Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/27/2018 in all areas

 1. 1 point
  Po długich bojach lenistwa udało się skończyć szkraba. Budowa jego mi się dość ciągła więc nie za bardzo pamiętam co przy nim robiłem i z czego korzystałem😉
 2. 1 point
  Ja maluję zazwyczaj vallejo panzer aces track primer, albo zmieszaj ocet z domestosem i wrzuć gęsi na noc do tego, też fajnie wychodzi.
 3. 1 point
  Model super, talent malarski masz. Przy następnym warsztacie pokaż dokładniej poszczególne etapy lakierowania co by się mniej utalentowani podszkolili.
 4. 1 point
 5. 1 point
  Przeglądając dział galerie wyświetlił mi się taki komunikat. Przepraszamy, ale wystąpił mały problem. Osiągnięto maksymalną ilość wyświetleń grafik i wideo w galerii, określoną przez Administratora Kod błędu: 1G188/7 Czy istnieje ograniczenie w przeglądaniu galerii?
 6. 1 point
  Lepsze to niż kolejny spitfajer albo meserszmit zasmarkany. Wystarczy że się tym zajmują Eduardy i inne Tamiye. Dobrze że GWH trzyma się tematu jetów, ale faktycznie jest tyle fajnych maszyn do zrobienia na których by zarobili: rodzina F-16 (Tamka zdecydowanie nie wyczerpuje tematu), A-10C czy parę maszyn z okresu zimnej wojny.
 7. 1 point
  Wokulski, ale mi się trafiła pochwała. Bardzo ci za nią dziękuje. Dodam, że "uczeń" przerósł "mistrza" ,-))
 8. 1 point
  Nr katalogowy: flyARTM72003, producent: Fly
 9. 1 point
  Dodge WC-54 Jedną z najczęściej używanych karetek na planie był Dodge WC-54, rzeczywiście używany w Korei. Jest świetny model Academy do którego był bardzo dobry zestaw blaszek, niestety już niedostępny. Ten ambulans woził zarówno z punktu pierwszej pomocy (zaczętego wcześniej) jak i z MASH do EH - w zależności od tego, jakie to były obrażenia i jak daleko był punkt pierwszej pomocy. Bardziej wysunięte punkty podczas bitew były obsługiwane przez helikoptery. Mój dotarł do tego etapu. Brakuje mu jeszcze lamp, osłony maski oraz podstawki. Szukałem jakiejś figurki z wielkim nosem i ładną sukieną, ale na razie nie widzę - natomiast widzę, że mój model nie będzie miał oznaczenia MASH na zderzaku, jak w filmie: Mając ambulans ku końcowi zacząłem pierwsze przymiarki do największej ikony wojny koreańskiej (z tego serialu zwłaszcza), czyli śmigłowca H-13D. Mam dwa modele - Italeri i Pavla (dzieki Moses) plus dodatki do Italeri. Miało być spokojnie tylko filigranowo - bo wiadomo, kratownica. Wydawało by się, że trzeba tylko zmienić zbiornik na ten owalny i dodać nosze, co w zasadzie można zrobić samemu. Wersja Pavli ma jeden ważny szczegół - jedyne na rynku kalkomanie MASH. I bardzo ładne nosze. Ale okazało się, że wersja Italeri różni się od wcześniejszych istotnym elementem, a jest nim... Silnik Franklin O-335-5 Historia tego silnika rozpoczyna się i kończy na plajcie. W 1935 roku grupa inżynierów z upadłej firmy Franklin Automobile Company (robili samochody chłodzone powietrzem) zakłada firmę Air Cooled Motors. W 1938 roku mają już w ofercie całą gamę 4 i 6 cylindrowych silników chłodzonych powietrzem. To właśnie oni dostarczali pierwsze silniki do helikopterów H-13. Potem silnik wymieniono na Lycominga V0-435 a w 1975 roku firmę robiącą silniki Franklin rozwiązano. I tu uwaga - jak myślicie, komu sprzedano całą technologię? Tak jest, rządowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czyli w praktyce trafiło to do PZL. Do dziś Rzeszów ma chyba prawa do tego silnika. Jest wątek polski w MASHu. 😉 Mój wygląda tak, bo to co naprawdę upierdliwe to konieczność dorobienia rozdzielanej na trzy rury wydechowej z każdej strony (której elementy widać obcięte z boku): I to tyle na dziś. Nie wstawiam filmu ale znalazłem takie zestawienie: http://mashonline.blogspot.com/2013/02/season-1.html
 10. 1 point
  wchodzisz w "rozszerzenia" , ublock, opcje i w zakładce "wyjątki" wpisujesz modelwork.pl, zastosuj zmiany. u mnie w ten sposób działa.
 11. 1 point
  Witam, po przerwie. Coś tam skrobię sobie powoli, a że brytolskie czołgi ostatnio za mną chodzą, to i takiego cudaka sobie sprawiłem. Model przyjemnie się składał, malowany gunziakami, filtrowany, washowany i pomaziany olejami.
 12. 1 point
  Model zrobiony już jakiś czas temu, ale nie doczekał się fotek, to i nadrabiam zaległości. Dodałem blaszki i lufę od FineMoldsa. Bardzo przyjemny w składaniu model.
 13. 1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.