Skocz do zawartości

[Ralacja] Kfz. 15 Horch


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

jako że jestem tu nowy postanowiłem od relcji tegoż modelu, pokaże to co już zrobiłem.

 

Więc do dzieła:

a o to i pudelko

eeb507ac125cf312m.jpg

 

Czas na to co zrobiłem:

006b78fc94b3124dm.jpg0e8e641f159211d6m.jpg2f97ee6b84f5dff0m.jpgaea8314034c8e0f2m.jpg7345c5a73acede15m.jpg

88d11313b31a17acm.jpg7936da125207ed63m.jpgb2c4e139a06a4866m.jpg1318e9701206ed97m.jpg8ad8f673685cde4dm.jpg

8a3483a9ebd4621em.jpg893e40156aee1a68m.jpg223ec9f53c578c0bm.jpg546bed0e375f0bc7m.jpgaac9efd285d51c39m.jpg

 

Teraz kolejna cześć, błotniki dokonałem pewnych zmian a mianowicie wyciałem plastikową imitacje zastepiając je gumowymi z detki rowerowe (nie wiem czy oddaje to skalowy i dobry efekt), ale zobaczcie jak to ribiłem:

78bbe2ec18133ae2m.jpgadd9b181c8cacc84m.jpg364aee58b514153fm.jpg327fbafa829aaa5bm.jpgeecc5eab053c4c5dm.jpg

a401d9a9bf300214m.jpg9459633f350d0bf6m.jpg645101c416f93751m.jpg

 

To narazie tyle zachecam do komentowania bo ostatnio brakuje tego przy moich modelach, a chce sie czegos nauczyc.

 

Pozdrawiam!!!

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety ten błotnik to niezbyt trafiony pomysł - grubością dorównuje stalowej części. Możesz spróbowa zrobić je np. z folii alu, albo blaszki z puszki. We wnętrzu trochę za dużo farby i zalałeś ryflowanie podłogi. Kulka od dźwigni zmiany biegów nie jest okrągła. Korki od kanistrów mogłeś też oszlifować z linii podziału form. To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy o co chodzi z tym oszlifowaniem karnistrów z linii podziału form?? czy chodzi czasem o łączenia??? Faktycznie trochę dożo jest ale widać ryflowanie podłogi no chyba że ja tego nie dostrzegam. A z błotnikiem to fakt będzie cza zdemontować moje ustrojstwo i to załatwić. Kulka od dźwigni zmiany biegów jest robiona przeze mnie bo ta która była w modelu uległa przez przypadek zniszczeniu, a ciężko mi idealnie wymodelować kule, masz jakąś tu sugestie. Bo akurat tu jest ona zrobiona z lekko zeschniętego butaprenu i barwa przypomina bursztyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę dożo jest ale widać ryflowanie podłogi no chyba że ja tego nie dostrzegam.

Tu i ówdzie "wzór" podłogi został zalany przez farbę.

Kulka od dźwigni zmiany biegów jest robiona przeze mnie bo ta która była w modelu uległa przez przypadek zniszczeniu, a ciężko mi idealnie wymodelować kule, masz jakąś tu sugestie. Bo akurat tu jest ona zrobiona z lekko zeschniętego butaprenu i barwa przypomina bursztyn.

Dołączam się do pytania. Bo też mam do zrobienia podobną kulkę, i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sugestia wydaje się bardzo dobra chyba skorzystam, ale jeśli chodzi o te nadlewki to wydaje mi ze jedna z możliwości by jakoś zatuszować to jest naniesienie błota na to znaczy nie jakieś kolejnej warstwy tylko przybrudzenie , mogłoby być coś takiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Kolejna część relacji, najpierw zaprezentuje od tego co poprawiłem a następnie co nowego skleiłem i dodam do tego opis. A mianowicie:

 

da1629e8a5dd334cm.jpgfca560567b11454fm.jpg3877951eb67728a6m.jpg

 

Na pierwszych dwóch fotkach wg. zaleceń zastąpiłem gumowe błotniki aluminiowymi, jak widać jeszcze nie są pomalowane (ale tylko zewnętrzna strona, wewnętrzna pomalowałem na czarno), nie wiem na jaki kolor pomalować zewnętrzna stronę, czy tez na czarno?? Można mi tu zarzucić ze długość i ewentualnie szerokość jest nie taka jak być powinna, ale tu celowo tak zrobiłem bo kiedy będę zajmować sie dopasowanie kół odpowiednio przytne błotniki.

Natomiast na trzeciej fotce, widzimy (myślę że jest dobrze), próbę zabrudzenia (chociaż częściowo) miejsc gdzie jest zbyt dużo farby.

 

7ab60ae94556dba8m.jpg

Może niewiele, ale zawsze coś, skleiłem maskę samochodu, gdzieniegdzie widać nierówność a z lewej strony jest szczelinka która póxniej się zajmę (lepiej teraz ją zaszpachlować czy przed malowaniem???)

 

165ccc8033e2c1f5m.jpg

Tutaj widzimy fragment z instrukcji Horcha, mam pytanie takie części jak: nr od 34 do 40, 28 i 41 są plastikowe chciałbym je zastąpić jakimiś drutami itp, co byście mi tu radzili???

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mi tu zarzucić ze długość i ewentualnie szerokość jest nie taka jak być powinna, ale tu celowo tak zrobiłem bo kiedy będę zajmować sie dopasowanie kół odpowiednio przytne błotniki.

Ja bym na przyszłość radził od razu przycinać elementy do stosownych rozmiarów, bo dopasowywanie ich po przyklejeniu będzie co najmniej trudne.

Natomiast na trzeciej fotce, widzimy (myślę że jest dobrze), próbę zabrudzenia (chociaż częściowo) miejsc gdzie jest zbyt dużo farby.

Jakoś nie bardzo mi się to podoba. Ja bym proponował podłogę zwashować i delikatnie przetrzeć suchym pędzlem. Ładnie by to podkreśliło fakturę powierzchni.

Może niewiele, ale zawsze coś, skleiłem maskę samochodu, gdzieniegdzie widać nierówność a z lewej strony jest szczelinka która póxniej się zajmę (lepiej teraz ją zaszpachlować czy przed malowaniem???)

Ja wychodzę z założenia, że lepiej szpachlować wcześniej niż później. Bo ciężko jest szlifować model, jeśli wszystko jest już na swoim miejscu. Im mniej elementów na modelu, tym mniej można ich urwać przy szlifowaniu

Tutaj widzimy fragment z instrukcji Horcha, mam pytanie takie części jak: nr od 34 do 40, 28 i 41 są plastikowe chciałbym je zastąpić jakimiś drutami itp, co byście mi tu radzili???

Wszystkie uchwyty o przekroju okrągłym jak najbardziej! Ich odpowiedniki z drutu powinny się lepiej prezentować niż te zestawowe. Haki też możesz spróbować zrobić, tylko trzeba by się pomęczyć z nadaniem im odpowiedniego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumieć że ta farbę z podwozia mam usunąć??? Czym najlepiej mocować (znaczy kleić) metalowe bądź aluminiowe elementy do plastikowego pudła modelu???

Jeśli chodzi o szpachlowanie to zastosuje sie tak jak uważasz, bo to jednak jedna rzecz mniej. Tylko trzeba zakupić szpachle, bo będę coś takiego robił po raz pierwszy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumieć że ta farbę z podwozia mam usunąć???

To już Twój wybór

 

Czym najlepiej mocować (znaczy kleić) metalowe bądź aluminiowe elementy do plastikowego pudła modelu???

Jakimś klejem CA, np. SuperGlue.

 

Jeśli chodzi o szpachlowanie to zastosuje sie tak jak uważasz, bo to jednak jedna rzecz mniej. Tylko trzeba zakupić szpachle, bo będę coś takiego robił po raz pierwszy. :-)

Ja swojej strony polecam szpachlę Revella, niedroga i całkiem niezła.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mój wybór czy mam usunąć farbę no ale nigdy nie robiłem wash-u/a, jedynie czytałem więc sie pytam tylko czy lepiej usunąć czy też nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz usuwał farbę to licz się z tym, że mogą zostać Ci resztki farby i jakieś śmieci. Ja bym jej nie usuwał. Na farbę kładziesz sido, na sido wash i mat na koniec. Najlepsza szpachla to Tamiya, ale cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to że postanowiłem zrobić wash olejnymi farbami a takich jeszcze nie mam na składzie zacząłem majstrować z układem napędowym a o to i rezultat:

 

na początek jedna dorobiłem części w postaci uchwytów:

fd6cb65b0e4d6476m.jpg

 

i układ:

ce50ce6048194c2dm.jpg21d8f729e5495041m.jpg

 

I takie dla Was pytanie, jak widzicie elementy układu nie są jeszcze połączone ze sobą, chciałbym je pomalować czy najlepiej posklejać razem i i jeszcze dokleić rury wydechowe i razem to pomalować czy raczej wszystko malować osobno?? I kolejna sprawa co muszę zrobić by układ i reszta podwozia wyglądała po niezłym przebiegu (chodzi mi o malowanie i postarzanie)???

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie dla Was pytanie, jak widzicie elementy układu nie są jeszcze połączone ze sobą, chciałbym je pomalować czy najlepiej posklejać razem i i jeszcze dokleić rury wydechowe i razem to pomalować czy raczej wszystko malować osobno??

Jedni robią tak, inni inaczej. Osobiście staram się malować po sklejeniu. W ten sposób nie da się farby zapaskudzić klejem, a przy odrobinie wprawy da się wszystko ładnie pomalować.

 

Aha - rozumiem, że te wszystkie ślady po wypychaczach (np. na baku) zostaną usunięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pogwałcenie praw autorskich To wszystko w czerwonych kółeczkach, wklęsłe zaszpachlować, wypukłe zeszlifować. Uważaj, żeby sobie nie zeszlifować przez przypadek jakiegoś kołka mocującego, robiłem to na ślepo bez instrukcji.

21d6f047117c1117.jpg

 

Mało te kółka widać, ale Paint i pośpiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oki po krótkiej przerwie związanej małym zamieszaniem przy farbach rozpoczynam dalsza relacje. Efekty prac pokaże jutro tylko niech mi ktoś powie jak zrobić wash tej podłogi z farb akrylowych (miały być olejne ale to długa historia)?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i alles ale nie wszystko klares, bo tak wszyscy piszą mat, to mam rozumieć że to jest farba matowa a najlepiej takiego koloru co ma być podłoga czy ja znów kombinuje jak koń pod górę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba kombinujesz

1. Na podłogę pomalowaną bazowym kolorem (u ciebie Panzergrau) nakładasz sidolux do uzyskania połysku.

2. Na to nakładasz wash, złożony z farby o ciemniejszym kolorze niż bazowy (do Panzergrau czarny, Dunkelgelb brązowy itd) wody i płynu do mycia naczyń.

3. Po wyschnięciu malujesz całość bezbarwnym matowym w celu usunięcia połysku, który nie występował, a ułatwia rozprowadzenie washa przy krawędziach.

 

Ogólna zasada jest taka, że lepiej zrobić wash delikatniejszy, gdyż zawsze można go poprawić, położyć jeszcze jedną warstwę, niż za ciemny bo wyjdzie do kitu i trzeba przemalowywać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie prezentuje to co zdziałałem, jest tego niewiele ale zawsze coś:

 

thumb_4703d46e84b32255601289.jpg

thumb_4703d46ec5960610958434.jpg

thumb_4703d46f0793c588595780.jpg

 

Przykleiłem część układu napędowego a także poręcze w samochodzie jak widać na powyższych zdjątkach.

 

Teraz meczę się z washem podłogi:

obecnie pomalowałem mieszanka farb, wody i płynu do mycia naczyń brakuje jeszcze matu ale on zostanie nałożony jutro (bo zwyczajnie nie mam lakieru), aha bo sie tak rozpędziłem i zapomniałem napisać że wash nie jest obecnie prowadzony na Horchu tylko na innym modelu by sprawdzić czy wszystko jest oki.

 

thumb_4703d9f5b6bb4632403218.jpg

thumb_4703d9f5eed37981686795.jpg

 

Pierwsza fotka pokazuje częściowy wash (bez matu), wykonany na podstawie "receptury" Tomka Hejmo - wash został zrobiony na gąsienicach. I tu muszę zaznaczyć, że kolor tego ni to płynu ni to jakiejś formy masy miał kolor ciemnofioletowy mimo że mieszałem farby akrylowe koloru Burnt Umber i Vandyke Brown ( powinien wyjść kolor błota). Natomiast na drugiej fotce widzimy próby mieszania tych dwóch wyżej wymienionych kolorów z benzyna lakową, jest to obszar wokół lewej części czarnej liny - myślę że jest on widoczny i wyróżnia się spośród pozostałych odcieni, ( na fotce widać tez sposób kolegi Tomka Hejmo- na wieżyczce i lufie, a także kolor błota na przedniej i tylnej płycie czołgu).

 

Pytanie do Was który jest lepszy??? I który rzeczywiście jest washem??

 

Aha bym był zapomniał że w międzyczasie skleciłem koła pojazdu o to jedno z nich (wszystkie są takie same).

thumb_4703dfdc3e704279850631.jpg

 

C.D.N

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!!

 

Po caaaaaaaaałkiem dużej przerwie postanowiłem powrócić do modelu, szczególnie pomogła, i tego nie ukrywam, muzyka Enia Morriconego , kto słyszał jego utwory a założę sie ze większość z Was, to wiecie o co mi chodzi.

A zatem wracając do Horcha, czas pokazać to co wybazgrałem:

 

thumb_471e3f7ddfd1c462967549.jpg

Na fotkach, niestety dość nie wyraźnych ale to przez oświetlenie za co przepraszam, widać ramę podwozia, pomalowałem ją wstępnie w kolorze panzergrau, będzie jeszcze jedno malowanie (chyba ze macie inne sugestie), elementy układu napędowego, wydechowego oraz zawieszenia pomalowałem na czarno, będzie to tez widać na kolejnej fotce.

thumb_471e3f7e2fcb9304714651.jpg

 

thumb_471e3f7e6efc9089000856.jpgthumb_471e3f7ea5644568212389.jpgthumb_471e3f7edec0e575621762.jpgthumb_471e3f7f264f4294901500.jpg

 

 

Na zdjęciach widzimy pudło samochodu, przykleiłem lusterka a także inne elementy, pomalowałem wewnetrzne burty samochodu na kolor panzergrau, dokonałem także washu akrylowego i mam wielką nadzieję że to jest wash lub w jakimś stopniu go przypomina.

 

 

 

Ale to nie koniec, na jaki kolor należy pomalować poręcze w samochodzie?? I jeśli załóżmy że wszystko jest narazie oki, to czy mogę już scalić podwozie z pudłem przykleić pozostałe elementy Horcha i pomalować całość panzergrauem bo chyba ten kolor będzie odpowiedni czyż nie/?? Narazie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, jak by co to jeszcze pewnie zapytam Was o sugestie. Aha, nie chce mi się zmieniać poprzedniego zdania, bo przypomniałem sobie jedną rzecz, wydaje mi się że wszelkie "upaćkanie" podwozia samochodu tak aby wyglądały po niezłym przebiegu powinno sie już robić gdy model jest gotowe, chyba sie nie mylę???

 

 

Proszę o komentarz i sugestie dotyczące dalszej pracy a także pewnie koniecznych poprawek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.