Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/07/2020 in all areas

 1. W końcu skończyłem model Jaka 40 z zestawu Mars Models 1/72. Nie jestem za bardzo zadowolony z efektu, bo troszkę baboli jest . Zestaw jest wymagający i na pewno nie dla początkujących. Model malowany farbkami Gunze i bez żadnych śladów eksploatacji. Taki miał być w założeniu . Żurawie na stateczniku, to kalki robione pod zamówienie, bo zestawowe się popsuły . Jak kiedyś będę robił raz jeszcze ten model, to na pewno będzie z śladami eksploatacji, łoszem itp.
  6 points
 2. Pora zacząć rzępolić MiG 21 F13, 32 Pułk Obrony Powietrznej, lotnisko Kubinka, ZSRR, 1962r Małe porównanie: Część druga: reszta za tydzień
  5 points
 3. Dunski F-104G drugi z kolei Duńczyk na warsztacie i kolejne w zabawie kroki żeby było ciekawiej.
  3 points
 4. Witam. Dziś mój debiut na współczesnym polu walki. Do tej pory kleiłem czołgi z drugiej wojny, ale ta konstrukcja tak mi się podobała, że postanowiłem zrobić sobie takiego współcześniaka na próbę. Muszę przyznać, że wciągnął mnie ten model i zainteresował nowszymi konstrukcjami, także będzie pierwszym ale na pewno nie ostatnim. Sam model Zvezdy przyjemny w składaniu, lecz niestety nie pozbawiony błędów merytorycznych, które starałem się choć trochę zniwelować. Z dodatkowej biżuterii Vladimir dostał blaszki Eduarda, liny Eureki i antenę z RB Model. Zapraszam zatem do oglądania co z tego wy
  3 points
 5. 3 points
 6. Zestaw bardzo dobrze znany, więc in-box pomine. Model będzie prosto z pudła. Głównym kolorem będzie aluminium z Model Master, dodatkowo silver chrome. Pozostałe kolory to akryle Pactra. Mam zamiar wychylić klapy, bo zestaw to umożliwia choć instrukcja o tym milczy. Póki co części dostały podkład.
  2 points
 7. Z tym to tak nie do końca. Niektórzy tak nie uważają ale o tym zdążysz się jeszcze przekonać.
  2 points
 8. Tak mala przeróbka modelu z Miragea 1:48 czyli cywilny Lublin
  1 point
 9. Witam, właśnie skończyłem robić próbki wszystkich moich farb. Przydadzą się w przyszłości do dobierania farb w różnych modelach. Myślę że warto robić takie próbki wszystkich farb które się kupuje. Oto jakie farby mam i moje spostrzeżenia: Tamiya XF - farby bardzo fajne, nie sprawiają problemów z malowaniem, nie zatykają aerografu, bardzo matowe (flat), mają zapach alkoholu ale nie są uciążliwe, rozcieńczałem dedykowanym rozcieńczalnikiem X-20A Tamiya X - farby bardzo fajne, też nie sprawiają problemów z malowaniem, nie zatykają aerografu, farby błyszczące (gloss), na bazie alkoholu a
  1 point
 10. Dziś mały update czyli poprawianie Revella ?
  1 point
 11. Bardzo fajne malowanie
  1 point
 12. Za żadnego eksperta od B-25 się nie uważam. Dysponuję w zasadzie tymi samymi materiałami co Ty. Mam również numer Mini Repliki poświęcony samolotom 305 Dywizjomu. I na żadnym ze zdjęć nie ma wspomnianych pasków. A jak widać (lub raczej nie widać), na egzemplarzu SM-E nie ma ich na pewno. Z podobnych względów odpuściłem sobie naklejanie napisów eksploatacyjnych.
  1 point
 13. Zgadzam się z szanownym przedmówcą, mnie również się podoba
  1 point
 14. 1 point
 15. Może i malowanie nudne ale podoba mi się.
  1 point
 16. Na tym polega wash, że zmywasz go bez zniszczenia farby pod spodem. Zmywasz go najlepiej White Spiritem, ja używam modelarskiego.
  1 point
 17. Mimo tego, że : 1. nie podobają mi się Migi 21 2. nie podobają mi się samoloty srebrne to ta 21 ma to "coś" w sobie i przyciąga moje oko.
  1 point
 18. i pierwsze kolorki
  1 point
 19. Dziękuję, wyszło naprawdę fajnie
  1 point
 20. Cieszą oko.Gratulacje.Ale F13 ma zbyt wysunięty stożek i wygląda jakoś ,,ni jak ,,z tym wysuniętym klipem.
  1 point
 21. No nie powiem, że się nie podoba, bo się podoba. Bardzo fajnie zrobiony i w ogóle. Ale z całej twojej budowanej rodzinki ten ma zdecydowanie najbardziej nudny wybór malowania. Bardziej nudno by było chyba tylko z szachownicą ? Dobrze, że chociaż pozostałe modele ciekawe
  1 point
 22. Bardzo ciekawie zrobiony.Łoś też taki w sam raz ani za jasny ani za ciemny.Widać też lekkie nie przesadzone zróżnicowanie paneli.Podoba się.
  1 point
 23. Srebrnego łoszowałeś którym specyfikiem??
  1 point
 24. Podoba się i to bardzo ? Czekam na resztę ekipy ?
  1 point
 25. Stary model Airfixa, uzupełniony o kabinkę z Valoma. Kabinka kompletnie nie pasowała ,do o wiele za wąskiego kadłuba. Trzeba było kadłub poszerzyć, o prawie 3 mm. Przestał pasować silnik, to trzeba było zrobić nowy i tak dalej. Znacie to.ale jakoś się udało.
  1 point
 26. Myślę że zdjęcie było zrobione w pod koniec pierwszej połowy lat 70. Po modelach to wiemy że P-50 Jastrząb był w MM nr 11/73, PZL-11 w tym malowaniu nr 1/70, a Jak-3 z numerem bocznym "3" nr 3/71. Na szczęście na ścianie jest kalendarz, przy założeniu, że kalendarz jest aktualny sporo mówi.Znaczek jaki widać na kalendarzu z PZL-23 Kraś z serii "Lotnictwo polskie w 1939 r" Poczta Polska wydała w 1973 r. Na kartce z kalendarza jest 28 dni, a pierwsza niedziela miesiąca wypada 04.02 .Na moje oko to rok 1974. z resztą ubrania modelarzy wskazują raczej na zimę.
  1 point
 27. Nadejszła wiekopomna chwila - skończyłem i poddaję pod osąd. O modelu już wystarczająco dużo napisano więc oszczędzę wam elaboratu :-) Ogólnie jak to w każdym modelu jest kilka rzeczy, które można było zrobić lepiej, ale na dzień dzisiejszy na tyle mnie stać. Może jeszcze coś poprawię przed Bytomiem ale na razie emocjoalnie jestem już zaangażowany w Tomcata więc jest jak jest. Czyli tak:
  1 point
 28. Już za chwileczkę, już za momencik... Szyby dostały cienie a podszybie kolor: Wnętrze w dwóch kolorach, mocno wycieniowane bo... nie chciało mi się maskować Doszły halogeny, światło stopu i tylne klosze ( w kloszach żarówki ): I rzut oka na całość: Pozdrawiam Messer
  1 point
 29. Nie znam szczegółów, ale ktoś tam od nich został tutaj zbanowany, czy coś - nie wiem dokładnie i nie wnikam. Faktem jest że nie pierwszy raz Bytom nie ogłasza się na naszym forum, a przecież to festiwal dla wszystkich modelarzy, no chyba że modelarze z ModelWorka nie są tam mile widziani.
  1 point
 30. Cześć, Wreszcie! Chciałbym się z Wami podzielić zdjęciami ukończonego już Hellcata. M18 Hellcat AFV Club Gąsienice Friul Koła Trakz i Italeri Lufy km i armaty RB Model Całe MNÓSTWO własnych przeróbek... (lista gdzieś na warsztacie – będzie ponad 30 pozycji…) Model przedstawia rzeczywisty pojazd o bardzo ciekawej historii. A data publikacji galerii nie jest przypadkowa, choć wyszło to zupełnie niechcący - to właśnie dziś jest rocznica zarejestrowania nagrania, które było moją inspiracją - 22 grudnia 1992 roku.
  1 point
 31. Witam. Po 2 miesięcznej zabawie udało mi się ukończyć model śmigłowca Mi 24 w skali 1:35 od Trumpetera. Docelowo miał byc to model z Inowrocławia z numerem bocznym 461 - ale jak się okazało model i kalki to dwie różne wersje, do tego uszkodziłem kalkomanie i musiałem dorobić inny numer. W modelu wzbogaciłem kabinę pilota i operatora, dodałem cały przedział desantowy i jeszcze sporo innych drobnych detali których nie zawierał zestaw. Ogólnie model trudniejszy niż się wydaje - chyba z racji tego że wypraski są z 2003 roku i nie jest to samo-składalna Tamiya. Kolory dobierane w/g zdjęć, malowane
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.