Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/12/2019 in all areas

 1. 4 points
  Maly szkrab 1/72, przepak Breguna z dodatkamiw pudle. Owiewka na zdjeciach troche razi ale trudno. moze dokupie kiedys z vaku
 2. 3 points
  Dobra, mały progres, ale warto podrzucić jakieś foto. Tym razem z szafy wyciągnąłem dziadka Fuji FinePix S1500. Tak więc wash za mną, schnie, oczekując na weekendową zabawę olejami. Zrobione też uzbrojenie: Te pylony... No cóż, łatwo nie było panowie Ale to wypust #2, #1 zrobiłem za gruby i ważył tyle, co cegła. Toporne, brzydkie, ale jak na mój obecny standard wystarczające. Poza tym i tak będą gniły między gondolami silników. Jak wspominałem, KH dał badziewne soczewki z szarego plastiku (!), trzeba było kombinować. Wziąłem blister po scriberze Trumpka, rozgrzałem nad świeczką do momentu, aż się zaczął zapadać i naciągnąłem na zamocowane w klamerce kopyto z zestawowych soczewek: Dzięki temu, po odmalowaniu granicy markerem i wycięciu wyszło mi to: Trochę już zakurzone, bo i kilka tygodni temu zrobione I rzut oka na bryłę z dyszami: Ciąg dalszy ma szansę nastąpić.
 3. 2 points
  Witam, przedstawiam ostatnio ukończony model. Malowany głównie MrHobby seria H i na to lakier bezbarwny Microscale. Dodałem blaszki Eduarda do kokpitu i komór podwozia oraz żywiczną dyszę silnika. ACMI z przerobionego Sidewindera. Od siebie kilka elementów dodatkowych w kokpicie i komorach podwozia. Kalkomanie Twobobs. Travel pod i drabinka "pożyczone" z zestawu Hasegawy. Oryginał był bardzo czysty i wszelkie wykonane przeze mnie brudzenie jest bardzo oszczędne (być może nawet za mocne). Na zdjęciach tego samolotu owiewka ma niebieskawy odcień i chciałem coś podobnego uzyskać, choć na zdjęciach modelu efekt wygląda na przesadzony. Zapraszam do oglądania i komentowania.
 4. 2 points
  Pobawiłem się trochę drucikami - kupa dobrej zabawy! Niestety mam kiepski dobór narzędzi do drutu, więc szkielety są dość toporne, ale to mało ważne, bo kształt i tak nada masa jaką nałożę i w której będę dłubał. Budowa figurki jest tak prosta, że nagiąłem jeszcze dwie, z myślą o ewentualnym wykorzystaniu z RWD-5. Inspiracją była fotka pilotów pod skrzydłem SP-AKZ na VIII Locie Południowo - Zachodniej Polski (1937) [Link do NAC] Co do masy, to rozważam to, co użyłem tutaj do ultra-szybkiego wiązania, czyli kropla CA zanurzona lub poprószona pyłem drewnianym. Niestety nie wiem, czy obróbka tej masy nie będzie frustrująca, choć złe wspomnienia mam chyba w związku z granicą twardości między tą masą, a plastikiem, który nią uzupełniałem.
 5. 2 points
  Chyba jeszcze się nie pojawiło to info. Jedna z maszyn stacjonująca w Krzesinach zyskała nowe malowanie, ta o numerze bocznym 4047.
 6. 1 point
  Poradnik: Teufelsberg, Sernik. Budując wieś Teufelsberg do Warheim FS postanowiłem umieścić pomiędzy zwaloryzowanymi dużymi budynkami pruskiej wioski od firmy Tereny do Gier, także inne mniejsze budowle małej architektury. I tak, oprócz studni, które prezentowałem Wam na blogu DansE MacabrE dwa tygodnie temu, zbudowałem także dwa serniki. A może Wy macie pomysły na inne budynki? Nie jestem znawcą historii architektury i pewnie dlatego pierwszy raz spotkałem się z sernikiem podczas lektury Trylogii Husyckiej autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, trylogię swoją drogą na blogu polecałem TUTAJ. Natomiast swoją konstrukcję oparłem na zdjęciach opublikowanych na stronie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Do budowy użyłem drewnianych sosnowych listewek o różnej grubości i szerokości oraz fragmentów balsy, a także owalnych plastikowych podstawek. Prace rozpocząłem od wywiercenia w każdej z podstawek 4 otworów montażowych, w których zostaną umieszczone piny osadzone w drewnianych listewkach pełniących rolę belek na których będą stały budynki. Dla każdego budynku przygotowałem 4 listewki, które przyciąłem na długość 8 cm, jak się okazało później było to za dużo i skróciłem długość do 6 cm. Na końcu każdej listewki wywierciłem otwór montażowy w którym umieściłem piny wykonane ze spinacza biurowego, który przykleiłem klejem cyjanoakrylowym. Następny krok to przygotowanie podłogi. Do tego celu użyłem przyciętego do kwadratu o boku 4 cm fragmentu balsy, na który z jednej strony nakleiłem listewki o szerokości około 5 mm. Z listwy o przekroju kwadratu o boku 1 cm wyciąłem długie na 4 cm odcinki, które następnie przyciąłem tak, by uzyskać przekrój w kształcie litery "L". Na końcach każdej z belek wywierciłem po 2 otwory montażowe, jednak tylko na jednym końcu umieściłem piny, którymi połączyłem belki z podłogą. Następnie całość umieściłem na przygotowanych wcześniej podporach. Ściany wykonałem z płaskich drewnianych listewek o szerokości 1 cm, w których dodatkowo na bokach wyciąłem trójkątne fragmenty, tak by złożeniu w całość powstały otwory w kształcie kwadratów. Natomiast z przodu z listewek o przekroju kwadrata wyciąłem odcinki z których skleiłem futrynę otworu wejściowego do wnętrza budynku. https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/922/TDQXy7.jpg[/IMG Ostatni krok, to budowa dachu oraz drabin. O moim sposobie na dach kryty gontem więcej napisałem TUTAJ, natomiast poradnik o drabinach znajdziecie TUTAJ. I to tyle. Jeśli zamierzacie budować sernik, to życzę Wam udanej zabawy, a ja zabieram się za malowanie. A jeśli chcecie być na bieżąco to zapraszam do lektury bloga DansE MacabrE i polubienia strony na Facebooku.
 7. 1 point
  Dlatego we właściwym miejscu dajesz do weryfikacji
 8. 1 point
  Cześć. Była chwila przerwy ale to nie znaczy, że nic się nie działo. Model dostał lakier bezbarwny, kalki i satynowe wykończenie. Lekko pobrudziłem newralgiczne miejsca, tu nie chciałem przesadzić bo te śmigłowce stosunkowo niedawno były przemalowywane i utrzymywane są w czystości.... Mam nadzieje że nie przesadziłem No i tradycyjnie już fotki z wirnikiem Dzięki za wiarę w moje możliwości ale do końca jeszcze trochę.... przede mną detale a jak wiadomo to w nich kryje się diabeł....Zresztą zabierają one dużo czasu a często są ledwo widoczne.... Jeśli macie jakieś sugestie to to jest właśnie dobry moment bo gdy zamontuję stopnie i antenki ciężko będzie się wrócić by coś poprawić. Pozdrawiam
 9. 1 point
 10. 1 point
  Świetnie, podziwiam Twoją pracę. Ja za to mam pytanie jaką farbą malowałeś piasty? Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka
 11. 1 point
  Wziąłem sobie do serca Wasze rady co do podstawki i trochę pokombinowałem w kwestii błota, kolorystyki śniegu i ogólnie pojętej wilgoci. Pozdrowienia!
 12. 1 point
  Uściślił bym to bardziej,że jest to Ławoczkin Ła-5FN a swoją drogą fajnie zrobiony jest ten Ławoczkin. Pozdr. A.
 13. 1 point
  Tablice weryfikowałem, dostałem informację tu na forum, że zielone Mi po modernizacji mają przerobione kokpity do noktowizji, a zatem już czarne. Wcześniej na pewno miały turkusowe. Osobiście nie lubię przesadnie brudnych modeli, dlatego mój wygląda jak wygląda - okopceń nie można sobie odpuścić więc je zrobiłem. Wiem, że można pójść bardziej ekstremalnie przy większości maszyn, ale ja staram się je robić w raczej stonowanym weatheringu. Nie całkiem czyste, bo to też źle wygląda, ale na pewno też nie z drugiego końca spektrum. Generalnie cieszę się, że model w miarę ciepło przyjęty 😊
 14. 1 point
 15. 1 point
  Dziękuje, dziękuje 😁... ...160 stencils after Italeri bardzo po macoszemu potraktowała temat, więc nie pozostało nic innego, jak skompletować brakujące oznaczenia. 😁 Trzy dni i 8 kompletów kalkomani później wyglada to tak.
 16. 1 point
  My sobie tu łacha drzemy... a tam odchodziły dantejskie scenykrew, pot i plastik...
 17. 1 point
  I dokumentację do położenia obok masz? Koniecznie w twardej i ciężkiej obwolucie🙃 🙈🙉🙊
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.