Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/23/2020 in all areas

 1. W ramach ćwiczeń z tą wersją, bo chodzi mi po głowie afgański guntruck oparty na tym pojeździe zmajstrowałem sobie wersję cargo. Koła DEF Model, baza M1151, plandeka z Italeri. (podczas zdjęć urwałem końcówkę rury wydechowej). Pojazd w barwach Afganistanu.
  4 points
 2. Koncepcja na tył zmieniła się w tak zwanym międzyczasie i stan na dziś to
  3 points
 3. Temat ciągnął się długo, ale skończyłem. Niedociągnięć jestem ich świadom- np brak klamry spinającej pasy trzymającej skrzynki amunicyjne. Suma summarum- jestem w miarę zadowolony z kamuflażu i ogólnego odbioru.
  3 points
 4. Republikańska Corrida WARSZTAT
  2 points
 5. Cześć, Po miesięcznej przerwie wracam do pracy. Model wziął i się umył, a potem pomalował podkładem. Zrobiłem troszkę maziajów a'la preshading, zobaczymy czy coś mi z tego zostanie po distressingu, który i tym razem chcę zastosować. Dawno nic nie malowałem. Pozdrowienia!
  2 points
 6. Witajcie, budowa modelu, którego warsztat był prowadzony tutaj, dobiegła końca. Ślady eksploatacji to cienie Tamiya na wydechu, wash to oleje VanGogh, przybrudzenia i rdza to suche pastele oraz kredki akwarelowe na skrzydłach, a także są miejsca, które wyszły całkowicie przypadkowo, np. pokazuje to ostatnie zdjęcie, nie wiem jak to się stało, ale wg mnie pasują i wyglądają realnie. Moja subiektywne oceny są takie że do modelu trzeba podejść z olbrzymią ilością cierpliwości ze względu na niepasujące części, grube kalki i wypukłe linie podziału. Kolejną sprawą jest to, że stosowanie m
  1 point
 7. Moja pierwsza galeria. Zapraszam do komentowania
  1 point
 8. Nie łatwiej taką kulkę zrobić z kleju...? W tej skali i tak niewiele widać... Po wyschnięciu kleju można malować.
  1 point
 9. Oj przesadzasz. 🤣🤣🤣 To proste, zamiast kulkę do dźwigienki to przyklejasz dźwigienkę do kulki. Maczasz końcówkę delikatnie w kleju CA i przystawiasz do kulki. Cała sztuka polega na tym aby za pierwszym razem równo połączyć obie części. Dźwignie zawsze możesz zrobić nieco dłuższą aby się ją lepiej trzymało, a po sklejeniu wystarczy dociąć na żądana długość. Ja mam w swoim arsenale jeszcze mniejsze kulki ale jak na raziejeszce ich nie używałem.
  1 point
 10. Wstępnie łapiesz na wikol i wzmacniasz CA. Żeby je "chwycić" powinna wystarczyć zwilżona wykałaczka .Chyba że są za ciężkie , wtedy odpowiednia pęseta.
  1 point
 11. A na razie prace trwają nad wagonem , wykonałem trochę drobiazgu , no i całą ostoję wagonu ,którą teraz trzeba uzbroić w instalacje hamulcową . Wózki też jeszcze będą nieco zdetalowane o układ hamulcowy . Oraz wykonałem małą dioramkę .
  1 point
 12. To są żywice w cenie ok. 120-130 USD sztuka sprzedawane w fikuśnych drewnianych pudełkach. Niespecjalnie specjalnie są te odlewy (przynajmniej na fotach pokazanych na profilu FB producenta) ale przy bliższych oględzinach mogą być całkiem OK. Cena jest jednak zniechęcająca dość... Pozdrawiam, Marek
  1 point
 13. Powierzchnie poziome kiosku, armaty i schowka na łódź były zielone. Widać to na zdjęciach z Rosyth. I flagi nie tam gdzie trzeba... 😎
  1 point
 14. Tutaj znajdziesz odpowiedź: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=164572
  1 point
 15. To generalnie to samo tylko w okrojonej formie (bez żywicy, śrub i przewodów). Przewoźnik obojętny, paczka przychodzi do 10 dni, choć rekord w moim przypadku wynosił 3.
  1 point
 16. Szkielet złożony i teraz tarnik😈
  1 point
 17. Z ciekawości, nie wolisz sobie takiego szablonu do kół za parę złotych kupić? I można też użyć do innych modeli niż tiger:)
  1 point
 18. 1 point
 19. R-3 powinny być białe. Na instrukcję bierz poprawkę, w Internecie jest mada zdjęć tych rakiet.
  1 point
 20. Płat łososia surowego??
  1 point
 21. I powoli zbliżamy się do końca choć droga jeszcze wyboista. Dziś malarnia oddała pomalowany model - więc czas na wstępny montaż - zamontowałem silnik ze skrzynia biegów oraz rurę wydechową. Parę drobiazgów pomalowanych . Przybył uchwyt na boczne gaśnice. A tak prezentuje się rama Pomalowana kabina - na dachu doszły pałąki i gniazda do świateł oraz podstawy anten tak prezentuje się kabina na ramie i paka - czeka mnie też najgorsze - położenie imitacji brezentu - testuje różne rozwiązania i na razie nie jestem zadowolony i paka wylądowa
  1 point
 22. Kolejny etap prac przy skrzydle. Dorobiłem nowe owiewki wyrzutników łusek na dolnej części skrzydła. Te zestawowe są generalnie ok ale jak dla mnie mają niezbyt ostre krawędzie przy otworach. Surówka i produkt finalny. Półprodukt. IBG rzuciło mi rękawicę swoim modelem P-11c w 1/32 więc aby nie być gorszym muszę wykonać jakieś nity. Pierwsze, te większe na centropłacie już są, dodatkowo zrobiłem po swojemu podstawy do przyrządów celowniczych (przymocowane tylko do celów poglądowych). C.D.N.
  1 point
 23. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Kolegi @Kon_Bar zakupiliśmy do naszych kolekcji:
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.