Teraz jest N kwi 30 2017, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: [HUMVEE] M998 I.E.D. GUN TRUCK 1:35
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 12:49 

Witam wszystkich Kolegów Modelarzy :)

To mój pierwszy wątek warsztatowy.
Postanowiłem zabrać się za model Academy M998 I.E.D. Gun Truck w skali 1:35. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w sklejaniu modeli a zwłaszcza w malowaniu. Przygodę z modelarstwem zacząłem jako mały brzdąc, później sporadycznie, a teraz też z doskoku (praca, itp.) Chciałbym prosić o pomoc merytoryczną w sklejeniu tego pojazdu.
Model będę budował prosto z pudła, żadnych elementów fototrawionych nie będzie do niego… nie czuję się zbyt pewnie jeszcze by „bawić” się z tym, a nie chcę zepsuć modelu na dzień dobry :)

Na razie jedno zdjecie. Ramę poszpachlowałem i teraz zastanawiam się na jaki kolor pomalować. Widziałem różne kolory ram (całego podwozia?) na zdjęciach HMMWV. Proszę o jakieś wskazówki.
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 13:40 

Witaj :)
Wybrałeś bardzo ciekawy model humvee (sam zamierzam go popełnić) Co do tematu HUMVEE zapraszam Cię do udziału w naszym projekcie grupowym (jest takie małe kółko różańcowe,które klei tylko humvee) Co do koloru ramy to myślę,że czarny matt (ja używam PactryA46 Black Matt)
Obrazek
Podwozie,akurat pochodzi z modelu Italeri,bak jest koloru białego(sam też jestem początkującym,skleiłem dopiero 4 humvee,ale na naszym forum jest kilka osób,które o hummerach wiedzą wszystko :D )
Kilka fotek humvee,może jakaś Ci zainspiruje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
żródło zdjęć www.primeportal
Pozdrawiam Piotrek :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 13:48 

Dzięki za te fotki, napewno się przydadzą :) Myślę że pod wieczór dalszy ciąg budowy podwozia nastąpi. Będą próbował zrobić amortyzatory na wzór tego co pokazał kolega Qdłaty.

Pozdrawiam
Przemek

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 13:52 

Super :) Powodzenia w budowie :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 15:58 

Sagi - a może chciałbyś dołączyć do projektu grupowego Humvee? Jeżeli tak, gorąco zapraszamy - z pomocą Moderatora temat zostałby przeniesiony tutaj. Jeżeli wyrazisz taką chęć, będziesz 20. zadeklarowanym uczestnikiem, a Twój warsztat będzie 100. tematem w projekcie :D Oczywiście nagród za to nie przewidziano, co najwyżej symboliczne :piwo:

Wracając do Twojego pytania"
- rama: ogólna zasada dla Humvee USA jest taka - pojazd w 3-kolorowym kamuflażu NATO lub zielony - rama, tak jak pisał Peter 1410, czarna. Ale półmat, nie mat. Wnętrze zielone. Jeżeli Humvee fabrycznie piaskowy (np. tak jak na pierwszym zdjęciu od Petera 1410) - rama i wnętrze też piaskowe. Czasem Humvee są przemalowywane na piaskowy (najłatwiej można poznać to po wnętrzu - zostaje zielone) - wtedy rama zostaje często czarna. Chociaż trzeba uważać - jest wiele odstępstw od tych reguł;

- bak paliwa jest rzeczywiście biały, kiedy jest nowy. Jest to taki "półprzezroczysty" kolor - bak jest robiony z tworzywa sztucznego. Z czasem bak żółknie, ja maluję na kolor Humbrol 121 - Pale Stone:
Obrazek

- tutaj masz link do skanu instrukcji Humvee Tamiyi z prawidłowymi barwami elementów zawieszenia:
http://www.1999.co.jp/eng/image/10030647z2/70/2,
tutaj nazwy kolorów:
http://www.1999.co.jp/eng/image/10030647t/60/1
a tutaj cała instrukcja:
http://www.1999.co.jp/eng/10030647

Powodzenia w budowie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 18:34 

Dziękuję Ci za odpowiedź taką wyczerpującą. Co do przeniesienia do projektu grupowego to pewnie, że chcę :) Już smaruje maila do moderatora :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 20:14 

Powitać.
Mój na razie zamieszkał w archiwum,ale w najbliższym czasie zamierzam go odkopać.
Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 20:22 

Witam!
Miło zobaczyć kolejny warsztat, nowego użytkownika z poza tematu Humvee. Co do ramy, to tutaj masz tak o:
(mam nadzieję, że koledzy się nie obrażą :mrgreen: )
Kuby:
Obrazek
Moje:
Obrazek
Obrazek
TUTAJ ETAPY MALOWANIA
Maćka:
Obrazek
Może Ci coś pomoże. Czekam na kolejne fotki :piwo:

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 20:22 

Koniecznie plandeke zrób. Jak chcesz to se gdzieś w czeluściach projektu znajdź mój warsztat i galerię, może coś podpatrzysz.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 20:46 

peter napisał(a):
Koniecznie plandeke zrób. Jak chcesz to se gdzieś w czeluściach projektu znajdź mój warsztat i galerię, może coś podpatrzysz.

Jak dojdę do tego etapu to napewno poszperam i może się doszukam :)
Dzięki!

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 04 2010, 21:44 

peter napisał(a):

Bardzo dobry pomysł :super: Mała rzecz, a podniesie jakość modelu. Chodzi oczywiście o poprawienie plandeki na dachu nad kabiną.

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 05 2010, 17:45 

Dzisiaj wziąłem się za dalszą pracę nad podwoziem. Rama wstępnie pomalowana i elementy zawieszenia też. Po pomalowaniu jednak musiałem jeszcze użyć szpachli. Za mało dałem na początku. Teraz bedę próbował zrobić resory dla przedniego zawieszenia. Może coś z tego wyjdzie :)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 05 2010, 23:44 

Wydaje mi się, że lepszym pomysłem jest malowanie całego podwozia po sklejeniu wszystkich elementów. Najpierw całość na czarno, potem cienkim pędzelkiem inne kolory.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 06 2010, 0:27 

Witaj. Miło powitać kolejnego Kolegę, zainteresowanego podobną problematyką...Mam nadzieję, że powstanie w Twoim warsztacie wiele świetnych Humvee's.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 06 2010, 1:06 

Jeśli chodzi o malowanie podwozia, to metoda Kuby na pewno sprawdza się prze aerografie: najpierw całość na czarno pryskam, a potem pędzelkiem inne kolory.
Jeśli natomiast chodzi o całościowe malowanie pędzlem, to wydaje mi się, że nie ma to, aż takiego wielkiego znaczenia czy malowane jest przed czy po klejeniu. To już zależy od praktyki i przyzwyczajeń modelarza.
Są jednak 2 warunki:
1) musisz mieć pewność ze części do siebie dobrze pasują i nie trzeba będzie docinać/szlifować/szpachlować (niepotrzebne skreślić),
2) Jesteś przekonany o tym, że czysto potrafisz skleić części i klej nie wylezie.

Osobiście przerabiałem oba sposoby. W obu przypadkach preferuję najpierw sklejenie całości, a potem dopiero malowanie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

REGULAMIN FORUM