Skocz do zawartości

MiG-29A - Academy - 1/48


P@wel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozpoczynam relację z budowy MiGa-29 od Academy.

Model będzie w polskim malowaniu nb. 56 z 1ELT z Mińska Mazowieckiego.

 

0606260043.jpg

 

0704050038.jpg

 

Pudło modelu Academy:

DSC04167.JPG

 

Do waloryzacji wykorzystam:

 

kokpit Airesa(A4074), dysze Airesa(4189) i nos Quickboosta(QUB48122):

DSC04158.JPG

 

blaszki Parta(S48024) i blaszki z zestawów żywic widocznych wyżej:

DSC04164.JPG

 

Użyję kalkomanii z Topshots Kagero:

DSC04168.JPG

 

A oto efekty dotychczasowej pracy:

DSC04193.JPG

 

Pomalowane, przybrudzone i pokryte sidoluxem koła, czekają na mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale ja też zaczynam robienie modelu od pomalowania kół ... jak już są koła to się jakoś robota toczy... .

Będę robił ten sam egzemplarz z podobnymi dodatkami tylko w 1/72.

jakie podwieszki planujesz? PTB-1500 warto by było podczepić, nasz migacz bez podkadłubowego zbiornika to jak żołnierz bez karabinu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo temat zacny. Będę się bacznie przyglądał. Bo samolot nie dość , że w polskim malowanku z pobliskiego Mińska , to jeszcze do tego Mig-29. Chyba najładniejszy myśliwiec odrzutowy zaraz po Su-27.

 

A oponki to zrób bardziej "szarawe" jak już brudzisz dekle. Guma na oponach nie jest taka do końca czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie podwieszki planujesz? PTB-1500 warto by było podczepić, nasz migacz bez podkadłubowego zbiornika to jak żołnierz bez karabinu.

Zbiornik będzie.

 

Jeśli chodzi o konfiguracje to planuję tak:

Na skrzydłach nic, osłony na wloty, wodzidło i drabinka niekoniecznie, klocki pod koła, otwarta kabina, otwarty chociaż jeden luk z awioniką, hamulec aerodynamiczny raczej zamknięty i dysze bez osłon.

 

I pytanie:

Czy taka konfiguracja jest możliwa?

 

Mam już wycięte otwory na awionikę (na zdjęciach spasowane na sucho):

DSC04172.JPG

 

DSC04197.JPG

 

Może trochę się pośpieszyłem...

 

Chyba najładniejszy myśliwiec odrzutowy zaraz po Su-27.

Zgadzam się

 

A oponki to zrób bardziej "szarawe" jak już brudzisz dekle. Guma na oponach nie jest taka do końca czarna.

Tak, tak, ale najpierw lakier mat.

 

Malowanie przed czy po remoncie?

Takie jak na fotkach oryginału w pierwszym poscie, czyli po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co do hamulca aero i jego otwarcia na ziemi to jest to mało możliwe, no chyba że stracił samolot ciśnienie w hydraulice. Co do samego modelu to jest okropeczny do sklejania Walczę z nim i nie mogę skończyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Co do samego modelu to jest okropeczny do sklejania Walczę z nim i nie mogę skończyć ;)

 

Co mnie straszysz ? W środę przychodzi do mnie paczka z tym modelem. A w czym jest kłopot ? Może w Twoim modelu są dwie takie same połówki kadłuba ? Jakieś złośliwe spasowanie kadłuba itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.