Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Tylko pamiętaj że biały "filtr" z farby olejnej spowoduje zmianę saturacji kolorów. Generalnie nawet w modulacji kolorów nie powinno się dodawać białego do ich rozjaśniania.
 3. Nie służyłem, tak formalnie to ja jestem 100% Cywilbanda z kategorią D na kręgosłup. Awatar wynika z działalności rekonstrukcyjnej (GRH "Południe" Polscy Spadochroniarze Wojskowi). Po prostu mam słabość do sprzętu którego bali się czy nadal boją się potencjalni przeciwnicy.
 4. Juffre

  Aerograf cz.2

  Hej przyleciał mi w końcu Procon. Paczka trafiła do WER-Warszawa. Oritentuje się ktoś czy to już oznacza, że naliczą mi cło? Czego mam się teraz spodziewać? Listu z poczty z informacją o cle?
 5. Maskuj. Ja swojego R-35 z S-Modelu też maskowałem, tylko poszedłem na łatwiznę z czarnymi paskami. Pomalowałem mazakiem i przy nakładaniu Sido rozmył się. Trochę podratowałem, ale nie wyglądało to już tak dobrze jak przedtem.
 6. Na ich Weibo też jest ten obrazek, więc to nie fake.
 7. Today
 8. Model mi się podoba, jednak parę łyżeczek dziegciu dodam i od siebie. Brakuje mi jakiegokolwiek, nawet delikatnego zróżnicowania powłoki malarskiej. Skoro te gąsienice zdążyły zardzewieć, to czołg był wystawiony na działanie czynników atmosferycznych. A zatem brakuje choćby zacieków pionowych od wyschniętej wody (deszcz), ewentualnie nawet rdzawych zacieków przy uchwytach, poza tym lekki kurz tu i tam, zwłaszcza na układzie jezdnym podniósłby moim zdaniem atrakcyjność modelu. Wyszło nieco zbyt sztucznie i plastikowo...
 9. A jak to „zapuścić” w zimmericie? Oczywiście spróbuję - co mi teraz szkodzi? Ale w tym zimmie są szpary - nie wyobrażam sobie żeby każdy rowek zimmeritu osobno „tapować”
 10. Maciek, olejna biała farba w tubce. Dla plastyków lub znany Abteilung. Dajesz małe plamki na powierzchnię a następnie wcierasz pędzlem. Tylko pędzel lekko zamoczony w WS’ie i dobrze wytarty. Inaczej ci się zrobią bohomazy.
 11. Po filtrze - mam taki filtr do trójkolorowego kamo dla niemiaszków - A.Mig 1510
 12. Kolega służył na nich ?
 13. Nie śledzę zapowiedzi w 1:72, ale względem M1114 z Interim Frag a zwykłym M1114 są tak niewielkie różnice, że T-Model zbytnio nie zmeczy się wypuszczając nowy wariant. Doda małą ramkę z drzwiami i pewnie elementami obrotnicy i tyle :).
 14. Bardzo ładny! W walkach o Żabin już taki ładniusi nie był
 15. A tak z ciekawości to po washu tak kolor ściemniał czy po jakiejś biedronce?
 16. How? Myślałem o tym, ale przy tego rodzaju camo rozjaśnianiem można łatwo zniweczyć te przejścia między kolorami kamo, które są teraz... Z zielonym i czekoladowym można podziałać, to są dosyć szerokie pasy farby. Lecz z tym wąziutkim dunkelgelbem - moim zdaniem - chyba jest to niemożliwe... Ew. tylko tego dunkelgelba jeszcze raz prysnąć tą samą farbką...
 17. Może spróbuj go rozjaśnić olejami? Nie poddawaj się i go dokończ.
 18. @Spotterpostaram się. Nie obiecuje ale się postaram. Właściwie to nie myłem go klasycznie jak to przy modelach bywa. Dwa modele już przemalowywałem ale nigdy żadnego nie kąpałem. Ten z racji tego, że już był na dość zaawansowanym etapie umyłem wodą, żeby pozbyć się luźnych drobinek pigmentów i white spirytem bo były tam też oleje. W miejscach gdzie były kalki a była położona faktura odlewu dosztukowałem nową i zapodkładowałem Surfacerem. Na gładkich elementach może coś przebijać ale to są tylko błotniki więc jakoś się to brudem zgubi.
 19. Podobnie jak wcześniej na modernizację Mi-24 bodajże z Węgrami...
 20. Z tym kołem to masz rację, za późno to zauważyłem. Niestety uparłem się na ruchome zawieszenie tak jak to przewidział projektant zestawu. System montowania pierwszego koła jezdnego to porażka. Plastik w AFV Club jest kruchy i oś wahacza ukręciła się juz po zamontowaniu kół. Usiłowałem od zewnątrz trepanowac ośkę i wkleić z powrotem. Niestety przekoszoną geometrię dostrzegłem dopiero na zdjęciach! Reszta cóż - jest ruchoma ale pewien luz na wahaczach powoduje, że koła sobie lekko chodzą na boki. Taka uroda zestawu i mojego braku doświadczenia w klejeniu podwozi gasienicowych.
 21. witam. mam prośbę do forumowiczów. chodzi mi o jakieś zdjęcie wnętrza śmigłowca tygrys. w necie nic spęczanego nie ma. instrukcja z italeri jest jakaś dziwna kolorystycznie jeśli chodzi o wnętrze. a revella cala czarna.
 22. Weź się nie maż!!Fajny jest!Dawaj z następnym tematem!!Mnientkim nie bądź!
 23. Koledzy, bardzo przepraszam, ale projekt musi zostać zarzucony Nie mam już siły przerabiać go jeszcze raz, a chyba nie da się już go inaczej uratować. Sam muszę „zresetować” swoje umiejętności malarskie, bo jednak 80% tego co robię wychodzi za ciemne, więc coś jest na rzeczy... Czas wrócić do przedszkola Tak więc przepraszam obserwujących. PS. Wsadzę go do swojego portfolio ale nie wiem czy warto robić galerię
 24. Wygląda ciekawie, widać ze dużo pracy łożyłeś. Jednak to co mi się od razu rzuciło w oczy to układ jezdny. Coś jest z nim nie tak, pierwsze lewe koło jezdne wypadło z osi a pozostałe też lekko zwichrowane i strasznie blisko krawędzi gąsienicy.
 25. Czym i jak umyłeś model, że wygląda jakby obyło się bez szkód ?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.