Skocz do zawartości

Commando Car czyli SAS Jeep (Italeri 1/35) [w budowie]


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

CC00.jpg

 

W relacji tej chciałbym zaprezentować Wam Jeepa SASu, zwanego przez Italeri "Commando Carem" (nr. kat 320). Będzie on towarzyszył zestawowi figurek Dragona, nad którym obecnie pracuję.

In-box modelu możecie zobaczyć tutaj:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=9855

O jego jakości napiszę tyle, że jest to typowy standard Italerki - sporo śladów po wypychaczach i śladów podziału formy do zlikwidowania. Zestaw nie składa się ze zbyt dużej ilości części, więc skleja się go dosyć szybko.

Jak zwykle robię pojazd prosto z pudełka, a w tej chwili prezentuje się on tak:

 

CC01.jpg

CC02.jpg

CC03.jpg

 

Malowanie zacząłem od kół i zrobiłem je Humbrolem 155, ale farba ta była już bardzo stara i zważyła mi się. Dlatego reszta pojazdu pomalowana jest Pactrą A30 Olive Drab FS34087. Wg przeliczników niby obydwie farby odpowiadają sobie, ale w rzeczywistości różnią się trochę odcieniami. Mimo wszystko nie będę już przemalowywał kół, bo boję się, że przy okazji zaciapię opony. Poza tym będą one brudzone, więc i tak kolor się zmieni.

Jako, że model posiada imitację silnika, to pomyślałem sobie, że przedstawię taką oto scenkę:

CC04.jpg

CC05.jpg

 

A teraz, jak często w moich relacjach, mam do Was prośbę. Czy macie może jakieś zdjęcia Jeepa w wersji, którą robię, bo niestety zbyt dużo ich w Internecie nie znalazłem. Głównie posiłkuję się tymi:

http://ourworld.compuserve.com/homepages/jeep_man/sasjeep.htm

http://maquettegarden.free.fr/Vehicules/Jeep%20SAS%20Europe/index.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety nie mam zbyt dużo czasu na modelowanie, więc na razie Jeep jeszcze jest w rozsypce.

CC06.jpg

 

Obecnie zaś dłubię sobie przy silniku.

CC07.jpg

CC08.jpg

 

A teraz mam tradycyjną dawkę pytań do Was.

1. Czy mogę dla urozmaicenia kolorystycznego pomalować kierownicę na czarno? Bo widziałem ją w takim kolorze fotkach odrestaurowanych Jeepów, ale nie wiem, czy w czasie wojny też takie były.

2. Jaki kolor mają mieć siedzenia?

3. Na jaki kolor zrobić mam tobołki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujące przebarwienia na klapie silnika

To akurat podkład prześwituje - muszę położyć jeszcze jedną warstwę farby.

 

A nie masz problemów z klejeniem modelu po pomalowaniu?

Nie mam, ponieważ staram się nie malować w miejscach gdzie będzie klej, a jak już mi się gdzieś przypadkiem pomaluje, to przed klejeniem farbę usuwam. Znacznie większe problemy miałbym z pomalowaniem modelu, gdybym go najpierw cały skleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie.

Na zdjęciu może to i dobrze wygląda, ale w rzeczywistości to już nie.

 

Dzięki za linka Gizmo, ale Jeepa Pawła Leszczyńskiego, to już od dawna z PWMu znam i jest to najlepszy model Jeepa jaki widziałem.

 

A tu można popodziwiać figurki SASu, Pawła:

http://modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=28655

Żeby moje w połowie tak fajnie wyszły, to bym się cieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Jestem tu nowy ale mam nadzieje ze moge Ci jakos pomoc. Sam robilem tego Jeep-a tylko ze połączylem go z figurkami Tamiyi ( dwoch zandarmow i motocykl na dioramie) , a przy robieniu Jeep-a posluzylem sie ta strona:

http://www.souvenirsas.fr.st/

Ponizej na tej stronie masz tabele i w ostatniej kolunie jest dzial SAS Jeeps, mam nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum langlay.

Tą stronę już kiedyś widziałem, ale dzięki za pomoc.

Zdjęć SAS Jeepów trochę już mam, ale najbardziej to teraz potrzebuję wolnego czasu i umiejętności (bo zachciało mi się co nieco usprawnić pod maską), żeby mój model skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jeep'y SAS nie doczekały się niestety wielu zdjęć gdyż ich kariera często była dosyć krótka. Ich służba stanowi bardzo efektowny epizod drugiej wojny światowej.

Niesamowicie przysłużyły się SAS podczas rajdów jakie były specjalnością tejże jednostki. Często polegały one na tym, że oddział taki wjeżdżał na pełnym gazie do miasteczka lub garnizonu, robił tyle szkód ile tylko zdołał po czym szybko się ewakuował. Podczas takich akcji Jeep'y były niejednokrotnie niszczone lub poważnie uszkadzane i nadawały się tylko na złom.

Cieszę się, że zabrałeś się za model tego pojazdu i sądzę, że z figurkami będzie stanowił świetny element kolekcji. Sam chciałbym sobie coś takiego w przyszłości zbudować.

 

Będę się przyglądał postępom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nareszcie zabrałem się na powrót do dłubania przy Jeepie.

Niniejszym przedstawiam Wam postępy jakie ostatnio uczyniłem:

CC09.jpg

CC10.jpg

CC11.jpg

 

Wykorzystując aluminiową tackę od ciasta, poprawiłem mocowanie KMu kierowcy (na razie złożone na sucho do zdjęć), bo to co zaproponowało Italeri niezbyt odpowiadało rzeczywistości.

 

Oczywiście jak zwykle wszelkie uwagi będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Tak pędzluję głównie Pactrami. Chociaż np. Vickersy to Humbrolowy Gun Metal do polerowania.

A co do Vallejo to bym je chętnie wypróbował, ale w mojej mieścinie to takich rzeczy kupić niestety nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Tak pędzluję głównie Pactrami. Chociaż np. Vickersy to Humbrolowy Gun Metal do polerowania.

A co do Vallejo to bym je chętnie wypróbował, ale w mojej mieścinie to takich rzeczy kupić niestety nie można.

Tylko uważaj humblrol może sie łuszczyć po pomalowaniu tak jak mi ostatnio przy Jeep SAS Tamiyi .

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.