Skocz do zawartości

Mil-Mi-8 Hobby Boss 1/72


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam budowę kolejnego ( chyba już 7 a drugi z HB ) modelu śmigłowca Mi-8 z zestawu firmy Hobby Boss. Model będzie bez żadnych większych udziwnień.

Jedną z większych modyfikacji jest zastosowanie żywicznej osłony silników z Pavli.

Na początek jak przystało na relacje zdjęcie tego z czego robimy model

3a22461b32d26cc4m.jpg

Opisywać modelu nie będe bo raczej wszyscy go znają. Ze swej strony dodam tylko że wybrałem akurat ten zestaw gdyż najlepiej oddaje bryłę tego śmigłowca i jest najlepiej zdetalizowany ze wszystkich zestawów w tej skali. Zastosuje koła z modelu KP gdyż te z HB raczej niczym nie przypominają kół z naszych polski Mi-8 a te z KP wydają mi się najbliższe prawdy.

W pierwszej kolejności wyciąłem osłone silników gdyż te są dla wersji MTV lub Mi-17 jak kto woli.

3c1fcab6b1ee7be5m.jpg

Wszystko wyciąłem tak jak nakazywała instrukcja Pavli i okazało się że coś jest nie tak. Wogóle sam odlew okazał się nieco za wąski. Wydaje mi się że sama osłona w tylnej części jest trochę za krótka. Co do wycięcia w połówkach kadłuba to według wymiarów Pavli wycięcie jest za daleko w tył natomiast z przodu trzeba dodatkowo podciąć jeszcze ponad milimetr by wloty powietrza osiągnęły pozycję jak w oryginale. Jak to wygląda pokazują foty. Dopasowanie tej częsci to będzie dośc trudna operacja gdyż przodu osłon nie można rozciągnąć.

21bb32e5f5390393m.jpg d8d0ca7b786e5834m.jpg cdf99843c03c2869m.jpg 59c262c4d5d5435am.jpg

Pozdrawiam

Darek

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać o to samo Też planuję wkrótce polskie Mi-8, ale właśnie ze wspomnianego zestawu KP.

 

Mikele, nie uważam, że to dobry pomysł. KP ma strasznie schrzaniony przód i szklarnię. W zasadzie nie do poprawy. Na stronce, którą podałem znajdziesz także porównanie HB do KP. Niebo, a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar- dzięki za linka . Kiedyś się już na to się natknąłem . Fajna rodzinka. Ale widzę że jeszcze szykuje się coś odnośnie dopasowania zbiorników paliwa. Wyjdzie w praniu.

Grześ , Mikele. Noi tu jest problem. Jedno co wiem to na pewno będzie w polskich barwach no bo jakby inaczej. Zastanawiam się tylko czy zrobić w starym łaciatym gajerku ( 610 ,611, 622 ) czy RLa 656 bo do niego mam kalki. Dla VIPów jest w planach w przyszłości więc go nie proponujcie jakby co. Muszę się szybko decydować bo wnętrzami też się różnią a to już ten etap.

Mikele . Czemu tak się uparłeś na tego KP. Przecierz to jest najgorszy zestaw ze wszystkich. Jeśli idzie o detale to można wszystko poprawić ale przedniej osłony kabiny pilotów nie poprawisz a wygląda paskudnie . Zupełnie nie podobna do oryginału. Wiem że kiedyś to był rarytas bo nie było wyboru. Ale dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiem że kiedyś to był rarytas bo nie było wyboru. Ale dzisiaj?

 

Właśnie o te dawne dzieje chodzi, jeden z moich ulubionych modeli sklejony jeszcze w podstawówce ;) Ale może rzeczywiście kupię HB i tylko część gratów wykorzystam z KP. Ja planuję 656 w malowaniu z czasów 37PŚT, z diabłem na burtach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia nostalgią ale weż pod uwagę że gdy ten model się ukazał to np element który miał przekrój okrągły to był okrągły , linia podziału chociaż wypukła ale była w miarę równa . A dzisiaj gdy formy przeszły różnego rodzaju modyfikacje i różni żeżnicy się nad nimi pastwili to teraz wychodzą potworki. Co okrągłe jest plaskate ,przesunięcia form itd. Nie mówię bo wiesz dobrze że też mam tego Mi-8 z KP ale se leży i leżeć będzie a może użyje jakąś część z niego jak te koła o których pisałem w poście na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na nim niestety godła te z diabłem a ja takowych nie posiadam więc to kamo odpada. .

 

mam kalki z intechu i tam są diabły,w tej chwili nie pamietam ale jak dobrze kojarze to są dwa komplety tych godeł,teraz jestem w pracy i nie mam jak sprawdzic ale jutro dam Ci znać i jesli będziesz nimi zaintersowany/i bedzie ich tyle co myślę/ to podeślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo wam dziękuje za zainteresowanie tematem

Robert - Dziękuje bardzo za chęć podzielenia się godłami. Bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła . Na razie jednak poczekamy z tym aż będę pewny jakie malowanie zrobię. A tak swoją drogą to masz rarytasik w tych kalkach.

Niedostępne juz chyba ze na portalu aukcyjnym od czasu do czasu. Ale dobrze mieć kogoś do którego w potrzebie można się zwrócić.

 

Mariusz- oto właśnie mi chodziło. O ten tył. Tyle razy byłem wewnątrz Mi-8 ,mam sporo fotek tej części przedziału transportowego ale jakoś nie mogłem dojść do tego jak to tam wszystko przechodzi, jedna powierzchnia w drugą bardziej obniżoną. W pamięci też jakoś ten fragment konstrukcji mi się nie zapisał. Wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rarytasik,mam dwie części,ile mnie te kalki zdrowia kosztowały przy bisie i umie.Daj znać jak już zdecydujesz to Ci te diabełki w ramach pomocy forumowej przeslę /sam takowej na tym forum wielokrotnie doświadczyłem / i działaj przy tym Mi bom efektów ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak dają w kość bo sam je miałem i nawet udało mi się je nawet połozyć na model . Gdy jedna pod wpływem wody rozłożyła się na czynniki pierwsze następne zalakierowałem bezbarwnym Humbrolem. No było lepiej przy nakładaniu . Trzeba było tylko uważać by jej nie złamać. Twardy podkład jak diabli. O położeniu na jakiś nierównych powierzchniach to można było zapomnieć. A z czasem to co mi zostało z nich zżółkło. Następne z Intechu jakie wychodziły juz były o niebo lepszej jakośći jak te pierwsze.

Pozdrowionka

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha. kupiłem dzisiaj na A........ Mi-8 z KP . Tylko dla kalek z Hi Decal i kół do następnych z HB. Może jeszcze wykorzystam jak bedą możliwe detale stelaża do podwieszeń i ewentualnie belki. Z kalek to polecą tylko napisy uwaga śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co był opis na portalu to model częściowo zaczęty , kalki jak pisałem z hi-Decal z numerami 610 i 605 . I to by się zgadzało z tym co było na zdjęciu. Jak przyjdzie do mnie ten model to wtedy się zobaczy co tam jest naprawdę. A . W poście poprzednim zapomniałem napisać że jeszcze ławeczki wykorzystam. Szkoda że HB nie pomyślał o wnętrzu przedziału transportowego znaczy się o detalach no ale jest przynajmniej odzwierciedlona konstrukcja wewnętrzna kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz. Fotki te oczywiście znane mi. ja jestem częstym gościem na takich stronach jak Airplane Pictures, Aviateam , Skzrydła org czy ostatnio znowu uruchomione Lotnictwo .net. To są kopalnie wiedzy na temat malowania poszczególnych egzemplarzy danego sprzętu. Fotki są zarombiste. Szkoda tylko że mało jest tych z wczesniejszych lat takich jak dziewięćdziesiąte czy osiemdziesiąte a nawet jeszcze starszych. Ale czasem pokazują się perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.