Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/20/2019 in all areas

 1. 2 points
 2. 1 point
  Cześć, Tamiya 1/48 z lufami od RB Model. Taka odskocznia od 1/72 Mały wątek warsztatowy możecie znaleźć tutaj.
 3. 1 point
  Cześć, Model oficjalnie skończony. 😉 W zamyśle miała to być polska wersja T-55, za czym świadczyło sporo detali na oryginale, zrobiłem co mogłem, żeby było w miarę zgodnie z kwitami, ocena należy do Was. Pojazd z 65 Ochronnego Pułku Zmotoryzowanego Armii Republiki Serbskiej, sfotografowany 18 września 1995 w Sanskim Moście w Bośni. Skromniutka podstawka ma nawiązywać do miejsca wykonania zdjęć/filmu. Pełna historia w wątku warsztatowym. [KLIK] Co tu dużo mówić... Dziękuję wszystkim podpowiadającym, szczególnie tym znającym się na T-55. Parę rzeczy można by poprawić, szczególnie tobołki, ale w tym momencie to jest max tego, co mogłem z nimi zrobić. Miłego oglądania. 😉 Pozdrowienia!
 4. 1 point
  Miało nie być relacji, ale zachęcony miłym przyjęciem postanowiłem pokazać, co już zrobiłem. To mój pierwszy model samolotu w 1/48 z plastiku. Podczas budowy wspieram się głównie technikami podpatrzonymi na kanale Scale-a-ton z YT, ale nie tylko. Wybrałem malowanie C, ponieważ zawsze podobały mi się Spity z biało - czarnymi dolnymi powierzchniami. Kokpit będzie otwarty z pilotem w środku. Dodatkowo kupiłem wydechy żywiczne oraz maski Montexu. Kokpit sklejony i pomalowany: Nie do końca byłem zadowolony z obić, dlatego później, tuż przed zamknięciem kadłuba, poprawiłem je srebrną kredką. Nie mam tego na zdjęciach - będzie widać później, po zdjęciu maskowania. Części pasowały do siebie znakomicie. Farby jakich użyłem to XF-71 oraz Aluminium AK Xtreme Metal. Pomalowałem pilota: Kolory mocno rozjaśniłem w stosunku do tego, co proponuje instrukcja. Dzięki temu figurka jest "żywsza" i nie będzie ciemną plamą w środku kokpitu. Po sklejeniu płatowca położyłem podkład Mr Surfacer 1500 i pomalowałem najpierw spód: Na skrzydłach pod kolorami bazowymi (tutaj XF-1 oraz XF-85) spróbowałem zrobić marmurek (jasny szary z Mr Hobby). Niestety białą część trochę za mocno zamalowałem i słabo to widać, ale na czarnej połowie wyszło już ciekawiej: Na tym etapie zostawiam to tak jak jest, później spróbuję to jeszcze jakoś bardziej zróżnicować olejami. Do tej pory używałem aerografu H&S Ultra 0,2 mm (mój pierwszy aerograf). Zakupiłem sobie nowy - Procon Boy PS-289 0,3 mm i nim kontynuuję pracę. Zamaskowałem spód i górę pomalowałem RAF Dark Earth AK RC287 (rozcieńczałem Tamiya Lacquer Thinner z pomarańczową zakrętką). Na to pójdzie marmurek i znowu RC287, ale bardzo mocno rozcieńczony. Cały czas uczę się malować marmurek. Z każdą kolejną godziną z aerografem w ręku jest coraz lepiej. Najpierw 3 dni trenowałem na czarnych lakierowanych teczkach Mój kompresor bardzo się przy tym grzeje i powoli zastanawiam się nad czymś lepszym (mam AS-186) Ciągle nie jest to poziom, który by mnie zadowalał, ale w końcu ma to być model na którym chcę się nauczyć nowych technik. Kolejna aktualizacja za jakiś czas
 5. 1 point
  Jeśli potrzebujesz ACMI i AN/ALQ-188 daj znać na PW
 6. 1 point
  Pomalutku i do przodu. Wanna, fotel i jakiś tam akumulator.
 7. 1 point
  Na ARC pojawiła się plotka (ale taka prawdziwa plotka, nie wiadomo ile w tym prawdy), że w maju na Shizouce Tamiya ma zaprezentować zestaw F-14B. Byłoby fajnie gdyby Japończycy zakończyli kompletną serię Tomcatów, podczas gdy AMK chyba już piąty rok grzebie przy swoim. No i chyba lada dzień GWH powinna pokazać swojego F-14, bo od pierwszych zapowiedzi mija już blisko pół roku. Tymczasem na Węgrzech AMK pokaże nam trzecią bodajże wersję form...
 8. 1 point
  Producentemodelu jest Bilek skala 1:35 model budowany w duecie z moim tatą. Z przeróbek jakie zrobiliśmy to przewody hamulcowe ,okablowanie silnika, pompa hamulcowa, zawias klapy silnika (osłona między fotelami kierowcy i pasażera otwiera się) oświetlenie pojazdu uprzywilejowanego od podstaw. Blaszka była dołączona do modelu. Z warsztatu mam tyko 4 zdjęcia gdzie widać silnik i zawieszenie
 9. 1 point
  Do szlifowania wklęsłych powierzchni używam kawałeczków papieru ściernego owiniętego w kawałek wykałaczki i zaciśniętego w samozaciskowej pincecie.
 10. 1 point
  Scale modeling paint, a to dobre. Koreańczycy zapewne skopiowali produkt gunze pod nazwą mr.base white 1000. Opis produktu nawet taką gradację podaje.Podobne efekty daje właśnie użycie mr.base white . Lub np. c316 również gunze. W tym pierwszym przypadku nie ma mowy o wysokim połysku bez polerki. Ale wnętrza kanałów dolotowych nie są zazwyczaj tak błyszczące.
 11. 1 point
  Dla zainteresowanych filmik jak modelik powstawał
 12. 1 point
  Cześć! Właśnie kupiłem CEVa od exito. Za chwilę otwieram pudło! Pozdrawiam Paweł
 13. 1 point
  Dzięki @shadowmare. Kołpak przemalowany na czarno, coś muszę ze spodem zrobić.
 14. 1 point
  Nie chodzi o rozrzedzenie. W trakcie pracy spadek ciśnienia gazu w puszce powoduje obniżenie temperatury i dalszy spadek ciśnienia (mówiąc w uproszczeniu). Utrzymywanie puszki w temperaturze nieco wyższej niż pokojowa, pozwala zachować mniej więcej stałe ciśnienie strumienia i dobrą atomizację farby. Dlatego trzeba unikać zbyt długich cykli pracy i co jakiś czas odstawiać puszkę do ciepłej wody jeśli za bardzo się ochłodzi.
 15. 1 point
  Obejrzyj sobie te dwa filmy, autor jest całkiem dobrym modelarzem i bardzo przystępnie pokazuje co i jak robi, w ogóle możesz więcej jego filmów obejrzeć, to dużo Ci da. Pokazuje w nich wszystkie etapy robienia modelu, od wycinania części z wyprasek aż do weatheringu. Bardzo warto. Z tym wysychaniem to trudno doradzić, bo wszystko zależy jak grubą warstwę nałożysz. Cienka warstwa podkładu schnie w kilka minut albo i kilkadziesiąt sekund, podobnie jest z farbami Tamki. Będziesz musiał wyczuć, ewentualnie delikatnie czymś dotknąć. Albo na wszelki wypadek poczekać godzinę albo dwie. Ten klej to taki podstawowy klej dla modelarzy: składasz dwie części, ściskasz (wystarczy rękami) i dopiero wtedy delikatnie przykładasz do miejsca łączenia pędzelek z klejem. Ten klej jest tak rzadki że sam się rozchodzi po miejscu łączenia, rozpuszcza plastik i szybko zasycha. Po kilku minutach masz części sklejone. Jakieś gumki czy ściski są przydatne gdy części nei za bardzo pasują i trzeba je docisnąć. To prawda, dlatego zachęcam do obejrzenia kilku filmów które Ci zlinkowałem - świetna i bardzo szybka, do tego bardzo przyjemna nauka.
 16. 1 point
  Chciałem przedstawić jeszcze jeden konkursowy model z bratniego forum. Prosto z pudła bez dodatków. Malowany Waledżo. Hinomaru i pasy malowane od szablonów. Z drobnych przeróbek to wykonałem okrągłe otwory za zagłówkiem pilota i dodałem karabiny w nosie, których zestaw nie posiadał. Latadlo przenitowane. Tu oryginał Zapraszam do galerii i ew. komantowania 😆 Edit. Jeszcze jedna fota od spodu z innego kąta
 17. 1 point
  Przedstawiam następny ukończony model.Kolega shadowmare pozamiatał na długi czas w temacie Hayate ale postanowiłem swojego też pokazać.Model zrobiony prosto z pudła.Dodane tylko pasy w kabinie i zmienione kalkomanie.Wash zrobiony kolorem Neutral Grey od AK.Na koniec pryśnięty półmatem Hataki.
 18. 0 points
  Nic na siłę .... weź większy młotek . Hello
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.