Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/07/2018 in Posts

 1. Zgadzam się z przedmowcą w 100%. Dobry aerek + Gunze/Tamiya/MrPaint i mamy system bezobsługowy, idiotoodporny. Od zakupu Procona ok półtora roku temu, dyszę i iglicę wyciągałem tylko raz - w dzień zakupu, z ciekawości.
  2 points
 2. Hyba troche powariowaliście z tymi aerografami.? @Bartas89 - jeżeli nie masz pęknietego korpusu aerografu to na pewno nie jest zepsuty. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli masz możliwość to spróbuj się skontaktować z kimś z forum, kto ma pojęcie o aerografach i spotkaj się z nim, umów się z kimś na sesję skype - pokaże ci jak i co ustawić żeby działało. Bo pisać to można kilometry a jak się zobaczy na własne oczy to wszystko jest łatwe i przyjemne. Nie pchaj się w aerograf z mała dyszą, kup sobie najbardziej uniwersalny 0,3 mm, japończyka. Czy to będzie Iwata czy Procon czy Olympos, nie ma znaczenia. Ważne żebyś ty się czuł z nim dobrze. Spokojnie z dyszą 0,3 mm namalujesz linię grubości włosa, jeśli tylko użyjesz właściwej farby/ciśnienia/odległości od malowanej powierzchni. Jak potem się okaże, że potrzebujesz coś bardziej prezyzyjnego to dokupisz sobie drugi mały, lżejszy aerograf czy odpowiednik BH czy coś bez zbiorniczka do precyzyjnej roboty to już ci doświadczenie podpowie i to co budujesz. To co zaczęło się pojawaić w dyskusjach, że do modeli w 72 lepsza jest dysza 0,2 to między bajki możecie włożyć. HP-CH spokojnie pomalujecie model w 1:144, Dysze 0,2 są do precyzyjnych mikro malunków , jeśli ktoś takie rzeczywiście robi to wtedy warto ale nie widziałem tu nikogo kto w 1:72 godła na samolotach czy czołgach z ręki maluje? @Herod - żeby malować farbą latexową to trzeba mieć jednak dla komfortu pracy większą dyszę. Mała HP-BH to do tych farb jeden z gorszych wyborów. Zdecydowanie lepiej by ci się pracowało Eclipsem 0,3 mm ma stalowe dysze ale na stożku - łatwiej z tego błoto skrobać: No i kup sobie wihajster do odkręcania dyszy - https://www.amazon.com/Iwata-Medea-CL-NW-Nozzle-Wrench/dp/B00NE078SA- jest dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy w użyciu niż ten blaszany kluczyk z pudełka, dyszy nim nie ukręcisz aprzy latexie to co chwila musisz to rozbierać. ?.
  2 points
 3. 1 point
 4. Mały rarytasik dla użytkowników aerografu H&S ULTRA, co zrobić, żeby mieć możliwość ustawiania skoku igły: -= Kliknij =- Koszt modyfikacji to ok. 125zł z wysyłką: -= Kliknij =- Do tego trzeba tylko nieco igłę przyciąć i mamy full wersję Ultry Dla mnie bomba, na bank zmieniam.
  1 point
 5. Potwierdzam. Ja do swojego Procona raz nalałem Vallejo - 30 sek. malowania -> 30 min czyszczenia aerka. Przy używaniu Tamki i Gunze wystarczy przepłukiwanie - nie pamiętam kiedy go rozkręcałem na czynniki pierwsze... PS. tzn. pamiętam :) ale to było z mojej winy: za słabo rozcieńczyłem Surfacera od Gunze i się troszkę zaklajstrował Więc to się nie liczy ;)
  1 point
 6. Rozwiazanie jest trywialnie proste. Kupujesz dobrej jakości chusteczki higieniczne - najlepiej mi się sprawdzają 4 warstwowe, bo sa bardziej spoiste i miękkie od 2 czy 3 warstwowych, nie rozwalają się pod wpływem płynów i nie mają twardych włókien. Najczęsciej biorę w rossmanie ich private label albo z velveta . Rozdzielasz na pół - masz 2 warstwową, odcinasz kwadrat 2x2 cm z tego, skręcasz ciasno róg, tak żeby zrobił się stożek. Zamoczyć w rozcieńczalniku lifcolora, lekko skręcić, żeby znowu było twarde, bo płyn rozpulchni papier, wsadzić do dyszy tak żeby zawinięty czubek wystawał, przekręcić palcami ze dwa razy dyszę, żeby się wytarła od środka, powtórzyć drugi raz z drugim czystym rogiem i masz pan fabrycznie czystą dyszę. Przy odrobinie wprawy zajmuje to 30 sek.
  1 point
 7. Poniewiera się to to gdzieś na dnie szafy w stanie pełnego sklejenia. Może jak odkopię to i fotkę pstryknę B-35 się bardzo powoli dłubie, ale teraz to trochę nowoczesności dodaję i Turbiny obrabiam Znaczy się lada chwila do lakierni jadą
  1 point
 8. Cześć, Kolejny rok się kończy, więc można dorzucić tegoroczne ulepki. T-54 mod. 1951 - Miniart 1/35 ZSU-57-2 - Trumpeter 1/35 Pozdrowienia!
  1 point
 9. Nie wiem na co te narzekania. Chyba za bardzo przywykliście do starego wyglądu forum. Działy są te same i w ten sam sposób rozmieszczone, tak samo się z nich korzysta. Zmianie uległ układ graficzny i rozmiszczenie przycisków (trochę ich też przybyło - dla mnie super). W starej wersji może wygodniej się czytało ale znalezienie jakiejś funkcji było dla mnie problemem. Nową wersje forum czyta się troche mniej wygodnie (wciąż się przyzwyczajam) ale znajdowanie poszczególnych funkcji zajmuje mi mniej czasu, więc tu jest na plus. Zaglądam też na inne fora i nadal pod względem przejrzystości i czytelności Modelwork bije innych. Pozdrawiam Dariusz
  1 point
 10. No żesz ku**a! Za jakieś dwa tygodnie mają dotrzeć do mnie 3 modele zamówione z Chin na ebay'u i zobaczymy jak to będzie. Widzę, że szukają gdzie tylko się da by wyrwać z naszych kieszeni pieniądze. Jak nie podatki na paliwo, to teraz na przesyłki. W końcu trzeba mieć z czego płacić 500+, 300+ i ch*j wie co jeszcze plus. Dam znać, czy płaciłem coś więcej, jak przesyłki do mnie dotrą.
  1 point
 11. Na razie nie wiem, gdzie można kupić folię bmf. W kilku sklepach niby się chwalą, ale zawsze jest to "towar niedostępny", więc pozostaje mi tylko "suchy pędzel". W tym tygodniu zrobiłem niewiele bo tylko skleiłem kolejny (13) etap ramy: a) elementy: b: po sklejeniu W międzyczasie ramę wyprostowałem, przy użyciu specjalistycznego przyrządu, wykonanego na wzór przyrządów stosowanych w warsztatach blacharskich. To dzięki nim, złom z Niemiec staje się na powrót cudownym autem. Następnie ramę wraz z całym przyrządem umieściłem w komorze hydraulicznej. i zalałem bardzo gorącą, ale nie wrzącą wodą. Tak ok. 80 stopni. Po ok. 30 min. wymieniłem wodę na zimną i ostudziłem ramę. Rama jest prosta, deska po wysuszeniu już nie. (Muszę ja żonie odkupić).
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.