Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Całkiem możliwe że autor grafiki na pudełku nie odróżnia F-22 od F-35.
 3. Jeszcze raz pisze. Wiem o tym nazewnictwie. Sam się tym interesowałem. Ale dzięki za info. Ale dała taka nazwę modelu jak producent owego modelu umieścił na opakowaniu. Tak aby każdy wiedział co to za model i ewentualnie podejrzał wypraski. Ale gdyby MC nazwał ten model np. PLACEK DROŻDŻOWY Z ZAKALCEM BEZ ŚLIWEK F-1500STO900 F-07. To taki opis też byłby w tutule posta. To tak żartem, a tak na serio każda rzetelna informacja jest ok.
 4. Zdjęcie nie militarystyczne, a do tego tylko dla kumatych:
 5. No więc prześledź sobie "historię" nazwy dla F-22 to będziesz wiedział dlaczego się ludzie czasem mylą i nie ma to związku z grą. To była pierwsza proponowana i "prawie" przyjęta nazwa dla tego samolotu - Lightning II - miała nawiązywać do P-38. Niestety ku potężnemu wnerwieniu ludzi lotnictwa i sił powietrznych w USA ktoś z polityków przepchnął nazwę z doopy - Raptora. Wcześniej sytuacja podobna była z A-10 Thunderboltem II tyle, że to ludzie już latający, obsługujący, i związani z Armią USA próbowali oficjalnie zmienić już przyjętą nazwę na "nową" - "Warthog". Na dziś A-10 "w papierach" ma Thunderbolt II a mówi się na niego Warthog. Niestety w przypadku F-22 górę nad sensowną propozycją wzięła nazwa totalnie z doopy.
 6. Angus73

  Kroplemfarby

  Witajcie, maluje HS Inf z ta oslonka na dysze, po pewnym czasie zaczyna sie tam gromadzic farba i strzela kropelkami. Pytanie za ,ale cisnienie od poczatku? Mam 2-2,2 bara, farby zero paints
 7. Nie, nie będę bawił się w tym modelu w takie harce. Tylko koła z żywicy i ewentualnie fotel.
 8. Warto zapamiętać, bez względu na instrukcje - choinka/strzałka na terenowych oponach zawsze, jadąc do przodu, wierzchołkiem wchodzi "pod koło" nie "ramionami". W innym wypadku nie ma szans, żeby się bieżnik w błocie oczyszczał a będzie się tylko zaklejał 😉
 9. jedni lubią MC a inni wiekowe dłubanie w humvee ja tam wole to 2
 10. Z góry przepraszam wszystkich oburzonych i zniesmaczonych forumowiczów, że wybrałem model MC a nie Tamiya, Academy, Italka, Hobby Szef czy inne. Przepraszam. Wiem brak detali, nitow, innych dupereli. Chciałem skleiłem, pokazałem. I tyle.
 11. Today
 12. Napisałem taka nazwę jaka była na pudełku z oznaczeniem kodu producenta. A co miałem napisać? Co do nazwy i historii tego samolotu to wiem co i jak. Pozdrawiam dociekliwych.
 13. Top Studio Się okaże za jakieś 2 tygodnie Żeby nie było, że zaciski to jakieś "Nołnejmy" .... 😉
 14. To ma być pojazd z Pustynnej Burzy, czy Twojego znajomego?
 15. Można już usiąść w Golfie czyli wnętrze gotowe. Malowałem różnymi odcieniami szarych kolorów. Fotele mają fakturę takiego błyszczącego materiału. Kalki na nich układałem płynem Tamiya Mark Fit i zabezpieczyłem matowym lakierem. Są one dosyć kruche, miały tendencje do rwania się w zagłębieniach foteli. Pulpit, kierownica, boki pomalowane farbą X-18 (Semi Gloss Black) rozcieńczoną X-20A z dodatkiem kilku kropli Tamiya Paint Retarder. Wyszło to w miarę dobrze, choć nie ustrzegłem się malutkich błędów (minimalnie źle dopasowane zegary). Niby dobrze ale wprawne oko dostrzerze różnicę, mogę się pocieszać że dla laika niedostrzegalne).
 16. Na pustyni bylo luzniej, zreszta byl tam taki nie wyzyty artysta. Kapral Joseph Pomphery, nie bylo plutna to dowudca dywizjonu powiedzal ze moze malowac na samolotach. No i mamy co mamy. Z zywica bylo bardzo ciezko, myslalem ze jej nie dostane ale mialem szczescie.
 17. Chciałem pokazać jak wygląda GX 100 z polerką po 48h...ale kurde nie wiem czy to polerować w ogóle:D
 18. Cześć, Śrubki i wentyle jak powstały?
 19. Właśnie o tym myślałem. Celowo tez zostawiłem późne lusterka i ich mocowania. Wzoruję się na pojeździe mojego znajomego. Co ważne drzwi są znacząco w innym kolorze niz Nato Green.
 20. Ja bym do tego plandeki zrobił oliwkowo zielone, żeby odcinały się kolorystycznie od reszty - zawsze to urozmaicenie.
 21. Oczywiście , chodziło mi o glony.
 22. A ja sie pytam czemu ten F-22 nazywa sie Lightning II? F-22 to Raptor a F-35 to Lightning wiec nie wiem czemu pomoeszales nazwy. Wiem ze lata temu byla seria gier F-22 Lightning ale to zupelnie inna bajka. Skoro lubisz sie meczyc z MC to twoj wybor.
 23. Poprzednie wydanie wanny chyba mi się bardziej podobało. Obserwuję, bo temat rdzy bardzo ciekawy.
 24. Póki co wszystko idzie a zasadzie leci zgodnie z założeniami. Wczoraj położyłem szary na spód a dziś pomalowałem wnęki podwozia głównego. Chcę jeszcze dziś dać na górne powierzchnie brązowy kolor kamuflażu. Póki co Hayabusa prezentuje się mniej więcej tak :
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.