Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/01/2019 in all areas

 1. 2 points
  Witam.Dzis jest 75 Rodznica Wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnien 1944 rok. Wykonalem mala dioramke. Czesc i Chwala Bohaterom.
 2. 1 point
  Bry , pomalutku działam dalej :
 3. 1 point
  działaj dalej, ale jak widzę zblizenia na ten "gniot" to jednak dobrze że nie nabyłem... szkoda, mogło być znacznie lepiej -mam na myśli producenta- a tak mamy wyrób dla maniaków...
 4. 1 point
  Łukasz, Ty masz za gęstą farbę!!! Jeżeli Tamkę rozcieńczasz tak jak podałeś, to równie dobrze możesz wlać nierozcieńczoną farbę. Tamkę, żeby dobrze się malowało, zarówno bazę jak i modulację, należy rozcieńczać w proporcjach 1:4-1:5!!! A robienie kamo to już inna bajka. Masz dobry sprzęt, wyczyściłeś go, więc wina może być tylko operatora. Ten model jest świetnym przykładem jak przez złe rozcieńczanie można sobie dołożyć pracy. Bo przy dobrze rozcieńczonej farbie, jeżeli nawet coś pójdzie nie tak, coś ci skapnie, gdzieś smarknie, to nie musisz nic zmywać ani szlifować. Poprostu malujesz od nowa. Posłuchaj mojej rady i nie bój się malować rzadką farbą. Zajmie Ci to znacznie więcej czasu (bo trzeba nakładać więcej warstw), ale efekt dużo lepszy. Bardziej kontrolujesz to co robisz, a i przejścia są płynniejsze. Zaufaj mi!
 5. 1 point
  Dobra mamy 1 sierpnia i mamy kolejny element wizjer kierowcy otwiera się i zamyka. Co ciekawe wizjer kierowcy był poprawiany tak żeby pasowało szkło pancerne z sdkfz 251 którego zdobyli powstańcy a po za szkłem chodziło o poprawę widoczności bo w czasie prób kierowca miał tak ograniczoną widoczność że uderzył w latarnię
 6. 1 point
  Kibicuje i informuje, że w moim wątku są też T-72 z Bartoszyc
 7. 1 point
  Tego nie wiedziałem. Dzięki za informację. Odnośnie starych wozów. Na tegoroczny zlot do Główczyc przyjechał taki oto całkowicie sprawny Magirus. OSP po wojnie dostało 2 wozy, Magirusa i Blitza. Blitz służył do końca lat 80. i poszedł na żyletki. Magirusa udało się chłopakom uratować. W trakcie zlotu odbyła się kilkunasto kilometrowa parada. Wiele żuków czy leciwych starów miało kłopoty z przegrzewaniem się silników (upał 32 stopnie), ponownym ich uruchomieniem czy wbiciem biegu po zatrzymaniu. Ten Magirus przejechał całą trasę bez problemu . Był też taki "zabytek".
 8. 1 point
 9. 1 point
 10. 1 point
 11. 1 point
  fajnie zaczyna wyglądać
 12. 1 point
  Szczeniaki psiknięte podkładem oraz gun metalem na szybko...hmmm...niestety troszkę się zwichrowały..podejrzewam że troszkę moje emocje wzięły górę i żywica nie stwardniała do końca..ale te miały właśnie iść na próbę..mam już wydrukowany drugi komplet więc nie ma paniki..:)) wyglądają świetnie... wszystko jest w miedzy czasie:)) POZDRO
 13. 1 point
  ANYCUBIC PHOTON Druk DLP..
 14. 1 point
  Jakiś czas temu zanabyłem wydany ponownie przez Italeri stareńki model Cr.32 'Cirri'. Jako że malowania włoskie i hiszpańskie, choć skądinąd piękne, mnie nie interesują, udało mi się wymienić je na węgierskie kalkomanie z nowego modelu firmy AZ Model. Model jest z kategorii vintage, choć na swój sposób nadal piękny. Przerysowane detale, faktura płótna i linie podziału dodają mu moim zdaniem uroku. Sklejanie nie sprawiało mi większych trudności, poza sklejeniem płatów. Przypomniałem sobie, dlaczego unikałem dotąd sklejania dwupłatów. Malowanie wykonane farbami Mr Hobby, według wzoru RLM 61/62/63/65, który był stosowany przez Węgierskie Królewskie Siły Powietrzne pod koniec lat 30-tych. Samoloty te zostały użyte bojowo podczas krótkiego konfliktu z nowo powstałym Państwem Słowackim i odniosły kilka zwycięstw powietrznych. Później były wykorzystywane jedynie do celów szkoleniowych. Za jakiś czas zamierzam również nabyć nowy model AZ Model i zbudować go w malowaniu naturalnego metalu.
 15. 0 points
  Aha. Szparę z tyłu kadłuba też olewasz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.