubożona - tylko przeróbka w warsztatach libańskich Marines - tu raczej chodziło żeby był lżejszy a nie pozbawiony siły ognia. Dodatkowo desant siedząc plecami do siebie ma znacznie lepsze pole obserwacji i duzo szybciej może zeskoczyć z ostrzelanego pojazdu - tam niemowlęta oprócz Bebika z darów dostają przynajmniej AK47, a jak bogatsza rodzina to AK103.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niewiele...

Z tego:

DSCF2277.jpg

udało mi się wystrugać to:

DSCF2278.jpg

Na sklejenie do kupy zabrakło czasu (a może chęci... dzień jakiś nie tegez...)

 

 

EDIT (chwilę poźniej): te zdjęcia są tak słabe, że sam się sobie dziwię, że je tu wrzuciłem... No ale stało się. Postaram się poprawić przy następnym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica rejestracyjna, z dedykacją dla BaldPumy:

th_liban.jpg

Wzięta ze zdjęcia jakiegoś innego Humvee. Rysowana w Paintcie, po zmniejszeniu do 1:35 elegancko zdaje egzamin. Jak się zachowa w 1:72 - to już ktoś inny musi sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sklejony (poza układem wydechowym i zbiornikiem paliwa). Karabin zastępczy, jak pisałem w 1. poście - będzie inny. Dach założony na sucho, na razie jest bez pasowania, to zrobię dzisiaj. Do zdjęć założone tylko jedne drzwi.

DSCF2281.jpg

DSCF2279.jpg

DSCF2280.jpg

DSCF2282.jpg

DSCF2283.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Z czego jest zrobiona ławeczka i poduszki na siedzenia? Czy to jest obrobiony plastik?

Dzięki. Ławka z pręcików Evergreena. Tylne siedzenia: siedziska to płytka polistyrenowa oklejona folią aluminiową, a oparcia to żywica z konwersji Pro Art Models na Dumvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie oprócz drobiazgów (lampy, lusterka, poprawić wydech itp.) brakuje tylko kamuflażu... TYLKO? Chociaż we wnętrzu wyszedł super (fotek brak, pudło zamknięte). Oczywiście później będzie jakieś brudzenie itp.

DSCF2339.jpg

DSCF2344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rabarbar...Przednia osłona to pewnie blaszka, kogucik nie mam pojęcia jak wykonany. Macie z BaldPumą talent do robienia wszelkich napisów i tablic rejestracynych, nigdy się tego nie nauczę. Po prostu nie potrafię sobie tak pomniejszyć i wydrukować. Ze złości już pogryzłem skarpetki, a nowe były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia osłona jest z Tamiyi. Kogucik - wytłoczony na ciepło czubkiem trzonka pędzla. Co do tablic - podstawa to dobra drukarka. Przygotowanie - ja robię tablice po prostu w Paintcie, przeklejam do Worda, gdzie ustawiam rozmiar. Czyli prymitywne metody, ale elegancko się sprawdzają. Popróbuj, na pewno się uda, skarpetki zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.