Skocz do zawartości

Letov S.328 1/72


StanLog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-)

Jest to mój pierwszy model po bardzo długiej przerwie, a dokładnie to 5 letniej przerwie. Na samym początku zaznaczę, że ten model jest testowy i głównie chodzi mi o sprawdzenie areografu. Nigdy wcześniej nie używałem tego, zawsze było malowanie pędzelkami, no ale technika idzie do przodu i teraz można mieć za przyzwoite pieniądze coś co się chciało mieć dawno temu :-D .

Wybór padł na stary model Letova. Dlaczego? Dlatego, że to jest model który znalazłem w domu. Kiedyś go dostałem od kogoś niestety bez instrukcji, śmigła i ze strasznymi kalkami. Ogólnie mówiąc cały model straszy swoją jakością. ale na ponowne oswojenie się z modelarstwem wystarczy ;-)

tak wygląda pudło tego(najlepsza jest cena na boku 330zł ):

c5a46f9f2d041811m.jpg

 

A teraz to co się znajduje w środku:

1f21223e1d172b52m.jpg

fce6bfb3639a334bm.jpg

13ab129cbfe2888dm.jpg

 

Zacząłem od robienia połówek:

bc0fd5b7f28c10d8m.jpg

589782eac37777eam.jpg

 

Po zaszpachlowaniu paru dziur i wyszlifowaniu przyszedł czas na myjkę:

a0363f28f30b63dfm.jpg

 

Jutro postaram się dać kolejne fotki z relacji

Pozdrawiam

StanLog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki saxot. Mała aktualizacja. Miała być co prawda wczoraj ale niestety mam "bardzo "porządnego" dostawcę internetu... Dobra do rzeczy, tak jak mówiłem nie traktuję tego modelu aż tak poważnie by odzwierciedlić go tak jak w realiach. Prawdę mówiąc bardzo trudno raczej jest zrobić to w tym modelu patrząc na to co zawiera, a ja go traktuję jako naukę, powrót do modelarstwa i sprawdzenie tego czego jeszcze wcześniej nie używałem z technik modelarskich, a inny też powód to taki, że już od jakiegoś czasu czeka na mnie Mustang P51-B do którego się zabiorę już porządnie;-)

Konsole:

b678f18ee353dc51m.jpg

8f9f92aeed758fb1m.jpg

 

Płozy:

7f19f32668c83459m.jpg

 

Fotel pilota:

e9e6ce3bfa7bab3cm.jpg

 

Zmontowany cały kokpit(nie było tego dużo)

a7e194c849c53704m.jpg

05c18c8af9b4cd87m.jpg

 

połówki:

07d348645e14a1f1m.jpg

3a8927341b0a5981m.jpg

 

Jutro myślę, że powinny być kolejne fotki

Pozdrawiam

StanLog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że chyba nikogo ten model nie ciekawi...

Połówki są już sklejone i została nałożona szpachla.

051310d7e32bfc12m.jpg

a907e2fc9ff0ccf3m.jpg

e85a12a4cb1686f1m.jpg

aaa18b4eee51132am.jpg

ce0696a7f7d76eb6m.jpg

cc3ffc20a1e6d3d5m.jpg

8aff868ad7a508bdm.jpg

1dad6a0db3b348dbm.jpg

 

Mam pytanie. Czym mogę zrobić linie podziału wypukłego? Jakie macie na to metody?

 

Pomalowany został też silnik. Co prawda pewnie tak nie wyglądał, ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć silnika .

e35c2be936201e44m.jpg

 

Pozdrawiam

StanLog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem czemu wypukłe mają być te linie... ale dodam że z modelarstwem nie miałem nic wspólnego kilkanaście latek... a wtedy się mówiło, ze linii w podziałce 1:72 nie powinno być widać... ale modeliki wyglądają z nimi lepiej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ten model nie ma wklęsłych, ma wypukłe i nie może mi wpaść do głowy pomysł jak je zrobić

Spróbuj wyciągnąć nad np. świeczką kawałek ramki z wyprasek. Dzięki tej metodzie uzyskasz plastikowy "drucik" o dowolnej średnicy, który możesz nakleić na model w miejsce np. zatartych przy szlifowaniu linii. Potem wystarczy jeszcze tylko delikatnie przeszlifować drobnym papierem wodnym i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może mi wpaść do głowy pomysł jak je zrobić

Mozesz tez nakleic tasme maskujaca, wyciac w niej rowek na szerokosc ostrza noza, ktorey bedzie biegl, jak linia podzialu, nastepnie zalac to cyjanoakrylem. Potem odrywasz tasme, doszlifowujesz to, co zostalo...

Zaznaczam, ze nie sprawdzalem tej metody, wpadlem na nia w tym momencie doslownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może mi wpaść do głowy pomysł jak je zrobić

Mozesz tez nakleic tasme maskujaca, wyciac w niej rowek na szerokosc ostrza noza, ktorey bedzie biegl, jak linia podzialu, nastepnie zalac to cyjanoakrylem. Potem odrywasz tasme, doszlifowujesz to, co zostalo...

Zaznaczam, ze nie sprawdzalem tej metody, wpadlem na nia w tym momencie doslownie.

 

Chcecie robić w końcu wypukłe czy wklęsłe?

Bo majek ma dobry patent na wypukłe, ale kładziesz dwie blaszki po piwie a pomiędzy nimi szczelina na szerokość, skalpela lub noża, zalewasz tym cyjanoakrylem i sa linie podziału:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej StanLog!

 

Moze model nie jest najlepszej jakosci, ale hydroplan to bardzo ciekawa sprawa. Wlasnie dlatego bede sledzil Twoj watek.

Wczesniej jedno ze zdjec podpisales: "plozy" - wydaje mi sie, ze chodzi o plywaki.

 

P. S. Powodzenia w dalszej budowie.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jedno ze zdjec podpisales: "plozy" - wydaje mi sie, ze chodzi o plywaki.

 

Tak... Nie wiedziałem jak to nazwać. Dzięki

 

Pozdrawiam

Stanlog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cos ucichlo w Twoim watku. Wiesz, myslalem o tych nitach i przypomnialo mi sie jak kiedys rozmawialem z panem Heniem Hemke. Nie moglem uwierzyc, ze odlewa czesci do swoich modeli z plastiku z roztopionych pudelek po margarynie; na dodatek uzywa form z gipsu, a meterial wtlacza starym odkurzeczem! Zapytalem jak odwzorowuje nity - a On mi na to, ze ich nie robi, bo gdyby taki nit w 1/72 powiekszyc te 72 razy, to bylby chyba wielkosci nitu jakie sa na mostach

 

Czekam na nowe zdjecia

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, prace na razie stoją z powodu braku czasu. W godzinach między 8 a 15 edukuje się w szkole, a później jestem w pracy. Postaram się w najbliższym czasie coś zrobić w nim i dać fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie poganiac, ale czekam na dalsze postepy. Na pudelku fajnie wyglada. Ciekawe czy jest model Lublina na plywakach w 1:48.

Pozdro,

Marudek

Jak rozumiem pisząc "Lublina na pływakach" masz na myśli R-XIII ter. Jeżeli tak to Mirage robi/robił takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.