Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/07/2019 in all areas

 1. Po szybkim początku i ciągnącej się końcówce jest ukończony pierwszy chyba na forum polski Master/Bielik od kinetica. Do modelu podszedłem na luzie, ale później to się trochę zmieniło o czym dokładnie zaraz napiszę, zreszta tak jak i opisze sam model, jeśli kogoś nie interesuje niech pominie akapit poniżej. Zacznijmy od początku czyli kokpit, który to zajmuje jakies 1/3 długości całego samolotu (no mała maszyna, sam model mniejszy niż su27 w 1/72!) i w gruncie rzeczy kabina jest głównym elementem który przygwoździ naszą uwagę, bo robiąc polska wersje, nie damy: rakiet (poki co), weatheri
  1 point
 2. Ale Dekoralem i Sigma to chyba ściany można malować? I w mieszalnikach to receptura jest na min 5 litrów a najlepiej to na 10 litrów? Chyba że to o inne farby chodzi tych firm.
  1 point
 3. Nic nie zostawia. Neo jest do bani. Stary od dawna nie do kupienia w UE.
  1 point
 4. https://www.tamiya.com/english/products/87102mark_fit/index.htm Poczytaj tam o sposobie używania, żadna mistrzowska tajemna wiedza, wystarczy przeczytać instrukcję obsługi.
  1 point
 5. Można dyskutować na ten temat na wielu płaszczyznach. Jeśli zgodzisz się na pytanie z natury ekonomicznej to zapytam: czy jeśli piszesz o oszczędnościach to liczyłeś ile czasu poświęcasz na wynalezienie koła od nowa? Mam na myśli proporcje składników (sam piszesz, że przy każdym kolorze inne ilości). O mieszaniu aby uzyskać odcień porządany nie piszę za bardzo bo większość farbek trzeba sobie rozjaśnić/ściemnić ale zawsze to łatwiej mieć jakiś kolor wyjściowy. Osobiście powiem, że mi by się nie chciało dla kilku złotych robić lakoratorium chemicznego i wielogodzinnych prób z uzyska
  1 point
 6. Dzięki za podpowiedź, mam małe imadło i mam możliwość zgnieść igłę na całej długości dość równomiernie; igły rozgrzewam tak czy owak, bo dzięki temu pozbywam się tych plastikowych końcówek na strzykawkę.
  1 point
 7. Dzięki za porady, najbardziej lubię te z cyklu nic nie wiem na temat ale się wypowiem... ale może coś bardziej konstruktywnego. Zapytałem bo szukam alternatywy, a jak się zaczyna to każdy grosz się liczy, akurat mam taka możliwość z farbami, to dlaczego nie skorzystać. Dodam że 10ml dowolnego koloru to koszt ok. 70 gr.
  1 point
 8. Myślę, że możesz wejść w niszę rynkową.
  1 point
 9. To co teraz napiszę wielu z Was uzna za szaleństwo, inni za bluźnierstwo, a jeszcze inni za kpinę. Wielu prześle mi adresy lekarzy specjalistów, inni spalą moje zdjęcia, które trzymali gdzieś na kominku, jeszcze inni dodadzą mnie do ignorowanych... A więc, jest jeszcze na rynku gotowiec z DeAgostini O TAKI Jeśli nowy wypust Mirage jest na poziomie AJM, zdecydowanie lepiej wyjdzie przeróbka gotowca. Tu przynajmniej kadłub mamy ładnie zrobiony bez dziwnych przetłoczeń przy drzwiach i pomarańczowej skórki. Obróbka tego dziwnego metalu wymaga nieco wprawy, ale jest do okiełznania.
  1 point
 10. Dzień dobry Państwu po dłuższej nieobecności Zrobiłem mojej Hansie pływaki:
  1 point
 11. Nie bądź chłopie taki wrażliwy, gdzie Ty widzisz uszczypliwość? Piszesz zwyczajne bzdury - tak jak ta, że lakier 2k musi mieć się czego trzymać i dlatego zostawiasz sobie kaszę na kaście, lub ta, że lakier 2k musi schnąć 2 tygodnie. Jak nie wiesz to zapytaj, a nie pisz bzdur, tak będzie łatwiej ?
  1 point
 12. A że się podłączę i zapytam, ktoś może próbował malować emaliami ogólnego stosowania, wodnymi. Pytam bo po latach wróciłem do modeli i ceny farb delikatnie mówiąc urwały mi co nieco.
  1 point
 13. Cześć, tak jak wyżej zostało wspomniane, to są nowe wypusty i są o wiele lepsze niż to co kiedyś było. Sklejałem ostatnio IS'a i było tam o wiele więcej nadlewek, i dla przykładu osłona na silnik to był pojedynczy element wylany z plastiku a tutaj mamy kilka elementów plus siatka. Ze składaniem nie ma tragedi, nie trzeba szpachlować. Jedynie wieża ma dziwne rozwiązanie, bo zamaist zrobić prosto po spawie górny i dolny element żeby to złączyć to jest to taka 'fala' i trzeba teochę później poszlifować żeby nie było widać łączenia. Gąsienice są okej, dobrze na siebie nachodzą ale trzeba je szlifo
  1 point
 14. Piękny jest. Chociaż pewnie nie o takie pastwienie się Ci chodziło ?
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.