Jump to content

Botan

Members
 • Posts

  234
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Botan

 1. 28 minut temu, Michal_G napisał:

  W Empiku (www.empik.com) też zdarzają się modele w dobrej cenie.

   

  Warto odfiltrować te sprzedawane tylko przez Empik a nie innych wystawców, zwykle są tańsze.

   

  Co do Allegro, czasem warto poszukać popularne marki w dziale "dziecko" a nie modelarstwo, jeszcze warto połączyć to z promocją monety Allegro na dział dziecko zdarzającą się co jakiś czas.

   

  W Merlin.pl są jakieś przecenione modele Mirage Hobby i Revella.

 2. Na Allegro SKLEP-AKKURA sprzedaje MIL Mi-8 T POLISH RELIEF SQUADRON i to ma w opisie:


   

  Cytat

   

  MODEL SŁYNNEGO SOWIECKIEGO ŚMIGŁOWCA TRANSPORTOWEGO MIL Mi-8 T, ZNANEGO POD KODEM NATO HIP C, W WYJĄTKOWYCH BARWACH POLISH RELIEF HELICOPTER SQUADRON in ETHIOPIA.

  BARDZO DOBREJ JAKOŚCI ZESTAW ZAWIERA OKOŁO 150 ELEMENTÓW Z SZAREGO PLASTIKU, O POPRAWNYM KSZTAŁCIE I GEOMETRII, DELIKATNYCH WGŁĘBNYCH LINIACH PODZIAŁU BLACH (W TYM SZCZEGÓŁÓW WNĘTRZA I ZASOBNIKÓW ZEWNĘTRZNYCH), 13 ELEMENTÓW PRZEZROCZYSTYCH ORAZ DOSKONAŁE KALKOMANIE POZWALAJĄCE NA WYKONANIE MODELU W POLSKICH BARWACH (ETIOPIA 1985, IRAK 2003-2006).

   

   

 3. 9 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

  Pojawił się taki pomysł, ale jakoś nie wzniecił entuzjazmu. Niemniej, coraz mniej tych potencjalnych modeli do przepakowania, więc kto wie...

   

  Jak się skończą pomysły w 1/72 to można zmienić skalę, np. taki Embraer z Hasegawy w 1/144...

 4. Trochę zapowiedzi od Bigmodel na Facebooku:

  Cytat

   

  No witojcie po dłuższej przerwie. Z informacji. Mi-2 robi się i jeszcze w międzyczasie dwa projekty. Poza tym uruchamiamy produkcję kalkomanii, wraz z kolegą Adamskim który jest projektantem kilku z nich. Kalkomanie będą sprzedawane pod marką Vinci - nazwa jak z filmu Machulskiego. Na początek An-2 Polska Walczy w 1/72 i 1/48 właśnie jego projektu - są już gotowe.
  Kalkomanie zostały przetestowane przez największych "upierdliwców" modelarzy i dały wynik pozytywny. Kalki się kładą bez żadnych płynów, ale jak ktoś chce to może stosować i na tą chwilę się nie targają. Poniżej schematy malowania. Pod koniec przyszłego tygodnia jeszcze kilka nowości: Złoty Boeing 737-400 "Wspólna sprawa"1/144, Mi-2 Policja 1/48, Sokół w 0417 w trzech malowaniach min. SAR 1/48, Sokół Policja SN-32XP w dwóch malowaniach, An-24 Tarom 1/72, Jak-40 rządowy 1/144, An-24 Lufthansa 1/144, An-24 Lot 1/144, IŁ-14 Lufthansa 1/144, W przygotowaniu - Boeing 737-300 Lot, Lot Centralwings, Lot Logitech 1/144, EC-135 LPR oraz Straż Graniczna 1/32 i 1/72. An-2 "Kubuś" (Maspex)1/72,1/48 Mi-24 z Husarem 1/72, 1/48, Mi-2 Policja 1/72, P-40 Tomahawk British - 1/32, 1/48, 1/72, Boeing 737-800 Enter Air - malowanie na 100 lat niepodległości 1/144. Jeżeli macie jakieś propozycje to czekamy - na pewno coś da się zrobić. Jeżeli jesteś projektantem kalkomanii i chcesz z nami współpracować - to jesteśmy otwarci - zapraszamy. Projekt pod nazwą VINCI powstał przy współpracy Adama P. i Filipa J. (RODO) którym dziękuję za wsparcie we wdrażaniu tego projektu. Sklepy zainteresowane naszą ofertą prosimy o kontakt z Bigmodelem. Dalsze informacje wkrótce.
  Pozdro
  Adam

   

   

 5. 21 godzin temu, Matys napisał:

  Ta zbieżność w czasie sugeruje jakąś formę współpracy, ale nigdzie nic na ten temat nie ma.

  Czyżby dwie firmy jednocześnie stwierdziły, że wydadzą ten sam model w podobnym czasie? Szczególnie takiego raczej niszowego samolotu?

  To raczej kolejna czeska wojna podjazdowa, tzn. konkurencja, a nie współpraca.

 6. 17 minut temu, M.A.V. napisał:

  Swoją drogą całkowicie nie rozumiem schizofrenicznego podejścia tej firmy do kwestii skali - część okrętów w 500, część w 400, cześć w 350 - o co chodzi ???  :glupek:

  Kiedyś robili w 1/400, ale z czasem ta skala (przynajmniej jeżeli chodzi o plastik) stała się de facto martwa. Zakładam, że w tym momencie uznali, że trzeba zmienić skalę na standardową 1/350 i od tego czasu nowe modele były w tej skali.

 7. 10 godzin temu, RadoG napisał:

  [...]

  Czyli w skrócie:

  • najpierw wybiera się coś, co jest dobrze udokumentowane i do tego coś, co ma dużo opcji pudełkowych, jeśli chodzi o malowania;
  • wybiera się tematy popularne, bo tematy niszowe nie mają takiego wzięcia rynkowego, który gwarantowałby zwrot z inwestycji;
  • kolejnym sitem jest temat, który nie było w ogóle robiony lub który można bardzo poprawić;
  • odrzuca się tematy, które zostały zrobione dobrze i wciąż są obecne na rynku.

  [...]

  RWD-13S
  Warto lobbować w IBG nie tylko za S, ale za zrobieniem całej rodziny. To jedyna firma, która jest w stanie uwzględnić wszystkie warianty, bo trochę ich było. Natomiast czy się na to zdecydują, to osobna sprawa. I na pewno nie nastąpi to jutro.

  [...]

  Dlatego jedyny kolejny polski przedwojenny model, o którym myślę, że plastikowy wielkoseryjny powstanie kiedyś powstanie, to rodzina RWD-13. Można zrobić pudełko z Hiszpańskiej Wojny Domowej, bałkańskie z Jugosławią i Chorwacją, cywilne z Brazylii i USA, niemieckie, rumuńskie (gdzie latała eskadra sanitarna pilotowana przez kobiety), szwedzkie, a także izraelskie, ponoć to był pierwszy izraelski uzbrojony samolot wykorzystany w boju, itd.

  Jednakże moim zdaniem, zamiast lobbować u producentów, to trzeba lobbować i promować modelarstwo u młodzieży i następnego pokolenia - będzie więcej modelarzy, będzie więcej klientów, będzie więcej modeli - proste jak budowa cepa. Jeden nowy modelarz znaczy więcej niż sto internetowych wpisów na forach.

 8. 4 minuty temu, rymulus napisał:

  Myślę, że jednak będzie po wakacjach tylko że rok jeszcze nieustalony:haha:

  Mam jednak cichą nadzieję że będzie to 2019.

   

  E tam nadzieja, oto jest cytat z fejsa:

  Cytat

  Projekt pierwszej serii produkcyjnej w skali 1/48 w zasadzie gotowy, więc można od razu, niejako 'z marszu' przejść do skali 1/72. Wszystko wskazuje na to, że 'małe' Sokoły będą wcześniej niż początkowo zakładaliśmy, czyli jeszcze w tym roku (zapewne po wakacjach).
  Pudełka będą się wyróżniały niebieskim tłem.

   

 9. Mam zamiast obaw nadzieję, że AH szybko wyda też zestaw Mk.I trop z ciekawymi maltańskimi i afrykańskimi malowaniami , a potem Mk.IIa (zahaczył o BoB) i najlepsze pod słońcem Mk.IIc

   

  W Martoli opisali, jakie malowania będą w pudełkach, w "ekspercie" będzie, cyt.

  3 dywizjon SAAF (południowoafrykański pilot Ltn Bob Kershaw) - wersja tropikalna 1941
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.