Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/24/2019 in all areas

 1. acha, do chromowania użyłem czegoś takiego za 19 zł od puszki z "merlin monroe"
  1 point
 2. Z takimi dodatkami musi być zAjebisty... Dajesz warsztat popatrzę.. Też mam A-10
  1 point
 3. Jeśli nie ma wprawy w precyzyjnym lutowaniu to kupno takiego modelu będzie nietrafionym i kiepskim pomysłem. Kilka modeli w skali 1/72 składających się praktycznie w całości z blaszek ma Part. Przy waloryzacji innych modeli również wykorzystuje się blaszki które także można lutować, jednak nie stanowią one zwykle większości.
  1 point
 4. Też polecam, wszystko pikobelo
  1 point
 5. Mogę wystawić laurkę koledze Adamek1003 - ostatnio wykonał dla mnie taki kompresor, który sprawdza się bardzo dobrze. Na pewno jest dużo cichszy niż wszystkie te AS-186 - jedynie zawór odpuszczający lubi straszyć, ale coś za coś Sama głośność jest na poziomie lodówki starszego typu (nie jakieś no-frosty itp), a nawet trochę ciszej, bo tam buda rezonowała, a tu nic. Jedynie ten zawór, w momencie wyłączenia sprężarki, spuszcza nadmiar powietrza z układu i wtedy wydaje głośniejszy syk. Wymiary też dość kompaktowe w porównaniu do możliwości. Kompresor dla mnie jest wyskalowany na 6-8 bar (on-off) i ma dodatkowe wyjście do pompowania/przedmuchiwania, omijające reduktor. Oczywiście zakres pracy on-off też można regulować - wystarczy zdjąć plastik i pokręcić śrubą. Ale mnie 8 bar jest potrzebne do pompowania szosówki Pojawił się co prawda jeden problem z odwadniaczem, który dodatkowo został zamontowany na moje życzenie pomiędzy agregatem i butlą (polecam każdemu do modelarstwa, bo sporo oleju wyłapuje) - jego plastikowa obudowa popękała. Pan Adam na swój koszt zamówił nową część, na którą właśnie czekam - będę musiał jedynie zmienić sam, natomiast takie rozwiązanie i tak jest dużo prostsze, niż wysyłka całego kompresora. Zdecydowanie na plus kontakt - nie jest to osoba, która wyśle bubel, a potem znika lub udaje, że wszystko jest ok. I tu wielki szacunek. Co do pojemności, to 3l jest ok. Ewentualnie można popytać Pana Adama o inny zawór ciśnieniowy - być może są takie, które mają większy zakres sterowania niż 2 bar (domyślnie zawór ma 2 bar rozpiętości, czyli ustawiamy go np. włącz 2 bar, wyłącz 4 bar - u mnie jest ustawiony na 6/8). Same kompresory są testowane na 10 bar (bodajże zawór bezpieczeństwa jest ustawiony właśnie na tyle), więc jakby tak do celów modelarstwa znaleźć regulator który załączy kompresor np. przy 4 bar i wyłączy przy 8, to sprężarka będzie się załączać z podobną częstotliwością co przy butli 6L. Chyba że coś przespałem na fizyce Tyle, że nie wiem na ile to ma sens, bo sprężarka nie włącza się aż tak często, a i 2 bar jest w stanie dopompować w kilkanaście sekund (20-30s? tak na oko). Chyba zamiast inwestowanie w większą butlę wolałbym zainwestować w dłuższy wąż, aby skitrać sam kompresorem do innego pomieszczenia Albo chociaż zrobić mu dodatkową obudowę, co jeszcze go dodatkowo wyciszy. Także ogólnie polecam kolegę Adamek1003, bo robi naprawdę fajne kompresory. Oczywiście można się za to zabrać samemu, ale myślę, że cenowo wyjdzie bardzo podobnie (chyba że ktoś ma już części) - a do tego trzeba poświęcić swój czas, którego chyba każdemu brak.
  1 point
 6. Zapraszam wszystkich chętnych do oględzin mojego ostatniego modelu. Fabrykę opuścił "nowy" choć już mocno zniszczony A-6A Intruder jak powstawał zobaczycie w stosowanym warsztacie tu natomiast ogladacie efekt ostateczny. Dziękuję wszystkim za warsztatową pomoc i zapraszam raz jeszcze do oglądania fotek.
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.