Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Pilot Huey'a w kokpicie. Fotele chyba mają wygląd ścieranej skóry.
 3. Przecież nowy model Wilgi został zapowiedziany przez Answera
 4. Model w sam raz na weekendowe sklejanie w ramach relaksu. W piątek wieczorem kokpit i zamknięcie kadłuba, w sobotę rano sklejenie wszystkiego w całość i malowanie drobnicy, wieczorem ewentualnie podkład, a w niedzielę malowanie, lakier i kalki i wieczorem mamy gotowy model.
 5. M3 Stuart był czołgiem lekkim wywodzącym się konstrukcyjnie od czołgu M2A4. W 1942 roku do produkcji wprowadzono model M3A1, który został wyprodukowany w 4 621 egzemplarzach. 221 z nich miało zamontowane silniki diesla, a reszta posiadała silnik gaźnikowy. Czołg rozwijał prędkość maksymalną do 58 km/h, a po zdjęciu ogranicznika rozpędzał się do 64 km/h. Pojazd ten miał obrotową podłogę wieży, a sama wieża była napędzana hydraulicznie. Uzbrojenie stanowiła armata M6 kalibru 37 mm sprzężona z 7,62 mm km Browning M1919A4. Pancerz pojazdu składał się z walcowanych płyt pancernych łączonych ze sobą za pomocą nitów (kadłub) lub spawanych (wieża). Z przodu pancerz miał grubość od 16 do 44 mm, z boku i z tyłu 25 mm, a na wierzy: 38-51 mm z przodu i 32 mm z tyłu i po bokach. Mój M3A1 Stuart III ma przedstawiać jeden z pojazdów wykorzystywanych przez amerykańską 7 Armię dowodzoną przez generała George'a Pattona podczas operacji Husky, czyli inwazji wojsk alianckich na Sycylie w lipcu 1943 roku.
 6. Today
 7. kredens76 - ogromne dzięki! Twoje fotki pokazują dokładnie to o co chodzi, 100x lepiej niż na tych stronach (widziałem je wcześniej, ale dzięki że wrzuciłeś) THX ! Pozdr ww
 8. Żeby nie było, że się opie....lam: Kolejna czynność - zamknięcie kadłuba
 9. Łatwo napisać - przemaluj. A może lepiej uznać, że pojazd był przeznaczony do walk w dzielnicy czerwonych latarni? Swoją drogą skąd takie malowanie? Wygląda, jakby na pół godziny dorwał się do niego Picasso... Ale ogólnie sprawia bardzo pozytywne wrażenie, choć takie projekty SF to nie mój klimat.
 10. Przemaluj ten różowy pod minie nie podchodzi
 11. To powiem że masz smykałkę
 12. Już w grudniu 1942 roku Krupp przedstawił projekt nazwany Tiger- Maus, który miał być „oszczędniejszym” w produkcji (zmniejszona ilość wykorzystanych do produkcji surowców, a także zmniejszenie masy o około 100 ton w stosunku do Mausa). Projekt hitlerek odrzucił, ponieważ wolał „ciągnąć” Mausa (którego konstruktorem był Porsche - pupilek fuhrera). Dopiero na początku 1944 roku wrócono do tego pomysłu. Rozwój tego projektu powierzono firmie Adler, której doświadczenia z bronią pancerną ograniczały się do samochodów pancernych. Kadłub wykonano w maju 1944, a Henschel rozpoczął montaż pojazdu testowego w swojej filii w Paderborn. Tu też został on znaleziony nieukończony w marcu 1945. Przetransportowany do Anglii leżał tam zapomniany do lat 50. XX wieku, kiedy to bezceremonialnie go zezłomowano. (źródło: David Doyle „Niemieckie pojazdy wojskowe II WW”) Stare Kino ;-)
 13. Więcej wydruku 3d niż kartonu - kartonowcy mnie wyklneli
 14. Raczej ten model trzeba wystawić na forum modeli kartonowych. Mi się podoba
 15. Maverick33

  MID 1:25

  MID - Maszyna Inżynieryjno-Drogowa - na bazie podwozia T72 Model w części kartonowy w części wydruki 3D - skala 1:25 - pierwsze zdjęcia - galerię końcową postaram się zrobić w jakimś fajnym plenerze. Miłego oglądania
 16. Za 3 dychy nie ma co się zastanawiać, tylko brać. A zastanowić się można nad tym, jak to jest, że taki model inni mogą wyprodukować za relatywnie niską cenę.
 17. A mówi się że nie ma ludzi niezastąpionych. I tak musimy się użerać do dziś z ordynarnym short-run'em A_Modelu. Part - ratuj!
 18. Gerd

  Polskie Abramsy

  Jak się zaczęło mówić o F-16 dla Polski wersja C/D to w te pędy pobiegłem do sklepu i kupiłem Italeri. Była połowa lat 90-tych. Zrobiłem do w malowaniu podobnym do Mig-29 i z godłem 1plm Warszawa. Czerwone numery taktyczne.... i jaki byłem zadowolony że zdążyłem! Okazało się że nie było się do czego spieszyć - model dobrze się zakurzył zanim pierwsza szesnastka przyleciała.
 19. Coś dziwnego się chyba z kołami stało w tym ferdku...
 20. Tak to wygląda w komórce. Jakość fotek jak z komórki, ale jakby jakiś detal trzeba było ponownie, bo tu z ostrością marnie, to spróbuję się pobawić telefonem dokładniej. Oszklenie później, ew. jutro, bo lekko padam.
 21. Ja bym proponował uciąć że zmiotki włos plastykowy stopić na końcu w kulkę i pomalować. Mniej roboty i wikol się nie rozleje
 22. Przydałyby się lepsze zdjęcia, bo nie idzie się temu dobrze przyjrzeć.
 23. Z kalkami kościstych do F-14A jest problem. Chyba jedyne dostępne na rynku to HAD Models: https://www.hadmodels.com/en/48197-f-14a-vf-84-jolly-rogers-200-low-visibility--decal-sheet-148 https://www.hadmodels.com/en/48196-f-14a-201-vf-84-jolly-rogers-decal-sheet-148 https://www.hadmodels.com/en/48216-f-14a-jolly-rogers---uss-nimitz-the-final-countdown-decal-sheet-148
 24. Wielkie dzięki @rhinoceros i @bulik58 za inspiracje jak i za pokazanie nowej techniki Podziałałem z siedzeniami teraz zagięcia są bardziej subtelne
 25. Witam. Poszukuję planów armat czołgowych w skali 1/35 (mogą być też w innej skali): M68 kal. 105 mm (czołgi Merkava Mk.1 i Mk.2) oraz IMI kal. 120 mm (czołgi Merkava Mk.3 i Mk.4). Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.