Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/04/2021 in all areas

 1. Hej Kolejny model ukończony, tym razem M915 od trumpka. Składa się przyjemnie i bez większych problemów. Malowany jak zwykle akrylami Tamki, czarny wash olejny i brudzenie pigmentami Mig
  4 points
 2. Dobra, wreszcie odrobina świątecznego wolnego zaowocowała. Podstawka skończona, Tomek już zakotwiczony. Z udostępnionych w necie plików wydrukowałem na czarnym spienionym PCV fragment pokładu i niektóre rozetki z drukowanych zmieniłem w prawdziwe Ostatni raz robię takie rzeczy w 72 - to już nie na moje oczy. Teraz pociągnę delikatnie łańcuchy i napinacze jakimś gunmetalem i voila ! Wreszcie się doczeka galerii końcowej Łańcuchy trzymają jak tralala ! Nie no - żartuję. Nawierciłem w kołach i podstawce dziury i wpuściłem solidne bolce.
  3 points
 3. Cześć. Pierwszy model w 2021 roku . Czołg Leopard 2A4 w malowaniu wozu 0169 z 10bkpanc ze Świętoszowa. Model Meng TS 016 plus kilka dodatków: liny Eureka, łańcuszki przy granatach dymnych Aber i kalki Toro Model.
  2 points
 4. Może nie w tempie spirnterskim, ale coś się dzieje. Całość (prawie) poskładana do kupy i oklejona maskami Montexu (pasuja średnio - te zewnętrzne są ok, te wewnętrzne mają ten sam wymiar co zewnętrzne i bez docięć są o wiele za duże w dodatku są źle oznaczone na schemacie i trzeba improwizować trochę). Wiem, że ta owiewka ma kosmiczną geometrię, ale mimo wszystko można było dokładnie wymierzyć. Model jest spasowany dobrze, czasami wymagana jest odrobina siły, żeby części zaskoczyły. Kokpit jest ciut przechylony - musiałem gdzieś coś zrobić źle, nie będę tego już odkręcał, nie wiem jak wid
  2 points
 5. [Special Hobby] Bücker Bü 181 Bestmann – 1:48 (Gunze H)
  2 points
 6. Kilka fotek które się nie załapały w głównym poście: . . .
  2 points
 7. Tylko, że w celowniku nie ma blaszki. Pomalowane złotą farbą od "tyłu" plus trochę niebieskiego i żółtego markera na soczewkach Dodatkowe detale z blaszek i chyba czas na podkład:
  2 points
 8. Wszystkim oglądającym ten wątek, a także wszystkim pozostałym, życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia, spokoju, pełnego magazynku modelarskiego - wypełnionego idealnymi modelami oraz wszystkiego co najlepsze. WESOŁYCH ŚWIĄT
  2 points
 9. Wracam z warsztatem. W tym odcinku zrobiłem marmurek na spodzie samolotu. Pracy było z tym co nie miara, myślę że pomalowanie dołu zajęło jakieś 12-14h. Góra samolotu powinna być nieco prostsza
  2 points
 10. Zgodnie z wcześniejszą rezerwacją melduję się z Valercią; Koń jaki jest każdy widzi: Zewnętrznie wygląda całkiem nieźle. Brak większych nadlewek czy zapadlisk. Na pierwszy rzut oka w sumie tylko na kadłubie w jednym miejscu znalazłem, natomiast linie podziału zdecydowanie do pogłębienia (na kadłubie, na płatach wyraźne). W środku już nie jest tak różowo. Nie licząc kraterów po wypychaczach pusto i nudno. Zastanawiam się czy nie spróbować zrobić jakiegoś żebrowania i innego chociaż symbolicznego wyposażenia w kabinie, chociaż z drugiej strony to cz
  1 point
 11. Jeden z ostatnio skończonych przeze mnie samolotów. Wypust Italeri, jest jaki jest. Średnio składany ale na koniec przypomina Mirage'a III więc nie jest źle. Pierwsze zdjęcia nie wyszły. Rozmyte jak cholera. Na ekranie aparatu wydawały się ok, później dopiero zobaczyłem jaka to katastrofa. Niestety samolotu już nie mam więc innych nie będzie. Podstawka samoróbka 40cm na 30cm Dodatki to: - Rurka Pitota z firmy Master - Blaszki do kokpitu Eduard - Sidewinder Eduard - żywiczne koła Eduard - maski oszklenia Montex . .
  1 point
 12. Kolejna galeria z samolotem - tym razem Harrier. Projekt który został rozpoczęty w 2013 i przeleżał w szafie kilka ładnych lat. Sam model ok, nie nastręczał jakiś większych problemów. Malowanie szaro-szare głównie farby RealColors. Z dodatków to: - kokpit Aires - Maverick Eduard - belki TER Eduard - bomby Mk.77 Aerobonus . . . . . . . . . . . . . . .
  1 point
 13. Bücker Bü 181 Bestmann – Special Hobby, 1:48 Wojskowy treningowy samolocik, który pod koniec wojny został wprzęgnięty w obronę walącej się III Rzeszy. W marcu 1945 narodziła się idea użycia tych samolotów jako... niszczycieli czołgów. Zamontowano na skrzydłach cztery „Panzerfausty 100”, ogień miał być otwierany z wysokości 20-30 metrów z oddalenia ok. 150 metrów od celu. Poniższy egzemplarz służył w utworzonej na początku kwietnia 1945 Panzerjagdstaffel. Ta konkretna maszyna już 18 kwietnia „zwiała” do Szwajcarii, w barwach której służyła jeszcze do roku 1956.
  1 point
 14. Składalność niestety fatalna Sporo rzeźbienia... To jest wprawdzie bardzo prosta konstrukcja, ale to chyba tym bardziej... To mój pierwszy kontakt z firmą Special Hobby, ale na FB widziałem kilka opinii in minus.
  1 point
 15. Sławku, jest w opisie - Special Hobby, 1:48 Dzięki za info, nie wiedziałem że nasi także przejęli taką m,aszynę...
  1 point
 16. Bardzo przyjemny szkrab Co to za model, bo i ewentualnie w ramy mojej kolekcji by pasował (co prawda bez uzbrojenia, ale jednak ); posiadaliśmy w latach 1945-48 co najmniej 1 szt. [poz. 245 w Rejestrze Polskich Statków Powietrznych RP - nr fabr. P-7 rejestracja SP-AGP]
  1 point
 17. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, tak uważam. Ja lubię tematykę postapo, a ten model ma coś z tego. Od razu budzi sympatię. W tym dziale wychodzi poza standard. To graffiti polepsza odbiór. O niuansach napiszą właściwe osoby.
  1 point
 18. A co ja za głupotki wypisuje? Ktoś mi zhakowal konto. Przecież na pierwszy rzut oka widać że to jest C
  1 point
 19. Nic się nie dzieje, bo gablota z modelem stoi w pokoju. Zrobię zdjęcia jak ona wygląda, bo kilka lat minęło, ale to dopiero we wtorek.
  1 point
 20. Zerknij jeszcze tutaj http://www.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/su-100/index.php?Page=1
  1 point
 21. Proszę Pana- całkiem fajny barakowóz z tego Trumpetera wyszedł. Bardzo naturalne kolory ciągnika i naczepy. Gratulacje!!!!
  1 point
 22. Jeśli chodzi o SU-100 ja polecam - https://panzerwrecks.com/product/red-machines-2-su-100-self-propelled-gun/ https://www.jadarhobby.pl/canfora-publishing-red-machines-su100-selfpropelled-gun-p-63518.html Pozdrawiam Krzysztof
  1 point
 23. O! Nawet nie wiedziałem, że u Krzysia Wagnera znalazły się te moje stareńkie kalkomanie do P.11. Pamiętam, że się strasznie namordowałem z malowaniem „matek” do tego wszystkiego. Bo to była całkowicie ręczna robota (kalka techniczna, tusz i grafiony). Skutecznie wyleczyłem się z robieniem takich rzeczy.
  1 point
 24. Update na 4.04.2021 Mocowanie reji przy maszcie zostawiam tak jak jest. Jak tylko ustawiam liny wyrównujące w poziomie całość idzie do góry nawet przy lekkim napięciu. Chodzi o ściśnięcie się bloczków 2na3. Nie wiem jak to obniżyć a chciałbym to zrobić lepiej przy następnym modelu. Oglądałem filmiki jak ludzie robią to przy drewnianych, ale tam ten problem nie występuje. Jeśli ktoś by poratował radą byłbym wdzięczny. Mam jeszcze pytanie o zdjęcia. Dlaczego w regulaminie jest maksymalna rozdzielczość 1024, a przy dodawaniu załączni
  1 point
 25. Pisanki pomalowane, przy okazji czarny podkład dostało również działo, a że działo to armata. To z okazji Świąt wielkanocnych , życzę wszystkim, żeby nam się armaciło!!!!!
  1 point
 26. Może być trudno, opony są pełne.
  1 point
 27. Świadomie wybrał model MiG-29 z Mistercrafta, ale chyba nie był świadomy co dostanie w środku
  1 point
 28. Swego czasu zamawiałem dużą gablotę pod żaglowiec w tej firmie: https://www.stanplex.pl/ Bardzo polecam, bo robią wszystko według wytycznych klienta i kontakt z nimi jest bardzo ok. W moim przypadku zrobili gablotę ze ściankami grubości 4mm i do tego z giętej pleksi. Boki są bardzo ładnie sklejone, a całość była dobrze zabezpieczona do transportu. Gablota miała wymiary 608x590x160mm i dałem za nią niecałe 300zł. Twoja gablota jest dość spora, ale napisz do nich, może będą w stanie ją wykonać.
  1 point
 29. Pamietaj, ze teraz wszystkie foty samolotów jakie znajdziesz w necie przechodzą najpierw przez Photoshopa a tam się kręci suwakami tak długo, aż obraz bedzie atrakcyjny dla oka Brudzenie i zmęczenie owszem - ale delikatnie i z umiarem. Zapewniam Cie, ze ten Hornet w rzeczywistosci nie jest ubrudzony węglem Ale to raczej info dla młodych adeptów bo widzę, że z Ciebie fachura
  1 point
 30. Normalnie przyjadę i powietrze spuszczę.
  1 point
 31. Tridenta chyba najczęściej sklejałem, z tymi kalkami wyglądał obłędnie ! Mi 6 Plasticarda nigdy ( A- model czeka ...). uzupełniam galerię- zdięcia z netu.
  1 point
 32. Bardzo ładna praca. Górna powierzchnia płata pomalowana wyśmienicie, o dolnej trudno coś powiedzieć. Nie myślałeś, by naciąć lotki? Trochę się zlewają z całością płata. Osłona silnika świeżo po wymianie. U mnie w kolejce też czeka ten model w tym malowaniu.
  1 point
 33. 1 point
 34. 1 point
 35. W dwa dni zawziąłem się aby przeczytać tę literaturę + Militaria Ledwocha. 90 % poprawek wnętrza jest w niej opisane. Do poprzednich swoich uwag mam dwie wątpliwości. 1) Skrzynka amunicyjna ckm nie mieściła się w wieży. OK, ale nie wyklucza to, że amunicję przewożono jednak w typowych skrzynkach nad jaszczem. 2) Jednak przegroda silnikowa miała być ogniowa. Czy lewa kratka to może jednak pełny zasłonka? Prawa siatka jest opisana we WLU spec.
  1 point
 36. Mała aktualizacja Kalki na miejscu dałem troszkę obić. Na razie bardzo mało ale zawsze można dodać. Całość dostała lakierem błyszczącym pod washa i brudzenie. Przy okazji zlikwidowałem merytorycznego babola. Mianowicie dodatkowy wyrzutnik granatów musi być jakoś odpalany. Dany kabel wychodzi z miejsca gdzie powinien być wizjer z prawej strony. Nie wiem jak to się ma do używania pojazdu w trudnych warunkach pogodowych. Ale jak to w modelarstwie często nie trzeba rozumieć jak coś działa, tylko trzeba wiedzieć jak to odwzorować Dobrze widać to na zdjęciu poniżej. (zdjęcie użyte tylko w ce
  1 point
 37. Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie Ale powiadam Wam! Po bezbarwnym fajny jest, jak dostanie polerkę i wosk to będzie bomba
  1 point
 38. I na tym koniec 1193 elementy i etażerka gotowa. Sam montaż po pomalowaniu wszystkiego zajął mi 30 godzin. Najtrudniejsze było zaplanowanie prac tak aby po kolei montować kolejne agregaty i podłączać przewody do nich. Teraz czeka mnie budowa całego wnętrza luku, do którego chowa się etażerka. Zdjęcie referencyjne Z prac nad eteżarką złożone na sucho po pomalowaniu złożone w całość
  1 point
 39. Powoli sklejanie dobiega końca. Moim zdaniem nie warto wydawać takich pieniędzy na zestaw Voyager. Jest kilka fajnych dodatków, ale sporo zupełnie zbędnych. Dodatkowo zestaw do A5 jest do starego układu granatów dymnych, więc nie do wykożystania w PL. Na tylną ściankę celownika włożyłem kawałek płyty DVD. Wygląda to całkiem fajnie, niestety statyczne zdjęcie nie oddaje tego w pełni.
  1 point
 40. Zdjęcie z sieci . Miałem taką kolekcję, aż się łezka w oku kręci
  1 point
 41. KP ładuje stary słaby model firmy Bielik 50pln to wg. mnie to dużo za ten szmelc a co dopiero 74 plus dosyłka
  1 point
 42. A ja będę go sklejał- taki jaki jest. Z powodu stwierdzonych w/w wad modelu nie cierpię na bezsenność, zaburzenia rytmu serca, niestrawności oraz nadmierną potliwość . Piwo i wódka ma taki sam smak Klej z igłą firmy Revell, z taką samą siłą sklei wypraski 7TP firmy IBG. Amen. Ten zrekonstruowany też nie jest doskonały.....
  1 point
 43. Może i powinny, ale czy rzeczywiście możemy wskazać modele absolutnie bezbłędne? Przecież nawet te powstałe w wyniku skanowania obiektów rzeczywistych mają błędy czy uproszczenia przyjęte przez twórcę modelu. Ja nie mam złudzeń - bardzo rzadko udaje się cokolwiek zrobić bezbłędnie, a specyfika produkcji modeli jest taka, że jeśli jakiegoś błędu nie udało się zauważyć przed wykonaniem formy, to potem jest już za późno, bo koszty są zbyt wysokie. Pracowałem wiele lat w drukarni i wiem jak trudno jest człowiekowi wykonującemu projekt złapać oczywiste błędy, które sam w pro
  1 point
 44. Do mnie też dotarły! Teraz wszystko ok.
  1 point
 45. 0 points
 46. Coś się wymyśli.
  0 points
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.