Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/23/2019 in all areas

 1. 2 points
  Dobry, 2 miesiące, 10 dni i skończyłem Armatę Zestaw Takoma TAK2029, pierwszy mój rusek, historii nie opisuję bo jej nie znam, wikipedia prawi, iż w 2015 miało być dostarczone ponad 2k sztuk, natomiast dwa lata później tylko 100 sztuk. Model kupiony przez kamo what-if, tak samo będzie z T-15, która planuję kiedyś w przyszłości W szybkim skrócie, model w 75% z pudła, dodane blaszki od eduarda i lufa od działa na wieży od abera (duża lufa, hmmm niestety blaszki mnie przerosły i wybrałem zestawową). Blaszki użyte dla bocznych kratek (o paaaanie masakra...) kratki na wannie + na wieży, nie zdecydowałem się by wycinać elementów plastikowych z lin i wstawiać blaszki, bo były za duże boczne wydechy są z blaszek i błotniki, chyba tyle. Podkład natoblack tamiyi, rozjaśnienia jakimś białym (chyba mrp), malowanie kolorami vallejo........ To mój hmm 6 (czy Rhino w tą włączać ?) czołg w 35, jestem zadowolony, przede wszystkim z malowania, nie mówiąc, iż zużyłem cała taśmę tamiyi i prawie cały maskol na maskowanie Miałem dwa założenia, czas by skończyć na Kraków oraz by nie był brudny, miał być "jak" z expo, coś jak 90. Wielkie dzięki dla Grzegorza za pomoc w doborze kolorów( oj męczył mnie męczył) ale wyszło chyba dobrze. warsztat tutaj : Nie przedłużając wrzucam fotki zaraz wrzucę zdjęcia ciutkę podkolorowane ps.1 następny projekt to podwójnu warsztat z ziomkiem Franz75 ps.2 muszę skończyć avro i mustanga ps.3 następny projekt to będą 4 kólka lub 6 max
 2. 2 points
  W końcu go skończyłem, zacząłem w sierpniu i tak zrywami go sobie rzeźbiłem. Pojazd bez oznaczeń z tym chyba poczekam albo wogóle nie zrobie nie wiem jeszcze natomiast, cel miałem jeden, na tyle ile potrafię zrobić jak najlepiej wnętrze i duperele, i muszę przyznać ze sporo tego, od pasów, sufitu, środka wieży, blachy obić wewnątrz, przewodów itp. chyba najdroższy model jaki zrobiłem, sporo dodatków sporo szukania dokumentacji i podglądania już zrobionych. W sumie mam bardziej sentyment to modelu bo nie mam dystansu i ciężko mi oceniać co tam poprawić.
 3. 1 point
 4. 1 point
  i parę zdjęć obrobionych
 5. 1 point
  Bardzo dziwne, aż przejrzałem jeszcze raz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2011 r. w sprawie określenia organu dowodzenia obroną powietrzną i stoi tam napisane tak: Oraz dalej: Natomiast w opracowaniu generała Żakowskiego na ten temat pojawia się takie stwierdzenie: Dlatego artykuł sugerujący zupełnie osobną podległość pary dyżurnej MiGów budzi moje wątpliwości, być może faktycznie taka możliwość istnieje ale jeśli tak to najprawdopodobniej można ją znaleźć w Instrukcji organizacji i pełnienia dyżurów bojowych, a to jest dokument niejawny. W żadnym innym opracowaniu ani w samych przepisach te sprawy regulujących do tej pory się z czymś takim nie spotkałem.
 6. 1 point
  Wali niemiłosiernie. Coś pomiędzy nitro a acetonem. Czemu? Mieszasz z LT i walisz aerografem.
 7. 1 point
  Generalnie wszystko prawda poza tym zdaniem. Nie ma osobnych par dyżurnych podporządkowanych CAOC i DORSZ, wszystkie środki wydzielone do działania w systemie obrony powietrznej podlegają pod COP-DKP, który z kolei jest podporządkowany jednocześnie pod CAOC (w systemie sojuszniczym) i DORSZ (w systemie narodowym). CAOC jest po prostu organem nadrzędnym wobec COP. W załączniku zrobiony na szybko schemacik ilustrujący jak to wygląda.
 8. 1 point
  Panowie, prawie finisz, zostały drobnostki jak linki anten , położyć jeszcze raz lakier satyna na koniec i chyba tyle. Zdjęcie chyba ostatnie podgladowo w wątku warsztatowy, resztę na zewnątrz poleca zdjęcia.
 9. 1 point
  ja używałem do gruntowania blaszek fototrawionych. Wyszło całkiem nieźle, aczkolwiek następne gruntowałem Metal Primerem Tamiya. Zapach, nie pamiętam, ale wychowałem się w drukarni i lubię rozpuszczalniki. Pozdrawiam Krzysiek
 10. 1 point
  Kolejny mały updejt. Mam nie całe 2 miechy by skończyć Armatę więc dzisiaj troszkę podziałałem Najpierw wieża : No i chciałem powiedzieć, że debonder to dobry wynalazek Dalej uczę się wyczucia używając CA i czasem uda mi przesadzić ale można to uratować i ciutkę mniej kleju
 11. 1 point
  Więcej głosów za Rumunem niż za Włochem, oba fajne decyzja jeszcze nie zapadła. Tymczasem wnętrze nabrało kolorów, następny etap brudzenie i składanie do kupy. Spasowanie wzorcowe:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.