Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/21/2020 in all areas

 1. 5 points
  Powoli zbliżam się do końca etapu budowy modelu. Na lewej stronie muszę jeszcze dodać zimmerit na błotnikach i pouzupełniać ubytki, stelaże Abera różnią się wymiarami od Tamijowskich.
 2. 4 points
  Jak już taki wysyp tych MiGów, to dołożę i swojego 🙂 Robiony w sumie równolegle z Tomcatem z Revella. Niestety prace przy Tomku trochę się ślimaczą, wiec żeby nie jechać do Bytomia z gołymi rekami (bo z Tomkiem nie zdążę) postanowiłem dokończyć MiGa. Robię z tego wypustu malowanie pudełkowe. Bez żadnych dodatków - tutaj w zestawie jest trochę blaszek, w tym kolorowe do kabiny i to mi w chwili rozpoczęcia prac jakiś rok z okładem temu w zupełności wystarczało 🙂 To po kolei: Kolor w kabinie zgrał się elegancko z kolorem blaszek. Na drugiej fotce widać coś zupełnie przeciwnego, ale to dlatego, ze blaszki są matowe i się mienią inaczej niż błyszcząca farba. W rzeczywistości i przy normalnym świetle jest OK - pokażę jak już będzie model gotowy. Teraz po lekturze forum już wiem, że osłony i częściowo wnęki podwozia są w tym konkretnym egzemplarzu zielone. Będę się z tym musiał zmierzyć, przed końcowym montażem. Tutaj chyba każdemu wyszła szpara do zaszpachlowania 🙂 Na całość poszedł podkład alclada matowy. Teraz tez już wiem, że pod metalizery powinien być błyszczący. Ale wtedy jeszcze nie wiedziałem 🙂 Zanim się wziąłem za model z lektury forum dowiedziałem się, że najlepszy kolor dla polskich rur to White Aluminium. Taki tez położyłem. Nawet ładnie siadł, ale że nie przeszlifowałem podkładu to potem musiałem szlifować model i kłaść jeszcze jedna warstwę. Ale źle to nie wygląda- chyba 🙂 Panele zróżnicowałem za pomocą Tamiya Smoke. Z innych rzeczy to podwozie do przemalowania (pomyliłem szarości i jest za ciemne), uzbrojenie prawie gotowe. Samolot będzie w konfiguracji 2x R-3S pod skrzydłami i zbiornik 490l pod kadłubem. I jeszcze na koniec dorobie drabinke i podstawke by wygladal mniej wiecej tak, tyle, ze uzbrojony 🙂
 3. 2 points
 4. 2 points
  Toż chyba dlatego wydają "weekend edition", żeby tylko w weekendy robić😎
 5. 2 points
  Już jednego kiedyś zrobiłem
 6. 2 points
  O jak fajna dyskusja . No dobra nie zamykać wątku, bo zamówiłem nowego i będzie rusek bądź czech :). Na początku lutego wyjdzie weekend z tymi malowaniami.
 7. 2 points
  Korekty szerokości pasków nie będzie gdyż: jak widać nie są równej szerokości. A poza tym Kolega cofnie się kilkanaście postów wyżej i doczyta, że nie robię "Easy Ridera", gdyż nie miał granatnika. Co do paska czerwonego jego długość zostanie "wydłużona" z pędzla gdyż fukanie przez siatkę pozostawiło by czerwony ślad na podróbce silnika. A dla czego Kolega nie wspomina o czerwonym kolorze na sterach wysokości? Czyżby temat na dzień jutrzejszy czy też na galerię końcową?
 8. 1 point
  Witajcie Mialem okazje zmalować pod zamówienie Thorgala w skali 1/6 z okładki komiksu Czarna Galera. Grafika 3D również pod zamówienie. O to efekt.
 9. 1 point
  Witajcie. W okresie świątecznym zacząłem zabawę z oto takim motorkiem od Hasegawy. Motocykl zbudowany prosto z pudła. Malowany Mr Colorem, Metalizerami od AK oraz błyskiem GX112 UV. Teraz już wracam do lotniczych zmagań Oglądajcie.
 10. 1 point
  Zamawialiśmy bo sprzedawca sprzedawał zestawy po 6 sztuk a nikt sam tyle nie potrzebuje.
 11. 1 point
  Bardzo ładny i czysty model. Metalizer wygląda bardzo porządnie.
 12. 1 point
  Kolejna porcja dziennego (ostatnio prawie dziennego) updateu Zacząłem zabawę z kalkami. Potraktowałem je płynem do zmiękczania i czekam na rezultaty... W dalszej kolejności bedsie zabawa że stencilami. Ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu (a tyle modeli czeka na sklejenie) i pracuję nad mirażem mocno z doskoku.
 13. 1 point
  ale to oczywista oczywistość chyba nie wymaga wzmianki Kolega czytał ze zrozumieniem poprzednie strony. Wybrałem zdjęcie "Easy Ridera" bo paski dobrze widać, ale może być coś z XM5 Na galerię końcową zostawię sobie pytanie o dolną linie nitów "zielonego oszklenia". Powinna być na powierzchni (umownie) pionowej czy poziomej ? A tak poważnie to był jeden z powodów dla którego zostanę przy italerce pożyczając części z hobby bossa zdjęcia z netu w celach poglądowych
 14. 1 point
  Bardzo ładny Ołówek ☺
 15. 1 point
  MiG-23MF "122" Trumpeter 1:32
 16. 1 point
  Nie, proszę Pana takich zaszczytów godny nie jesteś - toć napisałem prezesa, a nie Prezesa.
 17. 1 point
  Namówiłeś mnie na wydanie zaskórniaków
 18. 1 point
 19. 1 point
  Więc wątek płynie i meandruje własnym nurtem
 20. 1 point
 21. 1 point
  To ja poproszę korektę pasków 1) niebieski tej samej szerokości jak biały 2) czerwony kończył się poniżej wyższej siatki zdjęcie z netu w celach poglądowych
 22. 1 point
  To i ja się zlituje i podtrzymam na duchu :-) Roboty nad MiGiem właśnie zostały odwieszone :)
 23. 1 point
  Dragon German Z-32 Destroyer - Smart Kit numer 1065 w skali 1:350 Z dodatków to: Dedykowany zestaw Eduarda 1351 i 1552 Reje i maszty / master Działa / Aber Flakvierlingi / Veteran Parawany, pontony, bębny oraz załoga to / NorthStarModel Olinowani / Infini Kolory / moja fantazja z mieszanek Tamiyi Relacja z budowy Wyszło jak wyszło bez zbędnego przynudzania kilka obrazków poniżej:
 24. 1 point
 25. 1 point
  Witam wszystkich po przerwie! Nałożyłem warstwę srebrnej farby (Pactra A74) na wnętrze kabiny i płat. Zdecydowałem jednak dokończyć kratownicę (brakuje pół-zastrzałów w górnych trójkątach kratownicy), ale nie pieścić się z niedociągnięciami. Detale kratownicy płata są (zbyt?) subtelne. Na prawym skrzydle są brzydkie zapadnięcia (na lewym też są), ale tym też się nie przejmuję. Straszne rysy na baldachimie. 😬 Natomiast na skrzydłach, przy baldachimie nacięcia do korekcji obrysu. Lotki i klapę jednak zostawię na miejscu. Może jedynie wprowadzę jakieś zawiasy widoczne od góry. Na razie tyle - niewiele, z powodu choroby, ale niebawem mam nadzieję zaprezentować już prace nad kadłubem z zewnątrz. Planuję spróbować wykonać bardzo delikatny, podłużny detal napięcia płótna na kadłubie, zreorganizować kratownicę pod baldachim, i jeszcze parę dupereli. * * * Projekt figurek czeka na znalezienie masy rzeźbiarskiej, z której będę zadowolony. Obecnie testuję kompozyty glinowe. Są obiecujące efekty prób z akrylem jako medium. * * * Ponadto w czasie przerwy świąteczno-noworocznej, zrobiłem "na kolanie" FSM Syrena 105 w 1:72, z tektury utwardzanej CA i drutu. Bryła jest bardzo uproszczona i w wielu miejscach błędna, bowiem model robiłem na oko, z trzech rzutów na ekranie komputera. Dach jest zbyt wysoki i nie udało mi się w prosty sposób oddać krągłości kuferka i maski. Ponieważ koła są za nisko i zbyt wąsko (z powodu grubości tektury na błotnikach), efekt wysokości jest spotęgowany. Całkowity brak wnętrza nie pomaga w odbiorze. Zamysł był, aby zrobić resorak z papieru niskim nakładem i sprawdzić ewentualną możliwość podobnej techniki w plastiku z arkuszy. Pamiętam, że kiedyś widziałem jak ktoś robił z takich arkuszy amerykańskie auta lat 50/60-tych w 1:87 i wyglądały przyzwoicie. Wrzucam tutaj, bo chciałem się pochwalić, ale taki skrobak nie jest warty osobnej nitki. Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów w nowym roku.
 26. 1 point
  Więźniowie niechcianej chwały. To nie jest śmieszny filmik....
 27. 1 point
 28. 1 point
  To i ja na nowy rok, model skończony tuż przed świętami. Dragon 6700 przebudowany na stosując terminologię Dragona "Mid-a initiala", chociaż tej wersji nie ma jeszcze w ofercie. W budowie pomogły bajery od Atak, Friulmodel, RB Model, Eureka XXL i blachy E.T. Model. Za uwagi co należy przerobić dziękuję jak zwykle Messerowi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.