Skocz do zawartości

Mastercraft Nowości ?


viaroos

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ofertę sklepu zauważyłem takie coś. Ciekawi mnie czy te RWD to nowość rzeczywiście czy przepak ?

Myślałem że Mastercraft upadł bo nie ma nawet www

mar[48740]_b39.jpg

 

mar[48742]_b06.jpg

 

mar[48744]_b46.jpg

 

mar[48746]_b45.jpg

 

 

 

ZDJĘCIA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI firmy Martola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w ofercie pojawiła się też iskra z zespołu "Biało Czerwone Iskry", Iskra BR 200 oraz morska wersja. W środku oczywiście to co zawsze, dołożono bardzo ładnie opracowane plany oraz nowe - załkiem niezłe kalkomanie. Jak za 7,60 modele warte kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe co do upadłości MAsterCrafi to nie wiem bo pokazałeś modele produkcji MIsterCraft pewnie sam bym nie zwrócił na to uwagi ale gościłem ostatnio znajomego modelarza z Finlandii który to zauważył bo lubi te modeliki pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to bardzo fajnie że Mastercraft, wznawia te stare modele .Nie trzeba polować na stare "wydania" na alledrogo i potem jeszcze, martwić się żeby zdobyć jakieś lepsze kalki do nich.Tak jak kiedyś to było .

 

Pod koniec tygodnia będę miał u siebie oba te RWD i Hiszpana i Węgra mam nadzieje że części będą odlane tak dobrze jak w P.7 i 11.

 

Z tymi doskonale opracowanymi instrukcjami, to też bym nie przesadzał. Są niezłe, ale zdarzają im się wtopy w malowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by jeszcze Wyverna wznowić z prawidłową kabinką i nasze szybowce, oczywiście z pięknymi kalkami i malowaniami. Nie zdziwię się jak niebawem przepakują RWD-5 i 6 z nowymi kalkami, będzie taniej niż na allegroszu za te stare wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten "Spaish Cyvil War'1936" trochę straszy na Erwudziaku. Psa Cywila, to były przygody. Jak już na upartego ma być po zagramanicznemu, to raczej "Spanish Civil War 1936". Trzy błędy w samym tytule modelu, to aż strach otwierać pudełko...

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe co do upadłości MAsterCrafi to nie wiem bo pokazałeś modele produkcji MIsterCraft pewnie sam bym nie zwrócił na to uwagi ale gościłem ostatnio znajomego modelarza z Finlandii który to zauważył bo lubi te modeliki pozdrawiam!

 

wow nie zwróciłem uwagi.

 

No i ten "Spaish Cyvil War'1936" trochę straszy na Erwudziaku. Psa Cywila, to były przygody. Jak już na upartego ma być po zagramanicznemu, to raczej "Spanish Civil War 1936". Trzy błędy w samym tytule modelu, to aż strach otwierać pudełko...

 

Pozdrawiam

Eryk

 

rzeczywiście pomyłka.

Ciekawe czy to tylko literówki. Może drukują pudełka w jakimś egzotycznym kraju :P może polska

A tak na poważnie nakręciłem się na te modele no może bardziej na kaleczki i będzie zakup bo indyjska iskra ma świetne malowanie. Trzeba będzie tylko schować pudełka przed drugą połówka bo znowu będzie krzywo patrzeć na kolejne "zabawki".

 

Jak myślicie firma Mastercraft istnieje czy zmieniła nazwe na Mistercraft a może to już te słynne chińskie firmy podrabiaja naszą :P

 

 

UPDATE: na pudełku "starego" Mastercrafta jest adres :Sarbinowska 27/19 54-318 Wrocław no i oczywiście nie działająca www.mastecraft.com.pl na "nowym" Mistercrafcie jest taki sam adres z tym że pisze Made in Europe for Olymp Aircraft i numery telefonów jak na starym Mastercrafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie firma Mastercraft istnieje czy zmieniła nazwe na Mistercraft a może to już te słynne chińskie firmy podrabiaja naszą :P

Hehehe ale jaja, faktycznie masa błędów, zmiana nazwy, ciekawe:)

 

A tak na poważnie nakręciłem się na te modele no może bardziej na kaleczki i będzie zakup bo indyjska iskra ma świetne malowanie.

Mi już od dawien dawna Iskra IAF latała w/po głowie, ale jak trafiła mi się kiedyś ich stara Iskra w Indyjskich kalkach, to zaraz dałem ją młodszemu kuzynowi do treningu. Kalki z takimi przesunięciami że szok. A malowanko ładne. Swego czasu naoglądałem ich się u nas na lotnisku jak Iły-76 je przywoziły do WZLi.

 

Trzeba będzie tylko schować pudełka przed drugą połówka bo znowu będzie krzywo patrzeć na kolejne "zabawki".

Skąd ja to znam:) Wiadomo: to była okazja, taka limitowana edycja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ofercie pojawiła się też iskra z zespołu "Biało Czerwone Iskry", Iskra BR 200 oraz morska wersja. W środku oczywiście to co zawsze, dołożono bardzo ładnie opracowane plany oraz nowe - załkiem niezłe kalkomanie. Jak za 7,60 modele warte kupna

 

To chyba te. Na ich pudełka już MASTER jest a nie MISTER

 

MCB42%20.jpg

 

Mb43_.jpg

* zdjęcia pożyczone/ własność masterhobby.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są może na rynku jakieś blaszki do powyższych dwóch modeli Iskry? Może i dziwne pytanie, ale może istnieją jakieś i do modeli MasterCraftu?

 

Blachy do TS-11 w 72 robi Part. Do 200 BR chyba nie ma, chociaż może tę do TS-11 dałoby się częściowo wykorzystać w BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki z "Krecikiem". Nie wiem jak nazywa się ta firma, ale również nie mam dobrych wspomnień z nią związanych. Może teraz jakość się polepszy. Jak zwykle dowiemy się z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanie jest dobrym sposobem,którego używam np. przy starych kalkach Academy czy (jeśli już jestem przyparty do muru i muszę ich użyć) ICM, ale niestety nie zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie z Mastercrafta mają jeden spory feler - biały jest "półprzeźroczysty" i np.: pod szachownice warto zrobić biały kwadrat. Na zmiękczacze kalki reagują bardzo dobrze. I odpukać w niemalowane - póki co, nie rozpadły mi się przy kładzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły do mnie oba RWD. Jak zwykle niespodzianek i przekłamań było kilka:

 

1) Oba modele to oczywiście stare PZW i wersje "dwl" czyli jak ktoś chce Węgra zrobić to muszą przerobić podwozie i dorobić zbiorniczek.

2) W pudełku z B-45 (Węgier) mamy zamiast malowania Węgierskiego,Polskiego, Rumuńskiego i Niemieckiego. Propozycje malowań Polskiego(cywilnego), Węgierskiego, Niemieckiego i Czechosłowackiego(fikcyjne).

3)Instrukcja przekonuje nas ze mamy do czynienia z modelem z bardzo dobrze odwzorowanym wnętrzem w wersji takiej jak powinien być (czyli do wyboru PWS lub DWL, jak jest naprawdę, pisałem już wyżej).

 

W modelu z Hiszpanem sprawa ma się podobnie zamiast malowań Polskiego,Niemieckiego,Francuskiego(?) i Legionu Condor.

Mamy do wyborku malowanie Estońskie(cywilne), Polskiego(wojskowe) , Rumuńskie i Legionu Condor. Pozostała lista grzechów, taka sama jak u poprzedniego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają kalki w Iskrach?

Widzę, że np. w indyjskiej jest kilka wariantów oznaczeń (w tym polskie ).

Są napisy eksploatacyjne? Może jakieś godła ?

 

Podłączam się do pytania. Proszę jeszcze kolegę Black'a o in-box Erwud, na które tyle czekałem- konkretnie chodzi mi o kalki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... a gdzie emblemat LOPP, który to instrukcja nakazuje nalepić na statecznik SP-BLC

Nie wspominając o znaku Aeroklubu, który winien się znaleźć na sterze kierunku. Olali go zupełnie...

Lipa panie. A mogło być tak pięknie...

 

P.S Dzięki black616 za fotki

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.