Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/05/2019 in all areas

 1. 3 points
  Szczerze mówiąc słaby w analizie takich elementów jestem ze zdjęć i ciężko mi dopatrzyć co tam ma być, ale poszperam. Zamówiłem sobie jeszcze TBiU o SW-4, może tam coś tego wnętrza na zdjęciach się znajdzie. Zrobione, jeszcze w miejscu gdzie był bagażnik muszę odtworzyć jakiś luk, bo oglądając zdjęcia widzę, że tam coś jest. Boję się takich przeróbek gdzie muszę ciąć, lecz warto dla efektu końcowego. Ten egzemplarz dostałem w prezencie dlatego bałem się ciąć otwory na siatki fototrawione, na następnym już będzie odważniej. Muszę za to przyznać, że taka graficzna prezentacja co i gdzie poprawić była wyjątkowo pomocna w przerabianiu, bardzo, bardzo dziękuję za to. Z taką pomocą mam nadzieję, że ten model gdy będzie ukończony, to będzie dotychczasowym moim najlepszym modelem. I pierwszym, gdzie będzie pootwierany - wszystkie drzwi mam zamiar zrobić otwarte. No i oczywiście musiałem zrobić przymiarkę z oszkleniem, bardzo podoba mi się sylwetka tej maszyny. Dlaczego ten model jest aż tak zapomniany? Fotele zaczynają się przerabiać. Przydaje się do tego frezarka pożyczona od narzeczonej. Na zdjęciu będzie stan kolejno: z pudła, w trakcie obróbki oraz po. Jeszcze muszę sobie to potraktować podkładem by zobaczyć czy wyszło sensownie. Musiałem też przeszlifować boki tablicy przyrządów bo mi się nie mieściła. Pokryta podkładem i wstępna przymiarka na zdjęciu. Dla dociążenia, z tyłu za zegarami załadowałem Patafix. Jeszcze czas na fotkę od "dupki strony"... ...oraz od strony mordki. No i tu pojawia się jedna z większych dla mnie trudności z tym modelem. Wprawne oko wypatrzy, że uszczelki i ogólnie szyby mają zły kształt w centralnej części. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać... No, na dzisiaj to tyle jeśli chodzi o zdjęcia. Następną galerię spróbuję zrobić innym aparatem, może bardziej uda mi się uda to okiełznać i zrobić wyraźniejsze fotki. Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia. E: Macie jeszcze fotkę na szybko która pokaże różnicę wielkości między Puszczykiem a Sokołem.
 2. 2 points
  Witam wszelkich miłośników wiatraków Moja Kuźnia Helikopterów ponownie zaprasza w swe skromne progi, a że nowy warsztat trzeba sprawdzić w boju... Więc pozwolę sobie przedstawić szanownej publiczności jej najnowszy wypust. Mi-8MTV-1 potocznie nazwany "Błękitkiem" wydzierżawiony od firmy Petro Baltic, jeden z dwóch mi-8mtv-1 (Drugim był "Big Brother") służących swego czasu w lotnictwie Marynarki Wojennej RP. Niestety, to już czasy zamierzchłe, więc jedyne co można począć, to powzdychać do starych fotografii... i zrobić model. A oto efekty mojej wariacji na temat . Najpierw kilka fotek oryginału i następnie moje wypociny Życzę miłego oglądania.
 3. 2 points
  Czołem, Model żółtego MH-60T Jayhawk zrobiłem modyfikując zestaw Hobby Boss HH-60J. Składało się całkiem przyjemnie, podorabiałem elementy wnętrza, kolorki dobrałem sobie z farb Billmodel.
 4. 2 points
  Prawdziwa kariera śmigłowców rozpoczęła się tuz przed II Wojną Światową. Podczas wojny śmigłowce rozwijano głównie w Niemczech, USA i z pewnym opóźnieniem w ZSRR. Jedną z niemieckich - choć konstruktorem był Austriak - Friedrich von Doblhoff - eksperymentalnych konstrukcji był napędzany przy pomocy odrzutowych końcówek wirnika głównego oraz śmigiełku pomocniczemu WNF342. Model AMP w skali 1/48 to 4 wersja prototupu WNF342 V4. V4 wylatał 25 godzin i został przejęty przez USA gdzie po przewiezieniu poddano go testom.
 5. 2 points
  To jest luk akumulatora.
 6. 2 points
  Wreszcie jest - łoszyk. Nie używałem żadnego gotowego specyfiku, to mieszanka paru farb Abteilung 502, które przy okazji tego modelu testuję. Już przy biedronce zauważyłem, że zachowują się inaczej od van goghów czy biednych renesansów, których używałem wcześniej. Czy inaczej = lepiej, to jeszcze się wstrzymam z odpowiedzią. Wciąż zastanawiam się też nad dalszymi krokami. Etap olejowania i obijania jest raczej oczywisty - dodam jeszcze tu i ówdzie cienie farbami olejnymi, poobijam go trochę, namaluję jakieś zadrapania i zacieki. Jednak główną trudnością będzie oddanie na modelu efektu mokre-suche tak, żeby wyglądało to i fajnie i realnie. Wstępny plan zakłada, że po w/w etapach model dostanie warstwę matu, która zarazem stanie się warstwą pod "suche". Na tym powstaną kolejne zacieki i brud z akryli i ew. pigmentów, zaś "mokre" powierzchnie potraktuję na koniec jakimś Wet Effects lub po prostu lakierem błyszczącym. Na pionowych powierzchniach spróbuję z tego zrobić trochę mokrych zacieków wody z topniejącego śniegu/schnącego błota/ itd. Jeśli macie jakieś propozycje co do mieszania takich efektów, to podzielcie się! Pozdrowienia!
 7. 2 points
  I to już jest coś. Co prawda wydaje mi się, że butla na zdjęciu, które ja wstawiłem, jest sporo wyżej niż tu. Półkę na radio mam na rysunkach więc nie będzie z nią raczej problemu. Znalazłem też zdjęcie modelu P11 gdzie widać radio, to taka zwykła skrzynka. Dzięki, powycinałem tylko te miejsca które udokumentowane są na zdjęciach z muzeum w Krakowie. A skoro je demontują to może jest to technicznie możliwe bez jakichś ostrych ingerencji w poszycie płatowca. Rzekłbym genialne! A ja na siłę starałem się znaleźć vikersa z taką lufą i nie wpadłem na pomysł żeby poszukać czegoś podobnego. Zestaw do Curtissa już zamówiony. I jeszcze mała aktualizacja z budowy. Kadłub za kabiną wyposażyłem we wręgi i podłużnice. Obejmują one tylko tą cześć wnętrza którą będzie trochę widać.
 8. 1 point
  Niestety, ta maszyna to już tylko historia... WIĘCEJ INFO
 9. 1 point
 10. 1 point
  Na wieży dla spokoju przeszpachluje te ciemne miejsca które na foto wyglądają jak szpary ale nimi nie są - kleilem ten obszar na ca i stąd to złudzenie - machne raz jeszcze żeby nie było zaskoczenia. Przy błotniku nie widzę żadnych szpar
 11. 1 point
  Witam. Zapodaje fotki niedawno skończonego przeze mnie zestawu Troche zawaliłem że nie połączyłem przewodów ciągnika z naczepą . Obydwa modele zrobione prosto z pudła, jedynie co zmienione to kolor na Volvie. Pozdrawiam.
 12. 1 point
 13. 1 point
  Ojtam... że ma śmigiełko w tyłku to od razu brzydki....?!??
 14. 1 point
 15. 1 point
  Mi-24 byś dokończył - i to nie jest żadne Mi-24DW tylko Mi-24D albo jak ruscy na tą wersje 'przejściową' mówili Mi-24D+.
 16. 1 point
  Ja również gratuluję fotki tygodnia
 17. 1 point
  Ładne spity. Tego w kamuflażu "Malta blue" też kiedyś popełnię. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 18. 1 point
  Model to oczywiście 1/72 IBG. Sklejony na przysłowiowy odp...ol prosto z pudła. Chciałem sprawdzić ile czasu zajmie mi sklejenie modelu jeśli nie będę się spuszczał nad jakością. Gdybym wiedział, że malowanie pójdzie prawie po mojej myśli to bym się pewnie bardziej przyłożył Model powstał na nocce modelarskiej i dokończyłem w domu także sklejenie go zajęło mi około 5-6 h z czego prawie połowa to układ jezdny. Nie poradziłem sobie kompletnie z nim a kręgosłup ostro dawał mi już znać, że przesadziłem z czasem poświęconym na hobby. Na zdjęciach widać krzywe gąsienice. Miałem do wyboru krzywe albo huśtający się model. @Andrzej_LK Akurat jak dotarłem do etapu gąsienic to pierwsze co, to google na telefonie, bo miałem wątpliwości jak je skleić i robiłęm na wzór tego zdjęcia. Ogólnie gąsienice w zestawie mają zero detalu i są najsłabszym elementem tego modelu. Swoją drogą poprawność gąsienic, to istniała chyba tylko w tygrysach i w teorii(no może jeszcze przy wyjezdzie z fabryki). Wielokrotnie widziałem już w wątkach np. pz III i pz IV uwagi nt zle założonych gąsienic. Zdjęcia z frontu pokazują, że można je było założyć w dowolny sposób i czołg jechał. @bazylms Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem kilka artefaktów z telefonu. http://fotowrzut.pl/8VWS94SMIL Dziękuję Wszystkim za propsy i poświęconą uwagę. Powinienem wkrótce jeszcze wytoczyć kilka jakichś testowych badziewi a'la carro armato i może wrócę do jakichś "poważniejszych" projektów, których nie będę psuł malowaniem albo weatheringiem. Pozdrawiam!
 19. 1 point
  Ostatni spit od italieri (special hobby).
 20. 1 point
  Chciałem mieć w galerii komentarz "Plus za polskie malowanie" i wystawić w Bytomiu na winietach pancernych żeby denerwować ludzi 😆
 21. 1 point
  Kolejny etap dorabiania detali do luku. W sumie dodałem do krzywek cięgien jedna z czterech mniejszych składa się z 16 elementów duża to w sumie 23 elementy. Dodatkowo zrobione zostały zrobione uchwyty małych krzywek po 7 elementów każda. Zrobiona została podłoga z 25 elementów z folii, która jest używana w kwiaciarni oraz foremek do ciasta. wstępnie ułożone na podłodze-suficie widok do wnętrza a tak wygląda podłoga-sufit ułożenie z jednej strony krzywek A teraz to mnie czeka do zrobienia-to srebrne ustrojstwo. Fachowcy może po raz kolejny podpowiedzą co to jest " oczywiście plus wszelkiego rodzaju przewody
 22. 1 point
  IJN Akagi Hasegawa 1:350 plus tona PE.
 23. 1 point
  b8w20+ub32 to taki żarcik inowrocławski 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.