Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/26/2019 in all areas

 1. Złom zaczyna nabierać życia, trochę go usyfiłem (rdza robiona kretami AK) Bardziej go nie będę tyrał, zostanie tak jak jest, dojdzie tylko wasch z farby Payne grey 708 Powoli widać światełko w tunelu
  3 points
 2. Moderatorzy jakoś sobie będą musieli z tym poradzić Taki mam styl prowadzenia warsztatu... Przede wszystkim dobra zabawa, modele i pasja... i wszelkie rozmowy w tym temacie uważam za rzeczowe... Mój wątek... moje zasady. Jak już kiedyś Mikołajowi powiedziałem, u mnie wątek ma żyć i być dyskusją, a nie monologiem. To nie benefis w teatrze Moim celem nie jest prezentowanie dokumentacji i napinanie się, tylko skonsolidowanie modelarzy robiących wiatraki. I z tego co widzę trochę żeście się z aktywizowali Panowie przepraszam najmocniej, jeśli was poziom meryto
  2 points
 3. Znam te chorobę. Pierwsze stadium, zbieramy różne śmigłowce.. A potem zaczynamy robić modyfikacje, drugie stadium..?
  2 points
 4. Chwilę po tym skończy się świat...
  2 points
 5. Gdybym tak podchodził do tematu, to wiekszość moich wiatraków w ogóle by nie powstało Trzymam kciuki za twoje chęci... Do boju ?
  1 point
 6. @kzugaj - doceniam Twój niebagatelny wkład w tę dyskusję Krzysiu. @enten - skoro różnią się składem chemicznym/pigmentowym/ to nie mogą być identyczne. ? Są to podobne farby. @Hello - kolory AKRC są odwzorowane lepiej, bierz. Nie gryzą się z Gunze ani z innymi podobnymi farbami (Gunze C, Gunze H, Tamiya, MRP...).
  1 point
 7. Moim skromnym zdaniem są to identyczne farby. Może różnią się składem chemicznym/pigmentowym/..... ale zaryzykuje stwierdzenie, że wleje Ci do aero farbkę i nie odróżnisz jednej od drugiej.
  1 point
 8. Kurcze, ten FS 36118 od AK wygląda naprawdę przekonująco. Jakieś F-16 USAF są w kolejce, to będzie trzeba popróbować.
  1 point
 9. Te farby to Real Color, faktycznie bardzo niczego sobie, trochę przypominają Tamkę w użyciu. A ten zestaw do współczesnego lotnictwa US to jest ten:
  1 point
 10. Dowolna farba/mieszanka farb dająca kolory od ciemnych szarości do ciemnych brązów. ? Ja ostatnio używałem Vallejo German Camouflage Black Brown. Ogólnie odpryski możesz "podrdzewić" później, nakładając nieco farby olejnej w kolorze rdzy. Czysto rdzawych odprysków bym się wystrzegał, jeśli namalujesz ich za dużo, mogą wyglądać dziwnie. Raczej jako dodatek do właściwych ciemnoszarych/brązowych odprysków.
  1 point
 11. A mogliby porządnego Tomcata zrobić.
  1 point
 12. Urlop i inne obowiązki nie sprzyjał zbytnio klejeniu, ale powoli wracam do życia xD Podłoga oklejona karbonem, oczywiście tylko w tych miejscach które będą widoczne po sklejeniu Miejsca pod wydechem wykleiłem folią samoprzylepną. Od razu wykleiłem też karbonem kokpit, który jest już w zasadzie gotowy. Dodałem brakujące przewody i panel z prawej strony fotela. Brakuje jeszcze imitacji gąbkowych wyściółek po lewej i prawej stronie kokpitu, ale czekam obecnie na przesyłkę z flockiem. I całość: Pozdrawiam
  1 point
 13. Jaka tam nowa. AK RC chodzi z MLT i Hataką bez problemu.
  1 point
 14. To dać takiemu shor-runa z Pavli i niech się bawi Do osiku się ubawi
  1 point
 15. No i dlatego mam coś koło 10 Me 109...
  1 point
 16. Najważniejsze, że jest fajnie. Dyskusja się toczy wartko - czego więcej chcieć? A że nie do końca na temat, to już chyba tylko problem modów.
  1 point
 17. A wierzysz w to wyciągnięcie ostatniego modelu do zrobienia? Zwłaszcza, że mam nadzieję na dorzucanie nowych w opustoszałe miejsca...
  1 point
 18. Hmmm, w dobrych czasach, za 3 lata zrobiłem około 200 modeli. Byłem bez pracy, to tylko tym i zajmowałem. Teraz na odwrót, niema czasu na robienie, tylko zbieranie... Rozumiem ze, ludzie tak długo nieżyjo , ale już niedługo emerytura. Ot wtedy to ...?
  1 point
 19. 1 point
 20. A tak poważnie - ile robicie modeli rocznie, bo ja tak w najbardziej efektywnych czasach około 10-12, w porywach do 15. Łatwo policzyć, że jak się ma te 200-250- modeli, to trzeba na to jakieś 20 lat. Jak się ma 40-50 na karku, a chyba takich tu większość, to te plany są już bardzo dalekosiężne i trzeba zacząć brać pod uwagę stan zdrowia - na przykład oczki i rączki już powoli nie te... do 60tki top myślę, że spoko ale potem może się zacząć robić z górki.
  1 point
 21. Tylko 270... To masz jeszcze do czego zdążać ? Do porównania, moja szafka https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=10934&p=stash&q=*&fkSTASHMATE[]=10934&fkSTASHSTATUS[]=10934-Stash&page=stash&fkCATNAME[]="Helicopters" ?
  1 point
 22. Zobacz na stronie Choroszy Modelbud. Ma w ofercie kilkadziesiąt modeli Karayi (1/72 i 1/48).
  1 point
 23. Jeszcze jeden landszaft w 1:35.
  1 point
 24. Nie ma to jak szczerość . Ale pamiętajmy, że nadzieja umiera ostatnia. A tak na marginesie Grzegorzu, czyżbyś miał chrapkę na tą piękną węgierską 24-kę?
  1 point
 25. 270? Ufff, znaczy są jeszcze lepsi. Też bym chciał widzieć, ja robisz ostatni wiatrak z szafy. Ale pewnie nie dożyję. Ty pewnie też...
  1 point
 26. Chciałbym dożyć chwili, w której wyjmujesz z tej szafy ostatniego wiatraka do zrobienia. Tego samego i tobie życzę Grzegorzu Jak by tak wszystkie gotowe ustawić w hangarze i krzesełka dookoła, to zostaje już tylko browara smoczyc i dyskutować
  1 point
 27. Zupełnie nie wiem o czym mówisz... 270 modeli wiatraków na pewno nie powoduje bólu głowy. ?
  1 point
 28. Ja wstawiłem rurkę miedzianą ,kupioną chyba w OBI
  1 point
 29. Ad siatek ? Aber 35A050 http://www.aber.net.pl/upload/pdf/572c7961d253e511f555ef0374c13f15.pdf
  1 point
 30. w tej pasji po części to wszyscy są wa.....i ale w tym pozytywnym słowa znaczeniu
  1 point
 31. Raptem około 8000 szt ( słownie: osiem tysięcy). Na chwilę obecną mam wywiercone i zakołkowane około 2700 szt., wywiercone bez kołków około 2300 szt.
  1 point
 32. Aaaa i zapomniałbym: zarzut, że kalki źle siadły jest trochę nietrafiony. Na modelu jest kalkomania jest tylko jedna - na płycie czołowej pancerza. Krzyże na wieży były malowane. I nie wyszły zbyt równo, ale uznałem, że takie sfatygowane będą lepiej wyglądały na czołgu po weatheringu.
  1 point
 33. Na dobranoc kilka zdjęć. Po przerobieniu kratownicy zrobiło się wewnątrz niej trochę więcej miejsca. Przerobiłem więc nieco skrzynki na nabije sygnalizacyjne. Nie dość, że teraz wyglądają trochę lepiej to i wymiar lepiej trzymają. Początek prac przy skrzynkach. Otwory 0,4 mm, hips 0,1 mm. Klejenie pustych skrzynek z hipsu 0,1 mm o wymiarach 1,4 x 2 x 1 mm to karkołomne zadanie. I porównanie z pierwszą wersją z jednego kawałka hipsu. Robią się też powoli km-y. Okrągły pręcik wchodzi na całą długość otworu suwaka, w ten sposób została zachowana zgod
  1 point
 34. jak tylko będzie 72 no to teraz trzeba to przerobić i dopasować do Answera
  1 point
 35. Czołem Modelarze! Mały postęp: Oczywiście wszystko jeszcze toporne, polepione wstępnie i niedokończone. I tyle na dzisiaj... Mariusz
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.