Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/23/2020 in Posts

 1. Dziękuję wszystkim za opinie i "kliknięcia" Kolejny "śledź" w drodze. Powinien trochę zaskoczyć publikę ale o tym przekonamy się w galerii. Nie jest to może zdjęcie rodzinne całej "Ławicy śledzi" ale zawsze jakieś tam podsumowanie dotychczasowych zmagań:
  4 points
 2. Powoli zbieram się do zamknięcia kokpitu. Burty dostały kolor, na to poszedł wash z farb olejnych. Po przejrzeniu zdjęć w kilku miejscach wash jeszcze delikatnie wytarłem, zwłaszcza na lewej burcie
  3 points
 3. Dzień dobry, Przedstawiam Wam mój pierwszy po ponad dwóch dekadach model - M-346 Master - wykonany przeze mnie jako Bielik w skali 1:48 z Kinetic Gold. Za czasów licealnych bawiłem się w budowanie modeli - wtedy zaczęły być dostępne na polskim rynku modele innych firm niż Plastyk czy Plasticart Modelle. Miałem 3 samoloty Monogramu: F-15 Eagle, AV-8B Harrier i F-117A Stealth - skala 1:48 przypadła mi do gustu. Malowałem wtedy farbami Humbrol początkowo pędzlami, a potem aerografem firmy Revell na gaz pędny z puszki. Model M-346 malowany aerografem w większości farbami Mr.Hobby zarów
  2 points
 4. Nie przejmuj się, jak skończysz model, to się znajdzie
  2 points
 5. Coś tam... czyli duperelologia 😎
  2 points
 6. Ja to mam wspomnienia związane z tym Spitem UTI... Rodzice mi skądś ten model wytrzasnęli i miałem go ze sobą na wczasach w DDR. No i siedząc w tych domkach letniskowych w górach Harzu, żeby się nie nudzić postanowiłem to skleić. Miałem wtedy trochę więcej niż siedem lat, więc po pierwsze ten zestaw nie budził żadnych wątpliwości co do swojej jakości, po drugie był perfekcyjnie dopasowany do moich umiejętności, no i przypadkowo miałem przy sobie cały komplet narzędzi potrzebnych do sklejenia tego - nożyczki i pilnik do paznokci no i kozik pożyczony od ojca - czego chcieć więcej? Ano malowania.
  2 points
 7. Modelarstwo, jedyna rzecz która potrafi faceta powalić w jednej chwili na kolana
  2 points
 8. witam. jako etatowy składacz Januszowych modeli Mistercrafta przedstawiam swój kolejny model. to Draken z Mistercrata. nie będę pisał co dorobiłem co zmieniłem, jak malowałem. zapraszam do oglądania i komentowanie. niestety aparat w moim telefonie lepszych zdjęć nie zrobi. przepraszam za jakość zdjęć.
  1 point
 9. Specjalnie podpuszczam Zlotego, bo jak znam jego warsztat to pewnie w tej chwili zamyka kadłub, a jutro położy kalki.....🤣
  1 point
 10. No to kolejny prototyp myśliwca. Tym razem japoniec.
  1 point
 11. Fiu fiu fiu fajnie to wygląda. Zacznij rozglądać się za jakimś obiektywem szerokokątnym co by to wszystko ogarnął. A jak wiadomo przez lejącą się rurę będzie jeszcze ten, ten, ten i tamten to już w ogóle I nie żebym wymyślał ale wypadałoby aby wszystkie były ładnie poustawiane pod jednym kątemNiwelator załatwisz sobie z roboty, to raczej nie powinien być problem.
  1 point
 12. Robert dobrze pisze, zero rdzy! Z efekciarstwa wszelakiego dodał bym jeszcze (nie za mocne!) wytarcia na krawędziach - np. zbiorników, skrzynek i błotników (przetłoczeń na przednich błotnikach też).
  1 point
 13. Kabaretka to tylko jeśli Ci się kadłub zgubił 😉
  1 point
 14. Całkiem gustowny schowek - jak w samochodzie. Jeszcze szkiełko czy tam inny drucik i będzie jak "fabryczny" Ps. Ani trochę
  1 point
 15. 1 point
 16. 1 point
 17. Malowanie wyszło super. Kolor bardzo naturalny, Pamiętaj, żeby nie przesadzić z wheateringiem. Delikatnie przetrzyj olejami z dodatkiem bieli tytanowej (imituje ładne wypłowienia koloru od warunków atmosferycznych). Dodaj wash lub panel line - najlepiej dark brown. Okopć wydech pigmentem smoke. Przeleć potem mgiełką z aero delikatnym dustem lub earth dla zrównoważenia color modulation. Kalki Toro ładnie siadły. Pamiętaj zero rdzy- technik kompanii za rdzę na sprzęcie miał zabierany miesięcznik (dodatek do pensji). Gratulacje!!!!
  1 point
 18. Dołączam do widowni. Po prostu złożyłeś ofiarę Podłogowemu Potworowi. A jak mówi stare porzekadło: "Nigdy nie stawaj między Podłogowym Potworem, a jego ofiarą".
  1 point
 19. Chciałem coś napisać ale ile razy można pisać to samo. I to już jest poważne uchybienie.
  1 point
 20. Jest sobie takie coś jak bra bitewna X-Wing. I ja sobie czasami maluje te stateczki w różne kombinacje kamuflaży. Kiedyś też popełniłem różową wersję X-Winga Hello Kitty A wszystkie moje prace są tutaj: https://www.facebook.com/RepaintRoom/
  1 point
 21. O tym Buccaneerze słyszałem już dawno, ale nadal ani widu ani słychu. Jakoś koło listopada powinien być Airfixowy S2B, raczej zdecyduję się na niego niż będę czekał na Tanmodel. Szczególnie, że nie wiadomo kiedy to będzie i jaka to będzie jakość i cena - a ich poprzednie produkty raczej do tanich nie należą.
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.