Skocz do zawartości

1/48 Friedrichshafen FF-33e - Techmod


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Zatem zapraszam do obejrzenia minirelacji z budowy modelu hydroplanu Friedrichshafen FF-33e w barwach Bazy Lotnictwa Morskiego w Pucku z 1921/22 roku. Zestaw to próbne wypraski Techmodu. Ot i wsjo ;)

Model na poniższych fotkach jest jak widać już częściowo posklejany i nieznacznie pomalowany. Nałożyłem pierwszą warstwę tzw. "syfu" - na razie za pomocą pigmentów Padrebooks (ominęło to na razie część nosową pomalowaną kolorem czarnym; tzn. w oryginale był czarny - a ponieważ nie używam koloru czarnego w modelach {jest nienaturalny, poza tym w przyrodzie nie występuje}, zastosowałem anthrazit firmy Lifecolor). kolor bazowy to German WW1 Naval Violet-Grey (MisterKit).

5f4ca4ba55756d85.jpg

efd5b1aeb587103d.jpg

560ff16c480cc2b9.jpg

2451a65e8ec947b9.jpg

2688fbe685ed7e2e.jpg

689b77b5502d16b5.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wnętrze zrobiłem, bo jak go zaczynałem, to nie było jeszcze tablic przyrządów, radiostacji, pasów, foteli, zbiornika i w ogóle niczego nie było ))))))))))

Te wszystkie elementa znajdują sie na blaszce foto, a jej nie było wtedy jeszcze. Zrobiłem tez skórzane "kołnierze" wokół otworów kabiny. Natomiast silniczek jest wykonany tylko i wyłącznie z elementów wypraski. Jest to jeden z najlepiej wykonanych plastikowych silników jakie widziałem (nie liczę żywicznych, bo to inna bajka).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie robisz te modele. Sa super estetyczne!!!!!!

szacuneczek po raz n'ty :-)

 

 

a ponieważ nie używam koloru czarnego w modelach {jest nienaturalny, poza tym w przyrodzie nie występuje}

A czarna dziura????

 

 

Edit...

Po raz kolejny zwracamy ci uwagę, ze nie należy pisać postu po swoim poście, ale należy skorzystać z opcji ZMIEŃ...

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponieważ nie używam koloru czarnego w modelach {jest nienaturalny, poza tym w przyrodzie nie występuje}

A czarna dziura????

 

I węgiel? Modelik extra...

A według Ciebie węgiel jest czarny? Węgiel jest szary, srebrny, antracytowy, ale na pewno nie czarny - posiada całą gamę kolorów i ich odcieni (wiem, mieszkam w "stolicy" polskiego węgla).Tak króciutko, żeby nie offtopować własnego tematu, powiem Wam jedno - NIE MA koloru czarnego w przyrodzie! Wszystkie kolory uważane powszechnie za "czarne" są mniej lub bardziej "złamanymi" odcieniami szarości lub błękitu, bądź też innych kolorów. Natomiast jedyną rzeczą, której kolor jest w miarę zbliżony do czerni jest... czysta sadza kominowa. Ale i ona nie jest czarna w dosłownym tego słowa znaczeniu ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.