Skocz do zawartości

PZL W-77 "Cień"-Testors/Italeri-1:48


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Trochę łyso (żeby nie powiedzieć kretyńsko i głupio jak pieron) mi zaczynać nowy temat konkursowy tuż po tym jak odłożyłem pracę nad karabinem pulsacyjnym.Miałem nie zakładać ale nie mogłem się powstrzymać.Mam nadzieję że mi wybaczycie.Karabin powstanie ale nieco później i w normalnym dziale.Póki co zbuduję model najnowszego polskiego śmigłowca PZL W-77 "Cień".Model powstanie na bazie modelu śmigłowca STINGBAT firmy Testors/Italeri w skali 1:48.Oczywiście krótki opis zostanie umieszczony ale dopiero w galerii.

 

Po tym wprowadzeniu przejdę już do modelu.Inbox pojawił się wczoraj więc tu pokazuję że nic nie ruszone:

PC240023.jpg

PC230015.jpg

PC230016.jpg

 

A oto pierwsze prace-śmigło:

PC230020.jpg

 

Działko:

PC230021.jpg

 

Wloty powietrza:

PC230022.jpg

 

Kadłub z przetrasowanymi liniami podziału blach:

PC240020.jpg

 

No i fajna rzeczy czyli ruchome pokrywy luku rakietowego:

PC240021.jpg

PC240022.jpg

 

 

Śmigłowiec powstanie prawdopodobnie w malowaniu na zlot Tigermeet w roku 2040 na którym został pokazany publiczne po raz pierwszy Jedyne co zmienię w zestawie to dorobię skrzydła szczątkowe. Kamuflaż będzie szary (coś w stylu naszych F-16) z szachownicami low-vis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i jak tu się nie przyglądać i nie kibicować?

Zapowiada się bardzo ciekawy model

 

Dobrze rozumiem, jeśli chodzi o konstrukcje, że tutaj zamiast wirnika ogonowego jest jakiś silnik odrzutowy? Fajne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.Przez tę kratę na końcu kadłuba wyrzucany jest gaz.Zastępuje on śmigło ogonowe.Tak na marginesie to powoduje ono dużo hałasu przez pozbycie się wirnika ogonowego śmigłowiec staje się cichszy.EC-135 (np ratowniczy z Krakowa) z wirnikiem wbudowanym jest sporo cichszy od Mi-2 z klasycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.Przez tę kratę na końcu kadłuba wyrzucany jest gaz.Zastępuje on śmigło ogonowe.
Ta technologia śmigłowcowa nazywa się NOTAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,czyli w rozwinięciu "NO TAil Rotor",po polsku "bez śmigła ogonowego".

 

EDIT:

 

Dalszy ciąg prac czyli doklejone komory na pociski rakietowe...

PC240001.jpg

 

...pomalowany i "wysuchopędzlowany" tył kokpitu...

PC240005.jpg

 

...no i "Cień" w całości na sucho ze skrzydłami szczątkowymi...

PC240004.jpg

PC240003.jpg

PC240002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Comanche? do pewnych misji może mieć zakładane...

 

Do pewnych.... Kiedy stealth mu nie jest potrzebne...

Równie dobrze można dodać mu wirnik ogonowy...

 

Zobacz na F-117, F-22 - wszystko pochowane w kadłubie.

 

 

Oki, dość mojego marudzenia. Zdrowych, spokojnych Świąt.

Serdecznie pozdrawiam znad porannej kawy.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to racja Co prawda bardziej mi się podoba z tymi skrzydłami ale przemyślę sprawę.Zwłaszcza że nic nie przykleiłem jeszcze. Również wesołych i spokojnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Liczyłem że ktoś przeprosi się z myślą że jam modelarz i kupi coś plastikowego pod choinkę.Nooo pewnie...przeliczyłem się...No ale cóż...skoro rodzinka nadal uważa że plastikowe samolociki są dla dzieci to kicham taki interes,niech mnie cmokną w Humbrola i robię swoje

 

Ciąg dalszy prac nad "Cieniem"...zaraz,jak to napisali na opakowaniu modelu? "Dual crew cockpit is fully detailed" Oto ten zdetalowany kokpit:

 

PC250003.jpg

PC250002.jpg

pit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same skrzydla moga byc jako element wytwarzajacy dodatkowa sile nosna na duzych predkosciach (co skutkuje odciazeniem wirnika glownego). Jednoczesnie skrzydla bez podwieszen nie powoduja znacznego wzrostu SPO czyli po angielsku RCS.

 

Naturalnie taki smiglowiec moze uzywac bardziej wyrafinowanych technologii stealth w rodzaju generatorow plazmy itd.

 

Zobacz na F-117, F-22 - wszystko pochowane w kadłubie.

Dla F-22 zostaly przewidziane konfiguracje z zewnetrznymi wezlami.

b6eb173f01316817.jpg

05601a570a0e6374.gif

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie taki smiglowiec moze uzywac bardziej wyrafinowanych technologii stealth w rodzaju generatorow plazmy itd.

 

Jak to "śpiewał" Scooter-"Yeeeeaaaa always hardcore"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Stingbatem było tak...W momencie gdy Testors widział że F-19 czyli ich pierwszy model przypuszczalnego stealth okazał się strzałem w dziesiątkę (okazał się najczęściej kupowanym modelem w historii,przepakowało go m.in Italeri,Revell,S-mars oraz produkowany był w różnych skalach od 1:48 do 1:144 i w różnych wersjach,Monogram wykupił nawet nazwę F-19 od Testorsa i zrobił własną wersję) szybko wypuścił samolot z drugiej strony "żelaznej kurtyny" czyli Miga-37 (też nigdy go nie było).Zaczęło brakować śmigłowca stealth więc też od tazu go wyprodukowano.Jest wytworem wyobraźni,zimnej wojny i lat 80 ubiegłego wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Dokleiłem podwozie i pokleiłem wózek na pociski rakietowe:

 

502-1.jpg

50-1.jpg

501-1.jpg

 

Założyłem że skoro to ma być pierwsza publiczna prezentacja śmigłowca to należy pokazać ile fabryka dała dlatego przykleiłem skrzydła szczątkowe i zmontowałem wózek Nie wiem czy jeszcze coś nie pokombinuję Zaraz zaczynam szperać w pudle ze złomem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoczesnie skrzydla bez podwieszen nie powoduja znacznego wzrostu SPO czyli po angielsku RCS.

 

Zobacz na F-117, F-22 - wszystko pochowane w kadłubie.

Dla F-22 zostaly przewidziane konfiguracje z zewnetrznymi wezlami.

05601a570a0e6374.gif

 

Pozdr.

Pawel

 

Pawle niestety sam sobie przeczysz... Ostatnia linia tabeli ma opis: "NONSTEALTHY EXTERNAL COMBAT" wiec skorzystanie z tych zewnętrznych podwieszeń (nie wspominając o skrzydełkach z podwieszeniami) niweluje efekt STEALTH.

 

Naturalnie taki smiglowiec moze uzywac bardziej wyrafinowanych technologii stealth w rodzaju generatorow plazmy itd.

... lub pilot może założyć czapkę niewidkę Ale w końcu jakby nie było to SF więc jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy.

 

PC260005.jpg

Artur, czy nie minęły się Ci czasem linie podziału widoczne na tej fotce?

 

502-1.jpg

Będziesz przerabiał to działko? Może lufy z igieł?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle niestety sam sobie przeczysz... Ostatnia linia tabeli ma opis: "NONSTEALTHY EXTERNAL COMBAT" wiec skorzystanie z tych zewnętrznych podwieszeń (nie wspominając o skrzydełkach z podwieszeniami) niweluje efekt STEALTH. Rolling Eyes

 

A zapytam tak z ciekawości... w którym miejscu Paweł sam sobie przeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.