Skocz do zawartości

Polski Crusader AA (Italeri 1/35)


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój 4 skończony model (a dopiero pierwszy w tym roku ). Zrobiony, jak to u mnie, prosto z pudełka i malowany pędzlami. Jeśli ktoś byłby zinteresowany przebiegiem budowy, to może poczytać o niej tutaj.

 

CrusaderAA62.jpg

 

th_CrusaderAA50.jpg th_CrusaderAA51.jpg th_CrusaderAA52.jpg

th_CrusaderAA53.jpg th_CrusaderAA54.jpg th_CrusaderAA55.jpg

th_CrusaderAA56.jpg th_CrusaderAA57.jpg th_CrusaderAA58.jpg

th_CrusaderAA59.jpg th_CrusaderAA60.jpg th_CrusaderAA61.jpg

 

Dziękuję, że zechcieliście tu zajrzeć i proszę oczywiście o wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to czuję lekki niedosyt. Mogłeś pokusić się o agresywniejszy suchy pędzel, jakieś przetarcia, obicia. Wash w niektórych miejscach zostawił brzydkie zacieki. No i ten koszmarny celownik Na plus jest czyste wykonanie, bez żadnych klejowych kwiatków, niedomalowań itd oraz delikatne brudzenie. Daję 4 na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo nieee!! Ten kurz stanowczo nie pasuje do holandi! Co Ty holenderskiego kurzu nie widziałeś?! Tam był ciemniejszy! :rotfl:

A tak na serio- coraz ładniejsze repliki Ci wychodzą Na Twoim miejscu potrenował bym z olejnym washem- daje świetny efekt zabrudzenia, tudzież rozjaśnień I drybrush by się przydał. Kalki kładzione na jakieś płyny? Z tego co widze nałożenie tej gwiazdy na górze nie było łatwe Podoba mi sie ten hamerykaniec. Czekam na następne modele w Twoim wykonaniu

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo nieee!! Ten kurz stanowczo nie pasuje do holandi! Co Ty holenderskiego kurzu nie widziałeś?! Tam był ciemniejszy! :rotfl:

 

p

 

Dziagwa daj sobie spokój z tym!! Kolega Kornik wyraził tylko swoją opinie .

Tomku przepraszam za OT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Tomku, za taki OT. Dziagwa, myślisz, że wszytko wiesz? Mnie się wydaję, że to niezbyt taktowne wyśmiewać opinie innych użytkowników. Myślisz, że Kornik w wątku Krystiana chciał się pochwalić "Popatrzcie, dowaliłem się do modelu Krystiana, ale jestem mądry"? Była to uwaga dotycząca uwarunkowań historycznych, i jak widać Krystian przyjął tą informację i jeszcze za nią podziękował. A Ty jak nie masz wiedzy, to nie musisz błyszczeć jej brakiem... Tyle mojego.

Jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Tomku, za taki OT. Dziagwa, myślisz, że wszytko wiesz? Mnie się wydaję, że to niezbyt taktowne wyśmiewać opinie innych użytkowników. Myślisz, że Kornik w wątku Krystiana chciał się pochwalić "Popatrzcie, dowaliłem się do modelu Krystiana, ale jestem mądry"? Była to uwaga dotycząca uwarunkowań historycznych, i jak widać Krystian przyjął tą informację i jeszcze za nią podziękował. A Ty jak nie masz wiedzy, to nie musisz błyszczeć jej brakiem... Tyle mojego.

Jeszcze raz przepraszam

 

Popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze i miło mi, że się Wam podoba.

 

Mogłeś pokusić się o agresywniejszy suchy pędzel, jakieś przetarcia, obicia.
Toć ze mnie ciągle jest jeszcze początkujący sklejacz i do takiego etapu rozwoju jeszcze nie doszedłem. Na razie uczę się brudzić modele.

 

Kalki kładzione na jakieś płyny?
Tak, na Gunze Mr. Mark Setter i Mr. Mark Softer.

 

Podoba mi sie ten hamerykaniec.
To nie hamerykaniec a Brytyjczyk.

 

P. S.

Dajcie już sobie spokój z tymi OT, bo mi jeszcze przez Was Admin wątek zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale moim zdaniem czepiasz się pierdół

Tzn. udaję że wszystko wiem, czy czepiam się pierdół, bo chyba się plączesz? Zresztą mniejsza już z tym, nie zaśmiecajmy tematu.

I takie pytanie, ten kurz to z czego? Jakiś filtr, czy pastele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już nie będę śmiecił Tomkowi tematu, może moderator to wytnie. Uważam, że kłócisz się o rzeczy o których nie masz pojęcia, a w tym przypadku była to pierdoła dotyczaca koloru błota. I widzę, że nie tylko mnie to mierzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pojazd, fajnie wykonany 5/6.

Poza tym nuda, same wspaniełe modele. Zróbcie jakiś badziew na moim poziomie będzie się można przyczepić do czegoś na serio, a nie do koloru kurzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model wyszedł Ci całkiem fajnie, pomimo tego, że JAK NA MÓJ GUST (który jest wypaczony ),jest nieco zbyt czysty. Piszesz o sobie "Początkujący sklejacz", a ja widzę tu model kogoś kto zna się na rzeczy

Wykonany schludnie, bez baboli,no i w polskim malowaniu. Bardzo dobrze poradziłeś sobie z ułożeniem kalkomanii z górną gwiazdą. Podoba mi się również wygląd luf.

Cieszę się, że korzystałeś z Weathering'a i Mud'a Pactry, bo tymi farbami przy odrobinie treningu można uzyskac bardzo dobre efekty.

Tak jak poprzednicy uważam, że powinieneś poekperymentować z farbami olejnymi, a także przy następnym modelu pokusić się o niewielkie odbicia lakieru.

Jeśli chodzi o OT, to dziękuję Panowie za dobre słowo ale kłótnia w tym wypadku nie ma sensu.

 

Pozdrawiam i gratuluję Ci Tomku fajnego, polskiego Crusadera.

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za konstruktywną wypowiedź Korniku.

 

Bardzo dobrze poradziłeś sobie z ułożeniem kalkomanii z górną gwiazdą
Tak całkiem dobrze, to mi to nie wyszło. Składała się ona z trzech części i połączenia między nimi niezbyt mi się zgrały, ale na szczęście zabrudzenia prawie całkiem to zamaskowały.

 

przy następnym modelu pokusić się o niewielkie odbicia lakieru
Chyba będę musiał tego popróbować przy Jeepie, bo inaczej, jak go już skończę i wstawię do galerii, to mi spokoju nie dacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składała się ona z trzech części i połączenia między nimi niezbyt mi się zgrały, ale na szczęście zabrudzenia prawie całkiem to zamaskowały.

 

Musiałbym zobaczyć model na żywo, aby dostrzec jakieś przejścia,na fotkach się ich nie doszukałem

 

Chyba będę musiał tego popróbować przy Jeepie, bo inaczej, jak go już skończę i wstawię do galerii, to mi spokoju nie dacie.

 

Spróbuj. W końcu nie musi być ich dużo.Bardzo lubię Jeep'y i chętnie obejrzałbym twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ci ten AA tank wyszedł ale ja bym dorobił jeszcze rain marksa i poprawił washa. Model oceniam na 5/6.

 

Niech plastik będzie z tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.