Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/25/2019 in all areas

 1. Dziś skończony i odstawiony na półkę PzKpfw IV ausf. G od Dragona w 1:35. Jest to luźna interpretacja pojazdu historycznego. Nie obyło się bez przygód, w pewnym momencie przez moją nieuwagę kadłub zleciał ze stołu i trochę się uszkodził ale udało się go uratować. Kalki wykonane przez Mr. Decal świetnej jakości - gorąco polecam. Malowany farbami Jimenez, Gunze, Tamiya i co tam było pod ręką. Z waloryzacji lufa RB, zmieniona wieżyczka dowódcy, gąsienice Fruilmodel.
  5 points
 2. Witam Doszły stopnie do kabiny pilotów ( z jedną podpórką). Drzwi przyklejone, doszły wycieraczki, oraz dokończyłem wirnik główny w postaci przewodów do łopat. Zostało tylko ?! - 2 stopnie do kabiny transportowej (z blaszek - mam nadzieje że się nie rozlecą), światło pod kadłubem ( w modelu za małe), rurki pitota, podwiesz pod kadłubem i dokończenie wyciągarki i to by było na tyle:). A teraz prezentuje moją wizję na ubrudzenie Sokoła z 2011 r. Orginał: Moja wizja brudnego ogona: A tu przymiarka z wirnikiem głównym:
  3 points
 3. chyba nie ma potrzeb kupować - cuś tam się znajdzie w biblioteczce... Poradzimy sobie.... reszta na prv.
  3 points
 4. puk puk.... czy można? 😉 Jak by ktoś miał ochotę - jako pokutę za chwilową nieobecność na forum - chętnie podeślę wyrzutnie torpedowe. O ile się nie mylę typ Mutsuki miał montowane : Type 12 Nendo Triple Unit Open lub Type 90 Model 1 Triple Covered, czyli takie: lub takie czyli takie Zainteresowanych i uczestniczących z projekcie poproszę o adresy wysyłki na prv. W styczniu roześlę wyrzutnie. Zestaw Yamashity już do mnie płynie. Mustuki jest na '41 i coś tam z blaszek dorysuję....
  3 points
 5. Kiedyś robiłem już mojego ulubionego Willysa w podobnej konfiguracji w temacie Poolse 1ste Onafhankelijke Parachutistenbrigade w skali 1:35. Od tamtej pory upłynęło sporo czasu... a zatem w roku 75. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii i operacji Marekt-Garden przytrafił mi się niedrogi zestaw Airfix nr A02339 w skali 1:72 w której poruszam się bardzo ostrożnie. Gdy rozmawiałem ze Kolegami o moim pomyśle tuż po zakupie usłyszałem: "Haubica M-1 do wyrzucenia - lepsza z ACE, tamta ma większy potencjał". Nie żebym, nie wierzył ale ACE do tej pory kilkakrotnie wystawiło mnie na b
  1 point
 6. 1 point
 7. Hello! Jest akcja, jest i reakcja! Jestem po rozmowie z Panią Dyrektor i zaczynamy szykować spotkanie. W tym roku kalendarz jest dla nas łaskawy i mamy do dyspozycji wydłużony weekend. Stąd moja propozycja, może warsztaty lub wspólne sklejanie od piątku 8.11, a następnie wystawa 9-10.11. Czy 11.11 także wystawa, czy świętujemy? Czekam na szybki odzew, by plan umieścić na plakacie. Zapraszam Piterpanzer
  1 point
 8. Hej, Super dzięki za namiary na fajne tematy i bardzo dziękuje za ekstra fotki! Będą moją inspiracją! Jak na razie mam mało czasu ale udało mi się coś tam wyciąć oszlifować i pomalować podkładem, podkład to Tamiya,szary Surface Primer rozcieńczony Lacquer Thinnerem. Mam akrylowy podkład AK ale chyba nie przechodzi mi przez aerograf, pluje farbą notorycznie zatyka i są z nim same problemy, z tego co czytałem to dysza 0.2 nie nadaje się do takiego podkładu, to też wymieniłem na inny. Zastanawiałem się czy by nie pomalować czarnym ale mam tylko emaile revela czarną i kiedyś malowałem nią w r
  1 point
 9. Zapowiada się coraz bardziej ciekawie. A samolocik bardzo śliczny
  1 point
 10. trochę do przodu: - panel nad głowami pilotów (jeszcze do drobnej obróbki) - drzwi desantowe z klamkami i gaśnice - mocowanie pasów biodrowych i panel kontrolny - druga strona - mocowanie pasów i gaśnicy przy fotelu - boczek lewy z klamką, skrzyneczką i uchwytem na gaśnicę - boczek prawy ze skrzyneczkami i klamką Zostały jeszcze celowniki i będzie finito
  1 point
 11. Rufowa nadbudówka z masztem. Brakuje relingów na dwóch platformach i reflektora na tej niższej. Został tylko dziobowy maszt, w weekend zacznie sie fukanie.......w końcu
  1 point
 12. 1 point
 13. Robiłem kiedyś takiego i użyłem Gunze C 8 . Tak wyszło :).
  1 point
 14. Daję cały czas Niewielki postęp ale postęp Wyszlifowałem "małpi kit" od AK i odrobinkę "ponacinałem szlaczki: nawierciłem otwory imitujące mocowanie podłogi: stuningowałem beczkę na pestki oraz popełniłem "wycinankę" w którą to następnie wkleiłem siatki I zacząłem dłubanie przy taśmie (zdjęcie robocze) I to jakby na tyle. Dziś do "akcji" wraca Kapitan Żbik więc szykują się ze dwa dni przestoju "Uważam, że damy radę"
  1 point
 15. Taki jest plan, ale mało casu kruca bomba. Działam przy kokpicie. Oszklenie ładne i dobrze pasuje. Wymieniłem te paskudne koło, które producent zdecydował się zintegrować razem z golenią. Teraz lepiej to wygląda.
  1 point
 16. Budowa idzie powolutku do przodu, a w międzyczasie zamówiłem klapy. Tym razem udało mi się zdobyć blaszki firmy Mikrodizajn z Sewastopola - niestety nie wiem w jakim leży kraju 😉 Są one bliższe oryginałowi niż blachy z Eduarda, ale też i trochę droższe. Niestety nie są pozbawione wad - nitowanie na części ruchomej klap miejscami zanika. Mają też sporo elementów, które nie są objaśnione w załączonej instrukcji.
  1 point
 17. Po zakończeniu prac nad wczesną wersją Ła-5 stwierdziłem, że nabyte doświadczenie pozwoli mi szybko ukończyć kolejny model Ła-5, który przeleżał w kartonie wiele lat. W międzyczasie kupiłem zestaw do konwersji na wersję dwuosobową firmy AML. Tym razem nie będę szaleć z otwieraniem silnika i uzbrojeniem, a wnętrze ograniczę jedynie do przestrzeni widocznych z zewnątrz.
  1 point
 18. Trochę utknąłem... porównuję plany Voronina ze zdjęciami i coś nie pasuje mi wznios skrzydeł. Model ma wznios zgodny z planami, ale skrzydła wyglądają zbyt płasko. Chyba zdecyduję się zignorować plany i ustawić kąt wzniosu "na oko".
  1 point
 19. Tak to teraz wygląda po usunięciu instalacji tlenowej i centralnego gazu oraz przeniesieniu mocowania sterownic osłon silnika we właściwe miejsce: Jakość żywic AML jest bardzo dyskusyjna. Większość drobnych elementów nie nadaje się do wykorzystania, bo wyglądają gorzej niż plastikowe, a największy element ma zarówno kolor jak i kształt banana. Próbowałem wyprostować go w gorącej wodzie, ale bez widocznych efektów:
  1 point
 20. Pierwsze prace nad wnętrzem kadłuba. Wkleiłem żywice Airesa, ale z bólem serca będę z nich usuwać wszelkie elementy instalacji tlenowej, gdyż w wersji dwuosobowej ich tam nie było. Odchudziłem też tylną część kadłuba, niestety miejscami za mocno.
  1 point
 21. Kitty Hawk jest znany z tego, że wrzuca przypadkowe ramki z uzbrojeniem do swoich modeli. Oba rysuneczki są błędne. Adapter na 2 wyrzutnie Matra to nie był jednak zwykły TER:
  1 point
 22. Dzięki Solo, miło że się podoba W oczekiwaniu na uzbrojenie, które zostało zamówione w sklepie internetowym trzy tyg. temu, zdążyła już dojechać z Francji drabinka jak i zbiornik paliwa z zestawu Italeri, którego to otrzymałem za free od jednego z członków jednej z grup FB. Te dwie rzeczy już pomalowane i polakierowane. Cała reszta drobiazgów, klapy, koła itd. która pozwoli złożyć wszystko w jedną całość również pomalowana i polakierowana. Polakierowałem również cały model i zabrałem się za nakładanie kalek. I tu zaczął się robić problem. Kalki co prawda były
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.