Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/13/2020 in all areas

 1. Jedyny prototyp PZL P.6, pierwszego myśliwca z silnikiem gwiazdowym, konstrukcji inż. Zygmunta Puławskiego. Pilot: Bolesław Orliński, fabryczny pilot doświadczalny PZL Okęcie. Od 29 sierpnia do 7 września 1931 r. brał udział w pokazach lotniczych, towarzyszących National Air Races w Cleveland, USA. 12 października samolot został zniszczony w wypadku koło Częstochowy (Orliński uratował się na spadochronie). Zestaw: Arma-Hobby (1/72). Mój pierwszy model żywiczny.
  6 points
 2. Siemka,do zaprezentowania posiadam świeżo skończony model,jakim jest T-72B1 w skali 1:35, produkcji Meng-a, w malowaniu Armii Rosyjskiej z drugiej wojny czeczeńskiej z 1999 roku. Pozdrawiam.
  3 points
 3. Kończymy zabawę, jeszcze trochę pigmentów, wkleić drobnicę i finito:
  3 points
 4. Grześku, bez tego nie byłbyś sobą!
  2 points
 5. Dobry, odgrzewam kolejnego przed i po jak nie szpachlowanie Mustanga to nitowanie Shackletona ehhh te moje wybory...
  2 points
 6. Box art. Kalki Pozdrawiam Focus
  1 point
 7. Na dzień dobry z forum, zaczynam temat w miarę świeżego modelu firmy NuNu. Inboxów w sieci nie brakuje, więc odpuszczam pokazówkę ramek. Model doposażę o blachy ScaleLab, które są w drodze. Tak na prawdę dzięki Banzai-Cars są dostępne w Polsce. Czekam również na kolor, czerwony Creative Colors dedykowany do samochodu #1 całość będę lakierowal klarem 2K również z palety CC. Póki co jestem w trakcie obrabiania karoserii. Fajna tematyka ale NuNu to jednak nie jest najwyższa półka jakościowa... sporo nadlewek, przesunieć form, nie wspomnę o skurczach tworzywa w kilku strategiczny
  1 point
 8. Zebrałem się na odwagę i napiszę coś. Na moje to na kalce trochę za mało brudu. Co do powierzchni klap i lotek to Mikołaj dobrze zauważył. Możesz trochę poprawić ale ja jeszcze nie wiem jak. No i jeszcze wzierniki na powierzchni między kadłubem a silnikiem są za czyste, tam na pewno trochę się brudziło. Edit: Może na wzór coś takiego?
  1 point
 9. Na zdjęciach wygląda imponująco. Do Poznania mam, niestety, daleko. Czekam więc na sklep on-line.
  1 point
 10. Marudzicie Towarzysze, marudzicie ?
  1 point
 11. Oby. Potrzebuję waszej opinii na temat zabrudzeń na płatowcu. Na razie zrobiłem jedno skrzydło i statecznik. Więc co zrobić? Zostawić, coś lekko poprawić czy zmyć całkowicie i próbować dalej. Przy sztucznym świetle. I w naturalnym, wieczornym świetle.
  1 point
 12. Ja w kwestii formalnej: nie Franciszek Kórnicki lecz Franciszek Kornicki (od 28 września 2018 - Generał Brygady)
  1 point
 13. Jak narazie będzie na tyle brudzenia. Właściwie bryła czołgu jest zakończona i zostało pomalować i ubrudzić koła i gąsienice, domalować i założyć pozostały osprzęt. Na koniec jeszcze parę aluminiowych wytarć.
  1 point
 14. Widziałem i też szukałem opini. Mam już do Iła 62M :). Muszę jeszcze kupić do Tu 154M i B 787. Te kalkomanie PDT co nakłasdam na tutkę, są bardzo dobre w nakładniu jeśli chodzi o duże elementy. Jedynie malutkie napisy się rwą, ale to chyba dlatego, że kalki mają już parę lat. Co do większych elementów, to nic się nie rwie i nie skręca jak w przypadku np kalek Techmodu(Martoli).
  1 point
 15. Pod naciskiem zamieszczam zdjęcia ogarniętej zębatki (oczywiście z dwóch stron, zdjęcia na szybko
  1 point
 16. 1 point
 17. Do Honkerów przydały by się szpeje do tzw. wersji "Mad Max" czyli ogołoconej ze wszystkiego co nie niezbędne za to dopancerzonej czym tylko się dało (z elementami powyciąganymi ze zniszczonych irackich wozów bojowych na czele). Taki przykład "polskiej ogólnowojskowej zaradności" w sytuacji gdy dostarczony sprzęt miał się nijak do potrzeb.
  1 point
 18. Zapraszamy do Poznania do sklepu Modelwork. Tak, tak - otwieramy pierwszy sklep. Za chwilę zobaczycie wersję online. Dojazd w Poznaniu - KLIK W MAPĘ ul. Jana Gorczyczewskiego 8A/17 tel 612255525 lub komórka 735391888 Otwarte codziennie - od 12-20 Tamiya | Ammo Mig | Mr Hobby | Citadel | Games Workshop | Meng | Trumpeter | Kinetic | Diowork Zapraszamy serdecznie! NA MIEJSCU PRYWATNY PARKING - SAMOCHÓD LUB ROWER - czyli nie ma opłat w strefie dla naszych klientów - zakupy bez stresu!
  1 point
 19. Sugestia: Blaszane błotniki, druciane uchwyty - także te mocujące kolce na gąsienice itd, blaszane od zera zasobniki, nowe troki = to wszystko zerowy koszt, bo to można domowym sposobem. Lina holownicza z miedzianej linki 1,5 kwadrat. Gąsienice pomaluj farbami olejnymi, lepiej to kryją, spawy i fatkura i wychodzi całkiem fajny model.
  1 point
 20. Czołem! Brat mnie zaraził podarowując na urodziny Małego Modelarza nr 4 z 1982 roku. Były tam dwa modele: japoński myśliwiec Hayabusa i radziecki śmigłowiec szturmowy Mi24. To było trzydzieści kilka lat temu. Przechodziłem różne fazy. Masa kartonu. Łosie, Karasie, Czaple i Jaki. Lotnictwo japońskie z IIWŚ w 1:48. Kolej w 1:160. Ostatnimi laty zaniedbałem hobby z różnych życiowych względów. Aż tu nagle niespodzianka. Mikołaj przyniósł T72M1. Taki, na jakim służyłem. No i się znów zaczęło… Zarejestrowałem się głównie w celach edukacyjnych, technika poszła do przodu, chemia w szczególno
  1 point
 21. Ja bym dol zrobil ciemny szary a gora jakis braz
  1 point
 22. mandrivecs że w realu współczesne wozy nie są aż tak bardzo zmęczone, a poleciałeś ostro z brudzeniem kryspacz nawet jeśli nie bardzo realistyczne panowie chyba nie znacie zdolnosci zalog wozow bojowych IDF, oto przyklad
  1 point
 23. Wiem że mimo wszystko straszne ale jak dla mnie ciekawe ujęcie.
  1 point
 24. Dla mnie wszystkie skale jakie kleje to zabawki. A tu zabawka w 1/144: zdjęcia via: http://kurage55.blog60.fc2.com/blog-entry-689.html Warsztat: http://kurage55.blog60.fc2.com/blog-entry-692.html http://kurage55.blog60.fc2.com/blog-entry-695.html
  1 point
 25. Zeszlifowałem stare linie podziału i najbardziej toporne elementy na skrzydłach. Z blaszki aluminiowej dorabiam różne części. Zastosowany kolor Chromate 1584E Model Master enamel. Pozdrawiam Focus
  1 point
 26. Zostały usunięte stare powłoki malarskie. Zastanawiam się nad wyborem stopnia uproszczenia. Pozdrawiam Focus
  1 point
 27. W dziale nowości bo nowość:))) ciekawe kiedy i kto zrobi inbox:)))
  0 points
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.