Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Pitt35

  T-55A TAKOM 1/35

  Ciekawe. Wychodzi na to że w Dywizji była używana wersja dla dowódcy batalionu T-55AD1. Szkoda że nie widać całego numeru. To kolegi zdjęcie?
 3. Yesterday
 4. To Takom czy Das Werk?
 5. Och, dziękuję Ci bardzo Zwłaszcza za fotki serii lotniczej "Uzbrojenie, wyposażenie wojskowe, militaria". Normalnie cofnąłeś mnie w czasie...
 6. Jakoś u mnie ostatnio jest cienko, i 300 zł na hobby to może wydałem w całym 2020. Jak dopada mnie depresja to otwieram tzw ZN ( zapas nienaruszalny) i napawam się prawie 400 zestawami do sklejenia ( niektóre z głębokiego PRL). Wchodzi żona i czar pryska " na cholerę Ci tyle tego, w życiu tego nie skleisz, wnuki jeszcze będą miały co robić ( dzieci nie łyknęły bakcyla) idt). Zamykam magazyn, i po cichu mówię : za to co powiedziałaś kupię jeszcze jeden ... Kochana żona. Ostatni zakup to IŁ 10 z KP w przepaku Misrercraft za 20 zł ! Ile radochy ! Popatrzcie na lotników- bezcenne.
 7. Dzięki. Nic nie poradzę na logo, takie było w oryginale. Reflektory z któregoś z zestawów FtF nawierciłem, pomalowałem na srebrno i wypełniłem żelem Water Effects firmy Vallejo.
 8. A dobrze wymieszałeś? Te farby mają to do siebie, że są w butelce z kulką. A ta butelka ma mniej więcej taki przekrój: Tam, gdzie na czerwono nie sięga kulka i zostaje nie rozmieszana gęsta farba z pigmentem. Zacząłem to mieszać i farba kryje mocniej i ma intensywniejszy kolor. Ja mam akurat taki patent, że wstawiam przed malowaniem buteleczki do myjki ultradźwiękowej i ładnie mi tam na dnie miesza to gęste, ale możesz spróbować jakąś wykałaczką czy czymś to zruszyć, no i generalnie Hataczkę to trzeba z 4-5 minut telepać, żeby ładnie się rozmieszało.
 9. Witam Takom drugo wojenną bestię od Das Werk skleciłem dla kolegi jako prezent urodzinowy. Wrzucam bo juto wręczam to chociaż tutaj ślad zostanie. Model prosto z pudła, poza błotnikami od Edka, nie było moim celem odwzorowanie jakiegoś konkretnego pojazdu więc merytorycznie może być to totalne SF. Malowanie zaczerpnięte z instrukcji MENG'a. Można chłostać... Pozdrawiam
 10. Te tablice to fototrawionki z pomalowanymi wytłoczeniami w kształcie liter. Wydruk będzie płaski i dlatego jest jak jest. Powalczę z tym modelem jeszcze nieco, ale myślę, że koniec jest już bliski
 11. Z instrukcji Tamiyki . 1st Armoured Division ,ale niestety brak nazwy operacji czy jakiejś daty. Po prostu schemat nazwany "desert version". Nie znalazłem nigdzie w necie fotki tego czołgu o numerze 40 "w realu". A te naklejki z tyłu z boku były wzięte z innego modelu bo gdy oglądałem zdjęcia na necie to zazwyczaj były w tym miejscu oznaczenia ,a Tamiya do tego zestawu nie dała takich kalek.
 12. Dziękuje bardzo ! Też jestem bardzo zadowolony z efektu Da się pędzlem osiągnąć taki efekt ,ale to wymaga w kółko powtarzania tych samych czynności z różnymi odcieniami. Aero jednak oszczędzi mi sporo pracy . Przy następnym na pewno założę ! Dziękuje Dziękuje. No właśnie starałem się by poszczególne panele miały jakieś tam różne odcienie,choć generalnie całość mogłaby być troszkę jaśniejsza. Myślę następny Abrams jaki zrobię (ale to już na pewno M1A1 SEP TUSK II ) będzie dużo bardziej zadbany. Rysy to fakt, w niektórych miejscach wyszły mi one bardzo ci
 13. Witam Dzisiaj dotarł poprzez paczkomat długo oczekiwany gość zza wschodniej granicy. Typhoon K od Zvezdy czyli konkurencja dla Takoma, kto miał do czynienia z ostatnimi dokonaniami tego producenta wie, że o jakość można być spokojnym. Wstępnie przejrzałem ramki i jest bardzo dobrze, podobnie jak w przypadku Mustanga, Urala, Pantsira czy Bumeranga detale wyraźne i ostre. Dużo detali, drobnych części, model bardziej szczegółowy niż Takom. Jest też trochę minimalnych nadlewek i jamek skurczowych z którymi nie spotkałem się w Mustangu czy Pantsirze. Oponki nawet znośn
 14. dei

  T-55A TAKOM 1/35

  To prawda ,ale opierając się na fotografiach czołgów 11bczś to wozy T-54, są przed modernizacją i posiadają tę cechę.Mam na myśli wozy z numerami taktycznymi 8723,8722,8719,8713,8710,rodzi się pytanie kiedy były uwiecznione na zdjęciach. Czy posiada Pan informacje o T-34/85 w jednostkach 7DD, to też nieco zapomniany temat.Pozdrawiam
 15. Materiał poglądowy jeśli chodzi o rzuty zebrałem, na razie wychodzi że wymiarowo nie ma błędów. Trzeba jeszcze złożyć parę rzeczy na sucho i wtedy ocenić. Fajne fotki ściągnąłem, można by zrobić wariant z otwartym lukiem aparatury rozpoznawczej. Wrzucam parę zdjęć i planów.
 16. Ktoś tu chyba nigdy nie sklejał modelu Mistrcrafta
 17. Ja mam trochę odmienne wrażenie. Cały czas mam poczucie, że czas, który mógłbym poświęcić na model gdzieś mi bokiem ucieka przez co wszystko się wlecze. Jestem jeszcze w komorze podwozia, a myśli już krążą wokół radaru. W imieniu swoim i detali dziękuję.
 18. Tazman79 jakby co to wlot do TAMIYA jest już w sprzedaży
 19. Pięknie, jestem pod wrażeniem. Świetne detale
 20. Ło matko jedyna Daniel, Ty żyjesz?! Już myślałem, że Cię gdzie do afganu przerzucili Model jak zwykle w Twoim wykonaniu pięknie wykonany, skóra na zagłówku jak żywa, podoba się
 21. Świetna P-11-astka, chyba najładniejsza jaką widziałem. Zastanawia mnie tylko podwozie, na zdjęciach wygląda na mocno rozkraczone.
 22. Masz tego tam więcej niż w oryginale Wygląda świetnie. Rany, to dopiero wnęka przednich kółek... Ale i tak mam wrażenie, że idzie Ci szybko :-)
 23. JFM

  T-55A TAKOM 1/35

  Nie koniecznie... Należy pamiętać, że podstawowe T-54 były z czasem (w czasie remontów głównych, ale nie tylko) modernizowane do standardu AD, AM, AM1, AM2.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.