Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Fajnie, jakbyś się podzielił stl to może i bym posklejał 😉 ja planuję E92 tam mam już 3d. Ale to jeszcze troszkę jak wrócę do sklejania w końcu... na razie oglądam 😉
 3. Podwozie tendra poza drobnymi szczegółami w zasadzie skończone. Od spodu jak mówiłem trzeba było już pomalować. Nałożony kolor krwistoczerowny na czarnym podkładzie wyszedł na bordowy/wiśniowy, ale to i tak będzie przykryte patyną. Z wierzchu dam już jednak szary podkład (całe podwozie powinno być czerwone) więc będzie dużo żywsze. Chociaż i tak będzie potem mocno przykryte kolejnymi warstwami "postarzającymi". Taki trochę Frankenstein się z tego zrobił. Elementy z żywicy z drukarki 3D, żywica z odlewów, tektura, polistyren, blaszka fototrawiona, blaszki aluminiowe, pręty węglowe i z włókna szklanego, drut i szpachlówka.... Teraz będzie do zrobienia sama skrzynia tendra. Niby o wiele prostsza, ale z setkami nitów, więc będzie to próba cierpliwości. 477 on Flickr 478 on Flickr 479 on Flickr 480 on Flickr 476 on Flickr
 4. Powinien być odrobinę cieplejszy.
 5. No to tak to się prezentuje po poprawce wg mnie lepiej
 6. Dzienks. Wszystkie? Ja tej nieostrości nie widzę... Ale może to jest spowodowane tym, że nie mam tak dużego namiotu bezcieniowego Na pancerke jeszcze starcza ale na te kajaki to już nie za bardzo... No i po za namiotem mam tylko jedną lampę z boku, więc może to efekt złego oświetlenia...
 7. Niby tak, ale ja pewnie dam mu jakieś symboliczne obwieszenie po zęby. A na serio to myślę o czymś takim:
 8. Zupełnie nie (pomijając, że ma w ofercie produkty tego ostatniego jak każda duża hurtownia).
 9. fajny model - graty !!! czy to tylko mi się wydaję, że foty nieco nieostre ?
 10. Kinugasę na '42 oraz Aobę '45 mam "rozebraną na składniki podstawowe" Mam nieco blach testowych z Aoby/Kinugasy powstałych w czasie opracowania zestawu waloryzacyjnego - daj znać jak coś szczególnie potrzebujesz.
 11. A to prawda, mało który producent robi dokładnie spodnie części pylonów, a szkoda.
 12. Su-27UB to najczęściej latał goły, czasem z pociskami szkolnymi UZR_73 lub UZR-27. 1 sztuka na samolot. Niekierowane też mogły być (pewnie jeszcze rzadziej niż UZR). Model z samymi belkami, w których widoczne są zamki, szyny(prowadnice) wydaje mi się bardziej atrakcyjny. No ale to tylko moje zdanie, z którym ... wiadomo.
 13. Dobrze, teraz pora na malowanie. 😉 Zapraszam! 😉
 14. Na początku miało być wyciąganie czołgu z błota, ale chyba trzeba będzie skromniej. Drugi bohater już się klei, niedługo pokażę.
 15. x_bandit

  T-80BV 1/35

  Ok, złożę go do końca jeszcze poodbijam i pokurzę, zobaczymy jak wyjdzie może jakiegoś wojaka dorzucę, żeby odciągnąć uwagę od błędów
 16. Tak z ciekawości, Hobby2000 ma jakieś powiązania z MasterCraftem? Schematy kalkomanii i malowania wyglądają dziwnie podobnie, wcześniej mi się to nie rzuciło w oczy.
 17. To co będzie w Su-27UB od GWH mi wystarczy. Jakieś 2 pociski mogę dokupić ewentualnie, jak będzie tanio. Ale np. do Su-34 12 bomb FAB-250-M54 ResKita to €90 czyli koszt przewyższający model to jak chcieć go obwiesić całego to wyjdzie te €150 lekką ręką.
 18. Ten żółty według mnie, jest za jasny, w porównaniu z oryginałem.
 19. ToroModel zapowiada nowe kalki dla pojazdów LWP z rodziny czołgów T-54/55 https://www.martola.com.pl/pl1566/produkty89593/t_54___t_55_tanks_in_polish_service_vol_1
 20. Ten a'la czarny to Antracyt 😈 po co kombinujesz z kolorami skoro Bilmodel i Hataka mają gotowe zestawy do LPR??? 😎
 21. Dziękuję za informację- jak będą dostępne w sprzedaży kupię wszystkie.
 22. Naturalnie że jednego stać drugiego nie, ale nie przesadzaj z tymi 200 euro na dodatki. W Polsce uzbrojenie przeciętnego myśliwca amerykańskiego, w powiedzmy dwa pociski AA i ze dwie bomby jakiegoś większego kalibru (czyli trzymając się realiów uzbrajania takich maszyn) to koszt z 50-60 zł góra. Eduard tani może nie jest ale często jego zestawy starczają na więcej niż jeden model. Jeśli ktoś lubi poobwieszać model jak choinkę to naturalnie koszty wzrastają, ale coś za coś.
 23. Mam Mustanga z Academy https://www.mojehobby.pl/products/P-51B-MUSTANG-107340.html moge go oddac za 15 zl. Moze to pomoze, napewno jest lepszy od Hasegawy
 24. Ja lakieruję Duxonem, a on tworzy dość grubą warstwę. I zastanawiam się jak to będzie wyglądało...
 25. Żeby najpierw było warto wymienić to najpierw się trzeba wykosztować i to jest dla mnie ta sama sprawa. Nie zaprzeczam, że absolutnie miażdżą detalem zestawowe kluchy, ale czy zawsze warto wymienić (a najpierw kupić)? Zależy od podejścia do hobby, zasobności portfela i chęci uszczuplania jego zawartości na detale.
 26. Jeszcze co do uzbrajania modeli. KH przynajmniej daje dużo do wyboru jednak trudno mu się dziwić że nie daje uzbrojenia do skompletowania wszelkich możliwych konfiguracji, przecież to by musiało być osobne pudło z podwieszeniami. GWH daje jeszcze mniej: do Su-35 dali tylko rakiety AA, do wersji z uzbrojeniem AG dali po 2 bomby i rakiety w kilku rodzajach, ale za to włożyli do pudła mniej rakiet AA. W F-15E w ogóle poszli po linii najmniejszego oporu i dali 1 (słownie: jedną) AIM-120 i jedną AIM-9, do tego bodajże 8 sztuk GBU-39 które mieszczą się na 2 pylonach. Czyli nawet jak się podwiesiło wszystko, to nie dało rady zająć wszystkich pylonów i wyrzutni jakie ma ten myśliwiec. "Na deser" dali za to wypraskę z uzbrojeniem od F-16 Kinetica. Su-27 też za bogato uzbrojony nie będzie, bo widzę że oprócz dwóch rodzajów rakiet AA dali jeden rodzaj wyrzutni rakiet niekierowanych.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.