Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/08/2019 in all areas

 1. Może trochę te fotki pomogą. Jak widać było kilka rodzai tych 10 tonowych podnośników ze składaną rączką. Budowa ich była bardzo podobna. Pozdrawiam Krzysztof
  1 point
 2. Dawno temu byla taka tajna metoda na humbrole, tym bardziej jak chcesz malowac pedzlem. Farbke po przyniesieniu do domu odstawiamy przynajmniej na 2 dni, potem za pomoca strzykawki sciagamy firmowy rozp. z farbki i w jego miejsce dajemy 2/3 terpentyny balsamicznej. Naprawde dziala!
  1 point
 3. A umyłeś porządnie ten gwint pomiędzy korpusem aerografu a osłoną trzymającą dyszę? Ultra to bardzo prosty aerograf i w wypadku komplikacji w 99% przypadkach wystarcza rozebranie i dokładne wymycie. Na tym gwincie często zbiera się syf i to on z reguły odpowiada za bąbelkowanie. Polecam dokładne obejrzenie tego elementu i wymycie go, ew. wyskrobanie rowków wykałaczką. Poza tym wypucuj na błysk kanał doprowadzający farbę i jeszcze raz obie dysze. Nie wiem czym malowałeś wcześniej i jak dokładnie czyściłeś aerograf, ale tam mogły się okrutne syfy zebrać przy nieodpowiednim obchodzeni
  1 point
 4. Skończony czekam tylko na filtry powietrza do agregatu
  1 point
 5. Będziesz musiał sobie odfiltrować, bo teraz produkują także akryle. MojeHobby PlastModel ModeleSklep Exito Fine-Art ma już niestety tylko akryle ModelMaster, które do aerografu bardzo lubię. Malowałem trzy modele w życiu pędzlami i emaliami Humbrola i dawało radę. Spotkałem się opiniami, że emalie MM miały drobniejszy i lepiej zawieszony pigment niż Humbrol.
  1 point
 6. jako olejne Krzychu miał na myśli farby dla plastyków, używane do "biedronki" i innych efektów... ad malowania z puszki, uważaj bo bardzo łatwo zalać elementy zbyt dużą ilością farby i tego się już nie da odwrócić, z mojego doświadczenia do malowania puszką trzeba mieć większy skill jak do malowania aero ? na początek tani aero i jak nie masz źródła sprężonego powietrza na początek As, szału nie ma ale da się malować- moje wagony jadę tylko chińczykiem 0,3 dysza i nie narzekam ?
  1 point
 7. Brzmi jak nieszczelność przy dyszy.
  1 point
 8. Jeśli tak to jak najbardziej mi to wystarczy, wpadły mi ostatnio w ręce nowe kalki Techmodu i nie ma się do czego przyczepić + dobrze reagują na płyny więc o to dokładnie mi chodzi Znalazłem profil Adama na FB i patrząc na zdjęcia kalki są prima sort więc temat można chyba zamknąć dzięki raz jeszcze za pomoc! ?
  1 point
 9. Nie znam osoby zadowolonej ze "współpracy" z nimi Ne znam osoby niezadowolonej z usług Adama
  1 point
 10. Mnie też zastanawiają wysokie ceny modeli EE - na szczęście można się powstrzymać i ich nie kupić ?
  1 point
 11. Od meliusa to z dala! PepsiAdam jak najbardziej, także blaszki fototrawione robi bardzo akuratne.
  1 point
 12. Pepsi Adam vel Adam Pękala na FB.
  1 point
 13. Kolega wziął sobie rozkaz toważysza Stalina nr 227 do serca - Ani kroku wstecz.
  1 point
 14. W naszej wsi tylko Maurycy z chaty pod lasem ma aparat cyfrowy. Owszem, kilku szarpnęło się na zakup, ale okazało się potem, że są to aparaty na klisze. Wprawdzie zrobi się nimi zdjęcie (i to nawet kolorowe!) ale jak Wojtek od Kolasów zaczął robić tym sposobem, to zanim mógł wysłać fotosy na forum, okazało się że konkurs się zakończył i nie były już potrzebne. Wszyscy u nas wprawdzie mają telefony hipersoniczne, ale i tak jak przychodzi do obcykania modelu, każdy idzie do Maurycego żeby ten porządne pstryknął i na forum posłał. Wiadomo, jak się idzie po prośbie do Maurycego, a to o
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.