Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/08/2020 in all areas

 1. Witam, Przedstawiam model Ju 87B-2 Stuka, Airfix 1/72. Model robiony prosto z pudla, po (kolejnej) dlugiej przerwie i przy permanentnym braku wolnego czasu ostatnio... Zaczęty w listopadzie zeszłego roku 😉 Malowany Mr. Color, brudzony farbami olejnymi Abteilung. Model w malowaniu pustynnym, zależało mi aby go delikatnie przykurzyć. Zapraszam do krytyki.
  4 points
 2. Pora dość późna, a może ktoś to przeczyta za dnia - stąd kombinowana forma przywitania. "Witam" nie piszę, bo jest to zwrot zarezerwowany dla gospodarzy, a na tę chwilę jako świeżak jestem tu gościem. Co by się też nie chować za nickiem: na imię mam Krystian, jestem z okolic Błonia w woj. mazowieckim. Przygodę z modelarstwem miałem za dzieciaka dość krótką - skończyło się na rozgrzebanym MIGu od Plastyka i sklejonym bodajże B-767, ale bez jakiegokolwiek malowania, ze zniszczonymi kalkami. Teraz, mając niemalże 30 wiosen na karku, postanowiłem spróbować ponownie. Z podstawami teorii z
  3 points
 3. Bry i po washu: zdjęć nie wybielałem tym razem mogę powoli składać w całość i kończyć
  3 points
 4. No to śmigło, maszt radio, pitot... jeszcze trochę brudu, kolorki na pozycyjne, oczyszczenie uchylnej części limuzyny kabiny z kleju i kończę go.
  3 points
 5. Aero stoi już na kołach i mimo moich obaw co do geometrii różnica wysokości końcówek skrzydeł wynosi tylko około 1 mm. Patrząc z przodu zauważyłem, że kadłub jest delikatnie przechylony na jedną stronę w stosunku do swojej osi pionowej. Ku mej radości zbliża się już koniec budowy. Pozostało przykleić kilka wrażliwych na odłamanie części, zdjąć maskowanie oszklenia i rozciągnąć kabel anteny.
  3 points
 6. Witam wszystkich i zapraszam do mojej pierwszej galerii pierwszego motocykla 😁 Modelarstwem bardziej na poważnie zająłem się na początku tego roku, na koncie mam 3 auta cywilne oraz obecne tu Kawasaki które po namowie jednego z użytkowników forum postanowiłem wrzucić w galerie Jest to pierwszy model motocykla oraz pierwsza galeria, więc proszę o wyrozumiałość 😄 Oczywiście wezmę sobie do serca wszelkie słowa krytyki i porady dotyczące samego modelu jak i zdjęć 🙂 No to nie przedłużając, zapraszam:
  2 points
 7. Niekoniecznie, na wybrane panele możesz położyć inny metalizer (odcień, rodzaj) i też wyjdzie "szachownica".
  2 points
 8. Makaron ukończony, troszke problemów było, zaczynając od krzywego statecznika pionowego, musiałem naprościć suszarką, do spasowania skrzydeł z kadłubem, tak żeby trzymały symetrię. Macchi w malowaniu niemieckim RLM 3 Sqn., 1 Gruppo Caccia 1-3 (Ten. Sergio Mazzarelli) | Campoformido (Udine) August 1944. Malowany farbami olejnymi Model Master i Tamiya, na koniec mat z Hataka Orange plus mały brudzing, dodatkowo pasy od edka,
  1 point
 9. Witam, Poniżej jeden z Salmsonów kupionych od Francuzów tuż po polonizacji jednostek pzdr K
  1 point
 10. Zdaje się, że po ponad roku prowadzonej z przerwami budowy, właśnie zdążyłem na 100-lecie polskiego lotnictwa morskiego. Lublin R.XIIIG nr 714 z początkowego okresu służby (1935-1939) - bo z dużym białym numerem burtowym, Z wielkim podziękowaniem dla Dziadka Jacka i całej ekipy Lukgraphu!
  1 point
 11. Siemka, do zaprezentowania kolejny model, tym razem SU-76M z Tamiyi,wzbogacony o linę z Eureka oraz lufę z RB model, oznaczenia pochodzą z książeczki Kagero "Eastern Front" , a według nich to " SU-76M nr 403: "Niech żyje Wojsko Polskie" z 1.Baterii 4.Dywizjonu Artylerii Samobieżnej ,Jastków koło Lublina .10 wrzesień 1944r. Pozdrawiam
  1 point
 12. Jeśli to był metalizer Model Master to on wymaga polerowania po przeschnięciu. Wtedy daje rzeczywiście bardzo metaliczną powierzchnię. Robiłeś tak? Model Master ma jednak tę wadę, że łatwo się wyciera, nawet dobrze położony. Co do nakładania metalizerów, to na pewno nie nakładamy typowych warstw "mokre na suche", czyli z przerwami. Ale kilka razy trzeba zwykle przejechać, żeby dostać dobre krycie. W przeciwnym wypadku, ryzykujemy zalanie. No i na niskim ciśnieniu bez wątpienia, bo metalizer jest rzadki sam w sobie.
  1 point
 13. dobra dobra z zestawu niemców i rosjan skleiłem taki zestaw załogantów, musiałem trochę pobawić sie z główkami co by ujednolicić, jest też 2 biednych chinskich zwolenników Czang Kaj-szek
  1 point
 14. Działam tak od paru lat i modelujesz żywicę.Wierz mi 100 st. nie potrzeba do podprostowania elementu.A i żeby nie było nie dmuchasz na element .który trzymasz w ręku ale przytrzymujesz w czymś aby faktycznie podmuch nie poparzył łapki.Pińceta albo klamerka drzewniana.A element najlepiej na wykałaczce osadzić.
  1 point
 15. Ludzie woda wrzątek to przeżytek.Używajcie Hair dryier.Poręczne i na szybko.Sam używam po przeczytaniu w ulotce w popiersiach Young Miniatures.
  1 point
 16. Na moje oko kolor "łosza" jest dobrze dobrany i fajnie wygląda.
  1 point
 17. 1 point
 18. Kovozavody Prostejov zapowiada Mi-24. Ciekawe czy nowy model czy przepak? https://www.kovozavody.cz/2020/06/mi-24-warsaw-pact/
  1 point
 19. Samo sklejenie Tamiyi to ok. 10 godzin (takiej jak tu),bo Su mimo że jest małym modelem, ma naprawdę sporo elementów jak na Tamiyę (w porównianiu do np:. Cromwella), kwestia wymalowania to w sumie dzień... a reszta zależy od tego jak bardzo mogę się poznęcać nad modelem.Od ok. 2-3 lat robię dosyć mało modeli na swoją półkę ,za to bardziej dla kogoś, masa kontrahentów chce czyste modele ,bez cieni,brudu itp:. i ..."klient nasz Pan". Wszyscy dostają na bieżąco zdjęcia z tego na jaki etapie jest model, i czasami po wash-u jest "stop" bo już mi się podoba więcej nie rób więcej " ,dobrym przykłade
  1 point
 20. To jest różnica między kładzeniem metalizera na błyszczącą a matową powierzchnię. IMO stosowanie metalizera na matowym, nieprzeszlifowanym podkładzie jest zaprzeczeniem idei metalizera. Jeśli chcemy mieć "srebrzankę" to taką malujemy - np. Gunze 08 czy Tamiya LP-11.
  1 point
 21. Douglas F4D-1 Skyray, Tamiya, 1:48 Galeria
  1 point
 22. Nacinanie linii podziałowych jak i nitowanie całkiem ładnie Ci wyszło :). Ja bym jeszcze mocniej zróżnicował odcień blach poszycia poprzez zastosowania różnych odcieni podkładu i natryskiwanie metalizera aerografem na niskim ciśnieniu.Wyszłaby Ci fajna "szachownica" jaśniejszych i ciemniejszych odcieni blach.
  1 point
 23. O i jak ładnie wyszło nitowanie i rycie - no może ciut bym jeszcze poprawił brzuszek bo trochę znać łączenie, ale to drobiazg.(chyba że ma tam być linia to przepraszam.😉)
  1 point
 24. Powoli robi się "silver". Malowany aluminium od Model Mastera. Na to przyszedł lakier Tamiy LP10 ale dość delikatnie napylany, żeby za bardzo nie zalać tej farbki. Mam wrażenie, że aluminium od Model Mastera lepiej wygląda niż Vallejo metalizer.
  1 point
 25. No nie do końca. Może odmówić płatności gotówkowej, ale każdy klient musi być o tym poinformowany przed rozpoczęciem zakupów, najlepiej poprzez duży i widoczny napis przy wejściu. Mam swój biznes i od 1996 roku go prowadzę z ojcem i bratem. Więc pojęcie jakieś tam mam o czym piszę. Nie, paszczowe informowanie nie spełnia tego warunku. Bo to pozwala na nadużycia ze strony sprzedawcy. Cena wprawdzie nie musi być naklejona na każdym produkcie, bo w marketach się ich nie nakleja, ale musi być etykieta przy produkcie jasno go opisująca i obrazująca cenę.
  1 point
 26. Bardzo mi się spód podoba
  1 point
 27. Widzę, że każdy ma tutaj garść dobrych porad. Nic tylko zakładać własne biznesy i sprawdzać się w praktyce.
  1 point
 28. ZMIANA TERMINU 14 INOWROCŁAWSKIEGO KONKURSU MODELARSKIEGO Szanowne Koleżanki i Koledzy. W związku z rekomendacją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewódzkiego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego dotyczącej ograniczenia organizowania imprez o charakterze międzynarodowym, z udziałem osób starszych i dzieci, a przede wszystkim w poczuciu odpowiedzialności o Wasze bezpieczeństwo, podjęliśmy trudną decyzję o przesunięciu terminu 14 Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego. Mamy nadzieję, że wyprzedzenie z którym Was o tym informujemy umożliwi Wam dokonanie korekt osobistych
  1 point
 29. W imieniu organizatorów informujemy, że musimy odwołać tegoroczny Chełmżyński Festiwal Modelarski. Pracownicy Urzędu Miasta, z którymi się konsultowaliśmy, nie widzą możliwości organizacji naszej imprezy w obecnych warunkach.
  0 points
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.