Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/25/2019 in all areas

 1. 3 points
  Ten model pomaluje tak jak pisałem czyli podkład i kolor bazowy od Tamiya w puszce. Sam zakup aerografu nie styka bo jeszcze kompresor który też nie posiadam. Nie chcę iść w jakiś zakup na siłę po kosztach aby tylko kupić tylko gdy będzie odpowiednia chwila ugryzę temat na spokojnie i z rozwagą tak by zakupić coś rozsądnego. Zanim zabiorę się za następny model i go skleję trochę czasu minie więc będzie okazja na spokojny przemyślany wybór aerografu. Do tego modelu mam trochę chemii z AK więc może uda się trochę urozmaicić finalny efekt.
 2. 2 points
  Cześć wszystkim. Jestem nowy na forum i pochwalę wam się zakupami które dziś do mnie dotarły. ;) Relacje z budowy postaram się wrzucać na bieżąco.
 3. 2 points
 4. 1 point
  Tym razem coś całkiem odmiennego .Nie czołg ani inny pojazd bojowy ,czy samolot ,a najnormalniejszy w świecie " pasażer" czyli Boeing 737-800 TUIfly "GoldbAIR" z Revlla skala 1:144
 5. 1 point
  Witam Prezentuję moje najnowsze osiągnięcie. Bolid Formuły 1 - Ferrari SF70H. Model wykonany PZP. Malowanie Spray Tamiya. Kalki Carbon zestawowe. Lakier bezbarwny Vallejo.
 6. 1 point
 7. 1 point
  Mi się zdaje że Pułkownik Mitrofanow musiałby kilku bojców z nahajkami wypuścić coby porzONdek w galaktyce zaprowadzili.
 8. 1 point
  Powoli do przodu i chyba jeszcze kołpak do poprawki
 9. 1 point
  W celu rozwiania wątpliwości zrobiliśmy zdjęcie - zakazu już nie ma - w zdjęciach googla jest po prostu nieaktualna fotografiam Foto z dzisiaj
 10. 1 point
  Postaw go na jakimś wzniesieniu i wyznacz kąt prosty między zaciekami i podłożem 🤪
 11. 1 point
  Doczytaj proszę, co napisałem: ... a nie, że dzięki aerografowi pomaluje model jak Mig. To oczywiście moje zdanie i nie musisz się zgadzać. Ale w moim odczuciu, w wypadku początkującego, jest większe prawdopodobieństwo, że model wycieniowany aerografem i z minimalnym udziałem farb olejnych, (np. tylko wash) będzie wyglądał po prostu schludniej, estetyczniej i lepiej niż wymazany olejami. Co jest trudnego w blendowaniu olejnych? W sumie nie wiem, ale poziom wielu modeli pokazuje, że jednak coś jest. Czasem dopóki ktoś maluje kolorki bazowe jest okej, a gdy wkraczają oleje to zaczynają się schody... Ale mniejsza o to. Luke podjął decyzję, więc ten spór jest czysto akademicki i teoretyczny.
 12. 1 point
  Gdzie sOM zdjęcia ja się pytam, co to za kitranie się po krzakach????
 13. 1 point
 14. 1 point
  Malowanie nazywa się Alaskan Splinter i kalki do niego zarówno w 48 jak i 72 robi Two Bobs. Przykładowe numery samolotów to 86-0314 i 86-0263. https://www.twobobs.net/contents/en-us/p705.html
 15. 1 point
  Pamiętajmy też o tym, że modulacja modulacji nie równa i pomiędzy komiksowym efekciarstwem jest naprawdę wiele mniej agresywnych, nazwijmy to, "etapów pośrednich". Na pewno nie ma takiego modelu, któremu choćby drobne podkreślenie detali i płaszczyzn zaszkodziło. Podglądałem Twoją pracę cały czas, chociaż się nie odzywałem, bo to nie moja działka zainteresowań. Włożyłeś w niego mnóstwo pracy i co bardzo rzadkie - słuchałeś rad bardziej doświadczonych. Nawet przez wzgląd na własny wysiłek fajnie by było to dobrze wymalować. Bez choćby skromnej pracy aerografem, wszystkie detale, które stworzyłeś znikną. Oczywiście nie jest powiedziane, że mając aerograf od razu wymalujesz wszystko mistrzowsko, ale na pewno będzie Ci łatwiej niż sprayem. I jak sądzę, z Twoim podejściem do tematu, nie pozwolisz sobie na wtopę. Jeśli więc masz jakieś wolne fundusze i samozaparcie, żeby iść w to hobby dalej - zainwestuj.
 16. 1 point
  Przedstawiam dwie ukończone ciężarówki - żywiczny Star od Matu Model i Zil 130 - konwersja autka dostępnego na wschodzie. W obu ciężarówkach zrobiłem nowe oszklenie, Star ma kalkomanie własnej produkcji, Ził przetrasowane linie podziału blach. Tak wygląda Ził, który posłużył mi do przeróbki. Do rzeczy: Komentarze mile widziane
 17. 1 point
  No to nic fajnego Ci nie wyjdzie. Żeby model dobrze pomalować, potrzebujesz precyzji i dokładnego podejścia. Puszka Ci tego nie da. Nie zrobisz modulacji, nie zrobisz fajnych efektów. Tyle włożyłeś pracy i pieniędzy w ten model, że szkoda jakbyś go popsuł malowaniem. Radzę Ci odłożyć go na półkę i malować dopiero, jak będziesz mieć aero. I szybko się w niego zaopatrz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.