Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/20/2019 in all areas

 1. 5 points
  P-47D model od Kinetic skala 1:24 Tym razem prezentuję model w wykończeniu NMF. O samym modelu nie napiszę zbyt wiele nie jest problematyczny w złożeniu, odnośnie jakości i detali mam wrażenie że modele w skali 1:32 prezentują lepszy poziom. Jedno jest pewne na ten model potrzebna jest spora półka.
 2. 4 points
  Po 3 miesięcznej batalii z Chinookiem CH47-F autorstwa firmy Italeri nadszedł koniec prac. Biłem się z myślami czy w ogóle wrzucać na forum zdjęcia, bo mimo ogromu włożonej pracy mam wrażenie, że model wyszedł kiepsko i po prostu mnie przerósł. Ale krytykę trzeba przyjąć inaczej człowiek nic się nie nauczy. Przy okazji przestrzegam przed tym modelem z racji bardzo kiepskiej jakości wyprasek, masy niedopasowań łącznie z tym że po złożeniu kadłuba moim oczom ukazał się widok porównywalny z Wielkim Rowem Mariańskim... Brakuje również wielu szczegółów kadłuba co przy tej skali jest trochę słabe ze strony Italeri... a jeśli jednak się zdecydujecie na zakup, radzę również uważać na kolory podane w instrukcji, ponieważ nijak mają się do rzeczywistości. Malowanie pędzlem U.S. Army 12th Combat Aviation Brigade, Bagram - Afganistan 2012 --> farby Vallejo / Tamiya / Ammo of mig. Lakiery Vallejo.
 3. 3 points
  Model skończony w sierpniu br.
 4. 2 points
  Dragon 6820 + metalowe liny, gąski, lufy, antena + trochę blach różnych producentów. Tygrys dobrze znany, którego zrobiłem w prawdopodobnej konfiguracji przed zdobyciem przez Brytyjczyków.
 5. 2 points
  Blacharka wygląda imponująco. Teraz tylko żebyś go ładnie pomalował, bo inaczej cała twoja praca pójdzie w niepamięć. Blacharka po pomalowaniu na pierwszy rzut oka nie jest tak widoczna. Dopiero po przyjrzeniu się. A ludzie przyglądają się tym modelom, które są ciekawe, fajnie pomalowanie. Także powodzenia, służę pomocą.
 6. 2 points
  BRDM-2 z plutonu rozpoznawczego 35. pułku desantowego z Gdańska.
 7. 1 point
  W ramach pacyficznego konkursu na pwm buduję swoją pierwszą łódkę. Będzie powolutku... Italeri dba o naszą inwencję względem wnętrza i zostawia nam wolną rękę w tym zakresie. Najpierw ogólnie ścianki działowe: Przygotowałem pozycjonery: Dzięki nim wręgi się wpasowują i na tej bazie dorobię podłogę i ścianki boczne mając zamiar zrobić coś w rodzaju wewnętrznej skorupki: CDN
 8. 1 point
  Sezon na MAZy trwa : -) . Podwozie z trumpka i dość "wymagająca " konwersja panzershopa .
 9. 1 point
  Przedstawiam dwie ukończone ciężarówki - żywiczny Star od Matu Model i Zil 130 - konwersja autka dostępnego na wschodzie. W obu ciężarówkach zrobiłem nowe oszklenie, Star ma kalkomanie własnej produkcji, Ził przetrasowane linie podziału blach. Tak wygląda Ził, który posłużył mi do przeróbki. Do rzeczy: Komentarze mile widziane
 10. 1 point
  PT-76B z plutonu czołgów 52. kompani rozpoznawczej z Lęborka.
 11. 1 point
  Z punktu widzenia nauki to nie możliwe. Z punktu widzenia modelarskiego jest ok Dodałem lekkie brudzenie w zakamarkach. Dokleiłem też część z dzwi włazów.
 12. 1 point
  Ufff... drobnica na swoim miejscu. Wszystko z jakiś starych blaszek, które wygrzebałem tu i tam, parę rzeczy jak śruby na burtach kadłuba własnej produkcji z profili. Trzeba jeszcze dorobić sporo spawów wokół detali, potem bambetle to koszów na wieży i będzie koniec budowy.
 13. 1 point
  Cała prawda w trzech zdaniach. Nic dodać, nic ująć. Ogrom pracy włożyłeś w rzeźbę więc trzymam kciuki, żeby do samego końca było z rozmachem!
 14. 1 point
  Mimo że w mojej opinii samolot był absolutnie paskudny model wygada zacnie w szczególności podobają mi się linki świetna robota.
 15. 1 point
  SUPER praca BLACHARSKA .No, a żeby nie było "za słodko" popatrz na otwarte włazy w oryginałach. Podglądam dalej. Pozdrawiam Krzysztof
 16. 1 point
 17. 1 point
  Hans ma rację z tą przezroczystością. Zwłaszcza, że tak jak wcześniej pisałeś, woda ma być mętna. Ja gips rozrabiam w butelce, wlewam wodę, następnie dosypuje gips. Zakrecam wstrząsam aż czuję, że jest na tyle gęste że nie pływa, ale na tyle rzadkie że się leje. Po wylaniu ma zostawać w miejscu i dopiero jak wstrząśniesz podstawka to ma się rozprowadzić po całości. Wtedy noerzesz aerograf i fukasz aż fale zastygną. Zrób najpierw próbę by wyczuć konsystencję
 18. 1 point
  Dzięki, z tymi kołami nabrał wyrazu MENG'owski Pancyr i o to chodziło 😉
 19. 1 point
  Mocowanie żywicznych kół do MENG'a ogarnięte, wewnętrzna połowa felgi zestawowej odpowiednio odchudzona załatwiła temat, w Trumpku trzeba będzie zastosować podobne rozwiązanie. Pierwsze przymiarki na patafix wyglądają obiecująco, jak sądzicie? Pozdrawiam
 20. 1 point
  Efekt przeźroczystej wody - by widać było część dna okrętu oraz pirsów na jakąś tam głębokość, to chyba nie najlepszy pomysł w tej skali z tego co masz. Po pierwsze to nie Adriatyk w słońcu by miało być widać więcej wgłąb wody. Po drugie to Ci będzie schło tygodniami i złapie wszystkie fafluny z powietrza. Jeśli już to żywica do takiego efektu jak pisał Mariusz. Wg mnie powinieneś oszukiwać efekt głębokości malowaniem na już gotowej fakturze wody. Potem tylko medium cienkie warstwy lub te gotowe preparaty co masz. Weź jeszcze prześledź warsztaty w necie jak to robią chłopaki. Tutaj Ci podsyłam też przybrzeżną dioramkę z wg mnie ciekawą wodą. Kwestia doboru kolorów pewnie powinna być inna skoro to ma być rzeka/zatoczka. Strona 28 warsztatu : http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=60&t=159615&start=540 Jak piszą chłopaki, próbuj i ćwicz na płytkach z tą wodą. pozdrawiam!
 21. 1 point
  Fajne godło , fajne linki i model z historią i pilotem . O szachownicy to już nie muszę pisać . Ja czekam na Jedenastkę w 1/32 . Na oponkach to kalki ? Pozdrawiam Hello
 22. 1 point
  Piękny malunek. Wyrazisty. Mięsisty. Po prostu znakomity!!!!!Mega realistyczny ! Gratulacje
 23. 1 point
  Bardzo elegancka. Trzeba było tylko bardziej podkreślić lotki, bo zlewają się ze skrzydłem.
 24. 1 point
  Uff, 3 dni i klapy do włazu zamontowane. Również namęczyłem się ze spasowaniem, o idealnym domknięciu mogę zapomnieć ale z racji, że figurką będzie w środku nie jest to kłopot. Jutro dokleję jeszcze do włazów elementy które muszę wykonać z płytki bo dziś zabrakło czasu ( liczyłem, że z klapami pójdzie dużo szybciej ). Jeśli niczego nie przeoczyłem były to chyba ostatnie elementy z zestawu blaszek 😉 Teraz zajmę się tym co mam do poprawy i skończenia czyli min.: zawiasy do błotników, dokleić te blaszki, które poodpadały przy klejeniu 😉 pousuwać nadmiar kleju w paru miejscach i ślady po szpachli gdzie się da. Jutro zerknę też jeszcze na spokojnie do instrukcji modelu czy jeszcze coś nie przeoczyłem. Zostały na pewno jeszcze do doklejenia włazy boczne, które mam już skończone. Tak poglądowo wygląda czołg po złożeniu do kupy jeszcze bez posklejanej wanny z górą i wieży.
 25. 1 point
  Jak wspomniałem wyżej wszystko malowane z ręki, bez żadnego maskowania. Najpierw linie graniczne, potem wypełnianie, delikatnie, panel po panelu. Odkurzu zero. Farby MRP są w tym względzie niesamowite.
 26. 1 point
  Bardzo fajny ptaszek. 👍☺️ Jedyna rzecz, która mi nie pasuje jest kolor pierścienia kolektora.
 27. 1 point
  Wiadomo najważniejsza jest przy tym zabawa. Ja też się nie przejmuję jak nie jest idealnie blaszka, którą ledwo widać gołym okiem, bo oglądam modele bez zooma na żywo, a nie przez zdjęcia. Część modelarzy powiela stereotypy, mimo że prawdziwe pojazdy tak nie wyglądają. Pokaż mi rozjaśnienia na prawdziwym pojeździe, które mają podział dokładnie na łączeniu blach, lub zacieki pod kątami prostymi, jak od linijki ? Jakby pojazd stał nieruchomo, uprzednio wypoziomowany. Na pomniku to co innego, ale nie w terenie.
 28. 1 point
  To jest najbardziej pesymistyczna opcja, którą bierzemy pod uwagę nauczeni doświadczeniem z wypuszczaniem na rynek modelu 1/48. Miał być w sprzedaży w maju, a jest we wrześniu. Tak więc 'dmuchamy na zimne'. Najprawdopodobniej 'mały' Sokół będzie w połowie przyszłego roku, bo już się robi. Liczyliśmy na to, że po prostu przeskalujemy model 1/48, nieco upraszczając, ale tak nie da rady. Poza bryłą trzeba robić wszystko od nowa na innych parametrach. A w tym roku powinny być jeszcze dwa kolejne w skali 1/48.
 29. 1 point
  A ja już miejsce w szafie zrobiłem... I książeczkę kupiłem... A tu d.u.p.a...
 30. 1 point
  Podobno włosi reflektory malowali białą farbą by je zaślepić lub wykręcali i wyrzucali na pustyni. Poza tym udało mi się chyba nieco lepsze zdjęcia zrobić może więcej coś widać. @edit reszta zdjęć tutaj http://fotowrzut.pl/F9ZZJVFC78 warsztatatowe zrzucone z telefonu: http://fotowrzut.pl/04YUQX4HCY http://fotowrzut.pl/4UGWFV2B1A
 31. 1 point
  Pomalutku widać koniec , tego wrednego pokraka :
 32. 1 point
  Witam Najnowszy mój ulep - BRDM 2 (wczesny), trumpeter + eduard i kalki YnoT Wojsko Polskie, lata 60te Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.