Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 08/19/2019 in all areas

 1. 5 points
  Witam, zapraszam do galerii ostatnio skończonego modelu. Z modelu jestem dość zadowolony; zestaw znany i lubiany i składało się dosyć przyjemnie i bez niespodzianek. Zrobiony praktycznie z pudła plus żywiczne rakiety. Malowany alcladami (white alu) plus Mr.color super stainless i silver c8. Trochę pocieniowany Tamiya smoke. Na całość lakier Microscale mieszanka satin i gloss. Nie chciałem go bardzo "brudzić", także ślady eksploatacji raczej dość ograniczone (wash z palety MIGa blue black i AK rust sreaks). Oryginał był w srebrzance, mimo to zdecydowałem się na delikatne zróżnicowanie paneli, które potem "gasiłem" white alu. Zapraszam do oglądania i komentowania .
 2. 4 points
 3. 3 points
  Witajcie, Ktoś może powiedzieć patrząc na zdjęcia, że niewiele się zmienia. Za mną jakieś 6 godzin pracy przy modelu. Bardzo starałem się utrzymać model w stonowanej formie jeśli chodzi o nakładane efekty. Pojazd ma reprezentować okres kampanii wrześniowej, a z tego co kojarzę to sporo jeździło się po drogach gruntowych, więc kurzenie owszem, ale błocenie już niezbyt. Zakres prac: - wykonałem rozjaśnienia farbami olejnymi i delikatną biedronkę - wykonałem zacieki ale z umiarem - wykonałem brudzenie olejnymi farbami w odcieniach ziemi jako dodatkowy odcień kolorystyczny dla pigmentów - ubrudziłem okolice otworu nadsilnikowego i nieco sam silnik - ukurzyłem pojazd - dokleiłem drzwiczki wieży - osobno ubrudziłem koła i przygotowałem do montażu Model będzie jeszcze poprawiany, np. z brudzeniem i olejami w okolicach zakamarków na błotnikach. Otwarty jestem na sugestie itp. Fotki:
 4. 3 points
  Witam! Model Dragona (chyba najgorszy jaki składałem). Blaszki Part/Voyager, lufa Aber, gąsienice żywiczne Mastercluba, własna tworczość i poprawki.
 5. 3 points
  No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.
 6. 2 points
  Powracam do budowy TKSa . Farby z palety pactra o numerach A28 light tan , A30 olive drab i A95 hellblau rlm 78 . Opony koloru XF-69 Nato black od tamiyi. Szparę między błotnikami , a kadłubem uzupełniłem płytką plastikową . Linie rozgraniczenia kolorów malowanie markerem permamentnym "Sharpie" . Zrobiłem próbne brudzenie i farba olejna nie reaguje z markerem . Na koniec będzie potraktowany mieszanką czarnej i brązowej farby olejnej.
 7. 2 points
  Dla wszystkich głodnych tematyki SciFi stworzyłem newsa z podsumowaniem nadchodzących nowości i reedycji https://www.galaxykits.com/news/nowosci-modelarskie-do-konca-roku-2019/
 8. 2 points
  Kadłub w końcu w jednym kawałku, wklejone wydechy: Przygotowane do montażu elementy przodu kadłuba, małe wloty oczywiście z otworami: I nie mogłem sobie odmówić montażu na sucho z kołpakiem śmigła, wygląda nieźle: I na koniec podebrane z zestawu Hasegawa/Revell gondole z działkami i koła które wyglądają delikatniej niż zestawowe: I jak na zamówienie Aires/Quickboost zapowiedział późny filtr tropikalny do Messerschmittów:
 9. 2 points
  Przyjacielu , jeżeli chodzi o trzy-czwórki z serialu to wszystkie te co występują w filmie , to powojenne "kaczory" naszej rodzimej produkcji z Łabęd czyli T34-85M1 i M2 ( M2 występował raz jak Janek Gajos, Gustlik Pieczka, Trymer i inni pływali w Berlinie w tunelu metra), gdzieś czytałem że wzorcem dla naszych T34 były czołgi produkcji zakładów 183 czyli te wszystkie T34 -76 , odpadają całkowicie ,podobnie jak wyrób z Academy bo ten tank ma wieżę tzw. kompozytową czyli odlewaną i spawaną( tył) a nie odlewaną . Jak dla mnie po poglądowym kolejnym obejrzeniu "Czterech Pancernych" polecałbym wyrób Dragona, lub inny produkcji zakładów nr. 183 , koniecznie z kołami typu "Spider" poza tym polecam kalkomanię z Weikerta . Jakbyś miał jeszcze jakieś niejasności co do w/w zagadnienia, to pisz postaram Ci pomóc. Pozdr. A.
 10. 2 points
  Wykopałem Tigera z niebytu. Dość się naczekał, stan obecny:
 11. 2 points
  Na dzisiaj tyle. Niestety im bardziej w las, tym więcej drzew, ale z drugiej strony, kto nie ryzykuje, ten nie ma Pozostało jeszcze dużo pracy, ale powoli nabiera to jakiegoś kształtu
 12. 1 point
  @Rektor - coś Cię rozbawił mój wpis, więc wrzucam porównanie gotowych modeli Tamiya i AZ. 🙂 Miażdżąca różnica.
 13. 1 point
  Można i white spiritem, co kto woli, ma pod ręką aczkolwiek gorzej z tym pokrzepianiem. Czy etanol coś niszczy, to nie wiem. Maluję Gunze i nic mi nie poniszczyło. No ale używałem wódki czyli roztworu 40 %. Jak piłem za studenckich lat na Plantach świeżo i za słabo rozcieńczony spirytus, to faktycznie trzeba było się śpieszyć, bo nam alkohol rozpuszczał wysępione plastikowe kubeczki.
 14. 1 point
  Witam Wczoraj w godzinach porannych dotarła paczuszka z Rosiji, a w niej... Ładne żywiczne koła z ugięciem od MiniArm, które pozwolą zastąpić badziewie, którym uraczył nas MENG i Trumpek w swoich modelach. Meng / Mini Arm / Trumpeter Meng / Mini Arm / Trumpeter Jedyny minus, trzeba będzie trochę pokombinować ze sposobem montażu kół do modelu MENG'a, ale mam już pewien pomysł, jak będzie w Trumpeterze jeszcze nie sprawdzałem. Najmniej inwazyjnie można je przeszczepić do Pancyra z Tiger Model, ale on ma najlepsze koła zestawowe więc zostaje na gumiakach. W chwili gdy zamawiałem koła miałem w planie dwa Pancyry więc są dwa zestawy, miały trafić do dwóch pierwszych modeli, ale w międzyczasie przybył Trumpek i to on i MENG dostaną "żywiczne buciory". Pozdrawiam
 15. 1 point
  Lepiej napisać, niż ignorować
 16. 1 point
 17. 1 point
 18. 1 point
  Krytyka gąsienic jak najbardziej słuszna, nie da się z nią polemizować.😔 Natomiast w kwestii mocowania pozwolę sobie zauważyć, że dodatkowe zbiorniki w PT-76 i w TOPAS`ach były mocowane za pomocą metalowych, blaszanych taśm w kolorze pojazdu. To nie były skórzane czy parciane pasy/troki. Szachownice i numery są od TORO-MODEL natomiast kotwice robione na zamówienie w MF-ZONE.
 19. 1 point
  Cześć! Wracam po kilku miesięcznej przerwie do sklejania mojego modelu. Trochę spraw zdrowotnych u rodziców a potem u mnie + okres wakacji wstrzymały pracę nad modelem. Kilka dni temu jednak wznowiłem dłubanie które przerwałem przy wieży. W weekend podziałałem trochę z elementami z blaszek we włazie. Strasznie się z tym umęczyłem a dopasowanie było mega koszmarem. Dwa dni męczarni i jakość udało się to upchnąć przy lekkich poprawkach bo bez tego nie szło tam nic wpasować. Wyszło słabo ale figurka będzie zasłaniać środek włazu więc nie załamuje się 😉 Zostały do przyklejenia klapy a mam nadzieje, że w kolejnych modelach będzie już lepiej 😉
 20. 1 point
  Super praca. Bardzo udana, ogląda się wyśmienicie. Gratuluję. 👍
 21. 1 point
  Szukając zdjęć Pantery znalazłem coś takiego i pomyślałem, że gdybyś nie znał tego zdjęcia to chętnie się zapoznasz:-)
 22. 1 point
  Także "wicie rozumicie" 🤣
 23. 1 point
 24. 1 point
  Nie zostawiaj ich na tym etapie, tym bardziej, że nie zostało już wiele do zrobienia. Szkoda byłoby czasu i kasy gdybyś je teraz tak zostawił.
 25. 1 point
  W profilach morskich 22 jest bliźniaczka Tama. Może coś tam więcej znajdziesz. Jest też publikacja NEW VANGUARD • 187 Japanese Light Cruisers. No i na combinedfleet jest historia, nie wiem jak Kuma ale Tone ma opisane modyfikacje jakie i kiedy były.
 26. 1 point
  Mycke przemaluj mimo wszystko.
 27. 1 point
  tak sobie myslalem ze Arni bez lampki w oku to nie Arni , wiec musialem spróbowac.
 28. 1 point
  6 miesięcy dojrzewania wystarczy, czas odkopać ten temat. Tak na pierwszy szczał poszły Flakverlingi, a tu doświadczenie z 1:700 przydało się bardzo bo bez tej praktyki chyba nie był bym wstanie ich zlepić
 29. 1 point
  Ma kolega jakiś problem?Wyraziłem swoją opinię chyba że nie wolno i mają być tylko "ochy ,achy i pełen zachwyt".
 30. 1 point
  Odnośnie 100 lat polskich skrzydeł. Ogólnie jak stare TBiU, lepszy papier. Ostatni tomik z Orlikiem ma dobry tekst o historii i współczesności Orlika ale słaby dobór zdjęć. Rozumiem że stare foto są jak je zrobili. Ale dlaczego nie ma ani jednego zdjęcia samolotu od spodu czy z góry? Są tylko "ładne " podręcznikowe ujęcia, powielane foto z przodu, czy z boku. Jest planik Orlika, 1 schemat malowania na okładkach ale ani słowa o tym jakie farby są uzyte. Brak wzorca FS czy choćby opisów kolorów. Brak zdjęc wnętrza Orlika, szczegółów podwozia czy mechanizacji skrzydeł. Mosquito - podobnie jak w innych o historycznych samolotach w serii za dużo o początkach, czy naprawdę musi być o dwupłatowcach De Havillanda? Zdjęcia czarnobiałe nie są poddane obróbce cyfrowej , są za ciemne. Nie wiem po co jest tabelka o historii dostaw Mosquito a nie ma tabelki z wyszczególnieniem ilości Mosquito w polskich dywizjonach i ich wersji. O malowaniu zero. Planik jakiś dziwny , nie ma pasa wzmacniającego na kadłubie który jest na schemacie okładkowym. Su-22. za dużo historii. Zdjęcia znowu "ładne". Ach nie jest jedno zdjęcie z dołu. Brak zestawienia polskich jednostek latających na Su-22. C-295M chyba pierwsza pozycja opisująca CASE. Przydatna. Ale o malowaniu zero. Wellington. Brak tabelki samolotów jakie wersje były w polskich dywizjonach. O malowaniu j/w. Mig-21. chyba. Bo na stronie 34 pisze Mig-29 w Polsce. Znowu dużo o historii prototypów Mikojana. Brak tabelki z polskimi jednostkami. Malowanie j/w. Na okładkowym Migu 21 bis w rzutach bocznych jest coś czerwonego na spodzie nosa i czubku statecznika pionowego. Czy to tylko czerwone osłonki urządzenia IFF czy coś innego.
 31. 1 point
  Baza pod zdrapki gotowa
 32. 1 point
  Dorotka wrócił i znów męczy Abramsa
 33. 1 point
  Nadal nie mogę znaleźć widoku tyłu kabiny i szczegółów foteli .Mam takie coś ale nie wiem jak to się ma do naszej 1504-i . http://www.nmusafvirtualtour.com/cockpits/GR_tour/GR-6.html Gdyby ktoś mógł pomóc i wstawić fotkę tyłu kabiny i foteli , chociaż z grubsza . Dzięki temu będę mógł ogarnąć szczegóły . W grę wchodzą różne opcje : wałek , ławkowiec , metoda Jasia Fasoli . A na poważnie to będzie aerograf . Chociaż muszę powiedzieć , że w tej skali i w tym malowaniu Hercules idealnie nadaje się takze do pędzla . Dzięki Solo za fote , chodzi mi bardziej o dokładny wymiar . Na tokarce mogę zrobić oponki na miarę rzeczywistości . Pozdrawiam wszystkich , Hello
 34. 1 point
  Świetny model. Gratulacje!
 35. 1 point
 36. 1 point
  Pierwszy, dawno już odwalony Leopard 1 w stylu World of Tanks, skala 1/35: Dzisiaj dorzucam galerię Jaskółki - Avia CS.92 czyli przefarbowany i wykastrowany Me-262 Schwalbe z HB, skala 1/48:
 37. 1 point
  Takiego latawca se ulepiłem - prototyp N1K2-J.Shindenkai. Model prosto z pudła (prawie). Dodałem przewody hamulcowe, działka toczone Mastera i układ zamykania pokryw podwozia. Hasegawa jak to Hasegawa - składa się bez problemu i szpachli
 38. 1 point
  I jak to jest ?? Zrobić żółtego japońca ?? Pytam, bo tez kilka razy W życiu o tym myślałem, ale jednak uległem schematowi, i robiłem bardziej bojowe.
 39. 1 point
  Szacunek . Dobrze , że teraz są komputery i można sobie zdjęcie powiększyć . Na żywo to widziałbym tylko kostkę z czubkiem . Nawet w okularach . Pozdrawiam Hello
 40. 1 point
  Fajna kolekcja, gratuluję. I duży plus za "czyste" zrobienie modeli.
 41. 1 point
  w ramach odpoczynku 😉 Tak sobie poskładałem te wsporniki i nie jest faktycznie to sprytnie rozwiązane.
 42. 1 point
  Ładny jest.Gdybym się tak nie lenił to bym kolegę wyprzedził.Też robię Hiena w tym samym malowaniu tylko nie Hasegawy a RS-a.Jedno pytanie mam.Czy na skrzydłach nie było lini ostrzegawczych?Pytam bo napisy są a lini nie widać.
 43. 1 point
 44. 1 point
  Jest całkowicie sklejalny, wymaga tylko ODROBINĘ więcej szpachli niż inne modele. A jest sklejalny do tego stopnia że zimowe wieczory 2019/2020 poświęcę na zrobienie Mi-10K
 45. 1 point
  Dla porównania, żeby było widać o czym mówimy.
 46. 1 point
  W pudełku z ramek została już tylko jedna z przezroczystymi częściami, poskładane wszystko na sucho. Teraz trzeba to będzie rozłożyć dopieścić, doszlifować część elementów o czym była już mowa wcześniej i zacząć malować. Problem w tym, że jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja co do wersji malowania, chociaż jedno wiadomo nie będzie to Ciapek😀
 47. 1 point
  Bardzo interesujący eksperyment! Tak trzymaj!
 48. 1 point
  Masz złe koła napinające, powinny być wczesne.
 49. 1 point
  Dziękuję. Oczywiście żadna tajemnica - używam najtańszego namiotu bezcieniowego z Allegro z dwiema lampami 125W/5500K. Aparat, oczywiście umieszczony na statywie, to Pentax K-50 z obiektywem macro 50 mm. Nie dorobiłem się jeszcze pełnej klatki. Tło to jeden z filców do decoupage kupionych w lokalnym sklepie papierniczym.
 50. 1 point
  Starczy znęcania się nad modelem. Teraz można nad modelarzem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.