Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/20/2019 in all areas

 1. Chciałbym zaprezentować Wam budowę przepięknego samolotu jakim jest Polikarpov I-153. Zestaw w skali 1/32 firmy ICM. To mój pierwszy model tego producenta i, powiem szczerze, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego jakością. Jako że zestaw nie jest zbyt skomplikowany w budowie oraz ilość części nie przytłacza, początkowo planowałem zbudować model prosto z pudła. Analiza zdjęć znalezionych w sieci i literatury (nr 222 wyd. Militaria) skłoniła mnie jednak do zakupu zestawów waloryzacyjnych oraz dodaniu kilku detali wykonanych własnoręcznie. Moim celem będzie zbudowanie możliwie najwierniejszej
  4 points
 2. Witam, Model przedstawia maszynę używaną w 11 PLM OPK Debrzno w latach 1963 -1964. Kolejna lekcja malowania aero i prezencik dla izby tradycji lotniczej? Malowany głównie AK Xtreme Metal Polished aluminium, aluminium i dark aluminium; wodzidło, drabinka i cover na silnik - wyrób własny.
  4 points
 3. Jak na tak prosty model zeszło na budowę i poprawki z tym związane 4 miesiące. Zapraszam do oglądania . Mała poprawka i troszkę co jak i gdzie czyli od początku . Sam model z Firmy Mirage jest jaki jest ala jest:) dodatkowo zastosowałem koła z żywicy od Armmo (zestawowe są bardzo słabe ) i dwa zestawy blaszek od parta i masę złomu modelarskiego( takich jak tylny most , fotele , akumulator zrobiony od podstaw ) spawy własnej produkcji bo te z blaszki były za delikatne i za równe (pojazd spawany był dwoma metodami. Czyli elektrycznie i gazowo i spawali go różni ludzie od fachowców z ele
  3 points
 4. Taki tyci, taki mały TOLOLOKO cieszy oko. Gdzieś w Poznaniu zgubił fartuszek przedni. Antenki ze szczotki uniwersalnej. Śprenżynki z cyny 03mm. Kit za 120.
  1 point
 5. Witam po prawie rocznej przerwie. Można powiedzieć, że od października mam minimalnie więcej czasu więc wracam do dłubania. Pantera wylądowała na warsztacie w pierwszej kolejności. Malowanie gąsienic, znanym i wypróbowanym sposobem wash plus pigmenty. Poskładałem wstępnie i położyłem kontrolną warstwę podkładu przed dalszymi pracami z załogą. Sam czołg dostał łosza i gąsienice, kolejny etap to obicia i syfirnie. Na dziś to tyle. Pozdrawiam Marcin
  1 point
 6. Ty nawet zepsuć nie umiesz porządnie ?
  1 point
 7. 1 point
 8. Kuba, wszystko super... Ekstra rys historyczny i przełamanie standardów w malowaniu... Ale proszę, zdjęcia w galerii muszą być cymesik, na tych model traci 80%... Jak będzie pogoda na dwór, brystol, statyw i do dzieła! Nie zostawiaj tego tak!
  1 point
 9. Że ja???? No co Ty, w życiu przenigdy
  1 point
 10. Teraz z całymi fartuchami zmontowanymi to jest to sugestia raczej na przyszłość. ? A co do drucika, to byle jaki 0,2-0,4 powinien pasować. Chodzi tylko o to, żeby był okrągły przekrój, a nie płaska blaszka.
  1 point
 11. Ta blaszka daje trochę możliwości kształtowania ale ostatecznie jak wyszły wygięcia będzie widać dopiero po podkładzie. Model T-80 z RPG ma w zestawie fartuchy gumowe i przypuszczam, że będzie mi dane też popróbować tej technologii. Co do uchwytów to nie wykluczam jeśli znajdzie mi się pod ręką odpowiedni drucik.
  1 point
 12. Mówią o Churchillu, że brzydal... Choć wiadomo, że wszystko to kwestia gustu. Niewiele widziałem modeli Kubusia, które zrobiły na mnie jakieś wrażenie ale ten mi się podoba. Może też dlatego, że pomalowany inaczej niż wszystkie. Wyszedł Ci ładny model niezbyt urodziwego dla mnie pojazdu. No i trzeba pamiętać, że to Mirage jest. Jak dla mnie to dobra robota? Jakby go położyć na ulicy pokrytej gruzem i jakimś murkiem (kotwica) czy zniszczonym budynkiem to byłby kozak!
  1 point
 13. Dzisiejszy post będzie traktował o błocie. Trzeba model składać do kupy, a bez wykonania też nijak myśleć o sklejeniu układu jezdnego. Warstwa pierwsza - AMMO Acrylic Mud przemalowane XF-57 Buff plus odrobina pigmentów. Wszystko nakładane pędzelkami. Nie myli się jednak ten, co nic nie robi. Za ostro pojechałem z kontrastami i robiąc pierwszą wersję drugiej warstwy przeszarżowałem... połączenie Wet Effect od Ammo z olejnym Abteilungiem Engine Grease, dało efekt dość komiczny... jakbym wylał gorącą czekoladę... trzeba było jakoś ratować.
  1 point
 14. kilka fotek roboczych z ostatnich prac przy Grafie. Na razie doszły relingi i nowe maszty. Pozostało jeszcze sporo dupereli do zrobienia, ale mam nadzieję, że szybko się z tym uwinę
  1 point
 15. No Bartek pojazd wyszedł świetny,szacun za tą walkę z oporną materią i za zrobienie wnętrza pojazdu. Ale za tego Digtariewa to wiesz że , ja wiem że żywice Pawla Models z Czesji pozostawiają bardzo wiele do życzenia, ale jak rozmawialiśmy wcześniej dostaniesz w prezencie świetny wypust MiniArta. Co do tych powstańców z Toro to raczej bym ich zrobił z miksu któregoś zestawu hitlerowców , czy np. tych francuskich partyzantów, niestety Toro dobre robi tylko kalki. Pozdr. A.
  1 point
 16. Po pierwsze masz potencjal a po drugie fajnie Kubuś wyszedl. Powodzenia przy następnych modelach?
  1 point
 17. I ja też ??. Co prawda skupiam się na samolotach . Ooo, przepraszam - na samolotach i śmigłowcach ? . Dlatego nie widziałem warsztatu , czas nadrobić zaległości . Hello
  1 point
 18. Czas zakończyć zmagania z Kubusiem to co mogłem poprawiłem. Z siuwaxów użyłem panel line od Tamya i filtr do szarego koloru od AMMO MIG. Pojazd został tylko przykużony pyłem ceglanym
  1 point
 19. 1 point
 20. To zrób lepiej i pokaż. Klasa model
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.