Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/15/2018 in all areas

 1. 1 point
  Zakładam sobie nowy warsztat. Tym razem będę przynudzał tutaj. Bo tak. Wymyśliłem, że skala będzie taka jak w temacie - dziwna, ni przypiął, ni przyłatał. Jakoś tak, choć coś mi brzęczy, że w tym powiedzeniu to coś z okiem było, ale mogło mi się pomylić. 1:72 kompletnie mi się znudziła i chyba nie mam już w niej nic mądrego do wymyślenia, przynajmniej na jakiś czas, za to 1:16 to ulubiona skala Szatana. Ponieważ nie bardzo mam czas i chęć na budowę od podstaw, to tym razem będzie "z pudełka" i po linii najmniejszego oporu. Na początek in-box: Póki co stan zaawansowania wygląda tak: Nie przewiduję jakiegoś szczególnie imponującego tempa prac, postaram się wrzucić coś od czasu do czasu 😁
 2. 1 point
  Kwestia jak i kiedy robione zdjecie. Z tego co pamietam to kolorowe malowania (do ktoregos roku) byly wykanczane w polysku ew satynie zanim zostalo wprowadzone malowanie low-vis. Moge sie mylic wiec bez linczu
 3. 1 point
 4. 1 point
  Raz w roku można skończyć model - nie można się nadwyrężać. Zaczynać to co innego. W ostatnim miesiącu zacząłem dwa... Spostrzegawczy mogli Drakena zobaczyć już w czerwcu, na Fijeście, małe toto, więc nietrudno przeoczyć. Jednak musiało upłynąć trochę wody w spłuczce żebym się zebrał do zrobienia fotek... Punktem wyjścia była zabawka spod szyldu F-Toys. Wamod zmył farbę, oczętom mym ukazały się delikatne linie, trochę fajnego detalu powierzchni (wloty na grzbiecie jakieś). Inaczej mówiąc ukazał się normalny model, tylko sprzedawany w zniechęcającej coniektórych formie. A to F-Toys robi najlepszego w 144 MiGa-29, F-Toys ma w asortymencie min Hawkera Sea Fury, dobrego P-47, ma F-100, F-105 i F-106 i stado aeroplanów z kraju kwitnącej wiśni - wszystkie takie że mucha nie siada, przy tym w rozsądnym stopniu niweczące zasoby finansowe. Tyle dygresji. Oprócz zmycia farby zasłużyłem się modelowi nowymi klapami podwozia (królik doświadczalny dla zestawu fototrawionego) i w ogóle nowymi goleniami podwozia głównego i kółkiem ogonowym. Efekt ku jakiemy zmierzałem przedstawiają poniższe reprodukcje: (w państwie duńskim farba jest w cenie) RLM02 od Valejo jeszcze leciał z aero, ale reszta jest spod pędzla, w końcu Hakatumba Blue Line jest pod pędzel. Zarówno farba jak i późniejsze ciapki z bezbarwnego błyszczącego były mocno rozcieńczone, ale i tak powierzchnia miejscami jest dość trójwymiarowa - efekt niezbyt przeze mnie pożądany. Kilka linii podziału dodatkowo usyfiłem i doszło trochę kopcia z suchej pasteli. To wszystko, można paczać: Popatrzyliście już?
 5. 1 point
  No taaaak... Czyli mam to traktować jako „ZNAK”?
 6. 1 point
  Dzięki. Podład Ammo One Shot Black,baza Ammo 4B0 019 rozjaśnienia baza plus biały i żółty,obiciaVallejo70.822 Ammo041 i 040.Cały weathering Ammo plus naturalna ziemia.
 7. 1 point
  Uświniłem jak umiłem Klasyczne podsumowanie: NBL (czyli „następny będzie lepszy” - a przynajmniej mam taką nadzieję)
 8. 1 point
  Nie widać pierwszego zdjęcia, Ja znawcą nie jestem i chcalem tylko zapytać czy to ten model?
 9. 1 point
  Miło popatrzeć na ładny model 😉
 10. 1 point
  super! Błoto na kołach/błotnikach to jakiś gotowy produkt? Zielone butelki też Miniart?
 11. 1 point
 12. 1 point
  Świetny model. Bardzo lubię takie pojazdy obładowane wszelkim dobrem przydatnym na froncie. Brakuje mi tylko kilku pozorantów do kompletu.
 13. 1 point
  Fajnie wygląda. A jak zrobiona zielenina - krzaczki ?
 14. 1 point
  Trochę na fotkach wygląda komiksowo, ale kogo to? Świetnie wygląda i tyle. Bardzo mi się podoba.
 15. 1 point
  Dla mnie bomba, malowanie bardzo fajne.
 16. 1 point
  Fajne manele na górnym pancerzu. Z sensem ustawione, nie blokują dopływu powietrza do silnika. Tylko chyba warto by było je jakoś uwiązać żeby nie spadły na pierwszym wyboju. Przydała by się też belka do wyciągania z błota i antena radiostacji.
 17. 1 point
  Rzeczywiście dodatki fajnie się komponują, a model hmm ... nie moja bajka, taki troche klasyk stylu komiksowych swiatlocieni , pod linijke ale cieszy oko.
 18. 1 point
  Model jak model, ale dla mnie najfajniejszym pomysłem jest ten odpustowy bagaż. Widać że załoga przedsiębiorcza
 19. 1 point
  I kolejny ostatni już czterolatek z mojej kolekcji, Spitfire Mk.Vb Tadeusza Schielego z 308 Dywizjonu PSP. Malowany Gunziakami serii H, w kokpicie mała blaszka Edka, celownik i rury Quickboosta, kalkomania Techmod. Budowa bezproblemowa, za wzór malowania posłużyło mi jedyne znane zdjęcie tego samolotu. Miłego odbioru .
 20. 0 points
  Ostatnio ogladalem jedden z filmow Andy headquaters na YouTube i podpowiedzial ze do nowych farb dolewa x-20 do prawie pelna zostawia ok 1-2mm od gornej krawedzi sloiczka. Mialem okzje spr i faktycznie konsystencja idealna do malowania areografem. Moze komus sie przyda
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.