Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/22/2019 in all areas

 1. 3 points
  Cześć. Chciałem przedstawić mój drugi model samolotu F-16 wykonany z zamkniętym podwoziem, jakby w locie. Tym razem wersja C zrobiona z zestawu Revell'a. Podstawka wykonana podobnie jak poprzednio dla wersji D. Bazę modelu stanowi zestaw Revell F16-C Solo Turk (04844). Model taki sobie, dobrze spasowany ale dużo nadlewek na elementach koniecznych do usuwania. Ponadto miałem kiepską owiewkę którą musiałem sporo szlifować i polerować co spowodowało pękniecie po prawej stronie. Bedę ją wymieniał w przyszłości gdyż Revell przysłał mi nową. Tu duży plus dla producenta . Z dodatków użyłem rurki Pitota Master Model, kalki Techmod, dyszę Airesa, GBU-12 od Eduard, GBU-31 oraz Sniper-XR wraz z mocowaniem od Hasegawa. Przerobiłem wlot powietrza ponieważ zestawowy był koszmarny. Użyłem w tym celu części z uszkodzonego modelu Academy . Malowany głownie farbami Mr. Hobby a także Vallejo i Tamiya. Całość prezentuje się tak:
 2. 1 point
  Witam. Wreszcie mogę zaprezentować Mausa w pełnej krasie. Model skończony i właściwie więcej nie ma co pisać:) Miłego oglądania:)
 3. 1 point
  Witam. No to mój pierwszy samolot odrzutowy uważam za ukończony. Moim zdaniem model Zvezdy jest ładnie zrobiony i w zasadzie poza słabym pomysłem na końcówki skrzydeł, słabymi jakościowo dyszami i zbyt dużym szkłem na tym elemencie przed owiewką za bardzo nie mam na co narzekać. Samoloty są dla mnie wyzwaniem i jak zawsze uświadamiają że mimo iż jest to dalej modelarstwo, to znacząco różni się od pojazdów wojskowych. W moim modelu znajdzie się na pewno trochę błedów. Moim najwiekszym było oderwanie owiewki ze względu na no iż nie pomalowałem ramki HUD-a. Starałem się to potem jakoś wpasować, ale przy dokładniejszych oględzinach widać że nie jest za dobrze. Rakiety R-27 miałem gotowe, gdy okazało się że brzechwy mają mieć kolor stali. Maskowanie za bardzo nie działało i malowałem pędzlem. Lepiej byłoby pomalować stal i zamaskować. Teraz fotki, jest kilka zbliżeń ale makro jest wrogiem modelarstwa.
 4. 1 point
  Nie wiem jak to wygląda na androidzie ale ja kiedyś testowałem na iOSie taką apkę Focos. Darmowa wersja jest trochę ograniczona ale ma właśnie możliwość regulowania przesłony. Na X-sie możliwość regulacji jest od 1,4 do 16 co już daje spore możliwości. Dodatkowo po zrobieniu zdjęcia można jeszcze je sobie edytować włącznie z głębią ostrości. NIe jest to mistrzostwo świata, ale może się czasami przydać. 1.4: 8.0: 16.0:
 5. 1 point
  Bardzo ładnie się prezentuje. Też się przymierzam do tego modelu. Zdradź proszę trochę szczegółów dotyczących mocowania i figurki pilota.
 6. 1 point
  A skoro już mamy statyw i manualny tryb, to można przymknąć przesłonę, ustawić dłuższy czas i problem z głowy Lub można mieć kilka lampek z normalnymi żarówkami albo halogenami. Oba źródła są nieporównywalnie lepsze do robienia zdjęć kolorowych obiektów od takich ledów.
 7. 1 point
  @sebastain - wash to właściwie filtr po całości modelu. Payne's grey i Raw umber van Gogh (Talens), 1:1. Taki szarawy zimny brąz. Zdrapki skrobane.
 8. 1 point
  Zacnie się prezentuje ten model jak dla mnie wszystko w sam raz.
 9. 1 point
  Tureckie oznaczenia zrobione, biały off-white MRP-256 CDL, czerwony MRP-52 RLM23.
 10. 1 point
 11. 1 point
 12. 1 point
  Nie znałem wcześniej tego kamuflażu, rewelacyjna praca..!
 13. 1 point
  Świetne wykonanie, super zdjęcia. Uczta dla oczu 👍
 14. 1 point
 15. 1 point
  Ten szerszeń kąsa zmysły.Super.Gratulacje!
 16. 1 point
  Pisałem na FB, napiszę i tutaj. Gratulacje.
 17. 1 point
 18. 1 point
  F-18 w tym kamuflażu prezentuje się rewelacyjnie, a model wykonany jak zwykle na najwyższym poziomie.
 19. 1 point
 20. 1 point
  Taki ziłek w skali 72 - na podstawkę nie zwracajcie uwagi raz że nie skończona to początek mojej drogi z ta szeroka dziedzina modelarstwa
 21. 1 point
  Witam, prezentuję wam kolejnego Łosia, tym razem w wersji B i w malowaniu Królewskich Rumuńskich Sił Powietrznych z przed 1941 roku. Samoloty z tego okresu charakteryzowały się tym, że jako oznaczenia państwowe miały naniesione kokardy. Po przystąpieniu Rumunii do wojny po stronie Niemców oznaczenia te zmieniono na krzyże. Dobre opracowanie tematu rumuńskich Łosi można znaleźć TU. Model, to jak w temacie wypust IBG wykonany tak jak fabryka dała. Od siebie poprawiłem tylko działko w nosie samolotu powiększając odrobinę fartuch aby nie było szpar przy łączeniu z oszkleniem i wyciąłem okienka z boku kadłuba przy stanowisku dolnego strzelca. W otwory wstawiłem szkła, które znajdują się w zestawie. Kamuflaż lakierowałem z ręki, zamaskowane było tylko przejście między górą i dołem. Wszystkie oznaczenia, kokardy, numer, pasy szybkiej identyfikacji lakierowane są od szablonów. Co prawda zaopatrzyłem się w model ZST Plastyk aby pozyskać kalki do tego malowania ale okazało się że są średnio wydrukowane (kokardy jeszcze ujdą), a numer boczny jest około 4mm za wąski i 1mm za niski. Podobnie jak przy Łosiu w wersji A potraktowałem temat na luzie i nie starałem się doktoryzować więc mogą wystąpić jakieś błędy merytoryczne. Największy problem jaki napotkałem już podczas lakierowania to odpadająca farba z ramek oszklenia (w trakcie operacji zdejmowania maskowania). Przy pierwszym Łosiu szklarnię zmywałem i lakierowałem chyba cztery razy. Przy drugim postanowiłem przed zdjęciem masek naciąć skalpelem łączenie maska-ramka i następie z największą ostrożnością zdjąłem taśmę. Mimo tego zabiegu w kilku miejscach zrobiły się odpryski. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby po zamaskowaniu szybek zmatowić lekko ramki aby zwiększyć przyczepność farby. Wpadłem na ten pomysł niestety już po polakierowaniu i poprawkach. I z Łosiem w wersji A.
 22. 0 points
  f8-f13 to już jest całkiem dobrze przymknięta przysłona. Każdy kto chociaż trochę się zna na fotografii bardziej niż teorii wie, że mydło jest zazwyczaj bardzo duże także na maksymalnie otwartej przysłonie, a ostrość zdjęcia poprawia się wraz z jej przymykaniem, mniej więcej do wskazanych przez Ciebie wartości. Potem znów może spadać. O czym zresztą poniekąd też piszesz, gdy wspominasz o maksymalnej ostrości w tym właśnie zakresie przesłony, więc zastanów się, czy chcesz coś wnieść do dyskusji, czy szukać, nomen omen, dziury w całym. W przypadku smartfonów skutecznym rozwiązaniem jest po prostu fotografowanie z nieco większej odległości. Duża rozdzielczość pozwala na uniknięcie jakiegoś drastycznego spadku jakości. Ale chyba nie próbujemy znaleźć sposobu na robienie telefonem doskonałych zdjęć?...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.