Jump to content

Botan

Members
 • Content Count

  224
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Botan

 1. Trochę zapowiedzi od Bigmodel na Facebooku:

  Cytat

   

  No witojcie po dłuższej przerwie. Z informacji. Mi-2 robi się i jeszcze w międzyczasie dwa projekty. Poza tym uruchamiamy produkcję kalkomanii, wraz z kolegą Adamskim który jest projektantem kilku z nich. Kalkomanie będą sprzedawane pod marką Vinci - nazwa jak z filmu Machulskiego. Na początek An-2 Polska Walczy w 1/72 i 1/48 właśnie jego projektu - są już gotowe.
  Kalkomanie zostały przetestowane przez największych "upierdliwców" modelarzy i dały wynik pozytywny. Kalki się kładą bez żadnych płynów, ale jak ktoś chce to może stosować i na tą chwilę się nie targają. Poniżej schematy malowania. Pod koniec przyszłego tygodnia jeszcze kilka nowości: Złoty Boeing 737-400 "Wspólna sprawa"1/144, Mi-2 Policja 1/48, Sokół w 0417 w trzech malowaniach min. SAR 1/48, Sokół Policja SN-32XP w dwóch malowaniach, An-24 Tarom 1/72, Jak-40 rządowy 1/144, An-24 Lufthansa 1/144, An-24 Lot 1/144, IŁ-14 Lufthansa 1/144, W przygotowaniu - Boeing 737-300 Lot, Lot Centralwings, Lot Logitech 1/144, EC-135 LPR oraz Straż Graniczna 1/32 i 1/72. An-2 "Kubuś" (Maspex)1/72,1/48 Mi-24 z Husarem 1/72, 1/48, Mi-2 Policja 1/72, P-40 Tomahawk British - 1/32, 1/48, 1/72, Boeing 737-800 Enter Air - malowanie na 100 lat niepodległości 1/144. Jeżeli macie jakieś propozycje to czekamy - na pewno coś da się zrobić. Jeżeli jesteś projektantem kalkomanii i chcesz z nami współpracować - to jesteśmy otwarci - zapraszamy. Projekt pod nazwą VINCI powstał przy współpracy Adama P. i Filipa J. (RODO) którym dziękuję za wsparcie we wdrażaniu tego projektu. Sklepy zainteresowane naszą ofertą prosimy o kontakt z Bigmodelem. Dalsze informacje wkrótce.
  Pozdro
  Adam

   

   

 2. 21 godzin temu, Matys napisał:

  Ta zbieżność w czasie sugeruje jakąś formę współpracy, ale nigdzie nic na ten temat nie ma.

  Czyżby dwie firmy jednocześnie stwierdziły, że wydadzą ten sam model w podobnym czasie? Szczególnie takiego raczej niszowego samolotu?

  To raczej kolejna czeska wojna podjazdowa, tzn. konkurencja, a nie współpraca.

 3. 17 minut temu, M.A.V. napisał:

  Swoją drogą całkowicie nie rozumiem schizofrenicznego podejścia tej firmy do kwestii skali - część okrętów w 500, część w 400, cześć w 350 - o co chodzi ???  :glupek:

  Kiedyś robili w 1/400, ale z czasem ta skala (przynajmniej jeżeli chodzi o plastik) stała się de facto martwa. Zakładam, że w tym momencie uznali, że trzeba zmienić skalę na standardową 1/350 i od tego czasu nowe modele były w tej skali.

 4. 10 godzin temu, RadoG napisał:

  [...]

  Czyli w skrócie:

  • najpierw wybiera się coś, co jest dobrze udokumentowane i do tego coś, co ma dużo opcji pudełkowych, jeśli chodzi o malowania;
  • wybiera się tematy popularne, bo tematy niszowe nie mają takiego wzięcia rynkowego, który gwarantowałby zwrot z inwestycji;
  • kolejnym sitem jest temat, który nie było w ogóle robiony lub który można bardzo poprawić;
  • odrzuca się tematy, które zostały zrobione dobrze i wciąż są obecne na rynku.

  [...]

  RWD-13S
  Warto lobbować w IBG nie tylko za S, ale za zrobieniem całej rodziny. To jedyna firma, która jest w stanie uwzględnić wszystkie warianty, bo trochę ich było. Natomiast czy się na to zdecydują, to osobna sprawa. I na pewno nie nastąpi to jutro.

  [...]

  Dlatego jedyny kolejny polski przedwojenny model, o którym myślę, że plastikowy wielkoseryjny powstanie kiedyś powstanie, to rodzina RWD-13. Można zrobić pudełko z Hiszpańskiej Wojny Domowej, bałkańskie z Jugosławią i Chorwacją, cywilne z Brazylii i USA, niemieckie, rumuńskie (gdzie latała eskadra sanitarna pilotowana przez kobiety), szwedzkie, a także izraelskie, ponoć to był pierwszy izraelski uzbrojony samolot wykorzystany w boju, itd.

  Jednakże moim zdaniem, zamiast lobbować u producentów, to trzeba lobbować i promować modelarstwo u młodzieży i następnego pokolenia - będzie więcej modelarzy, będzie więcej klientów, będzie więcej modeli - proste jak budowa cepa. Jeden nowy modelarz znaczy więcej niż sto internetowych wpisów na forach.

 5. 4 minuty temu, rymulus napisał:

  Myślę, że jednak będzie po wakacjach tylko że rok jeszcze nieustalony:haha:

  Mam jednak cichą nadzieję że będzie to 2019.

   

  E tam nadzieja, oto jest cytat z fejsa:

  Cytat

  Projekt pierwszej serii produkcyjnej w skali 1/48 w zasadzie gotowy, więc można od razu, niejako 'z marszu' przejść do skali 1/72. Wszystko wskazuje na to, że 'małe' Sokoły będą wcześniej niż początkowo zakładaliśmy, czyli jeszcze w tym roku (zapewne po wakacjach).
  Pudełka będą się wyróżniały niebieskim tłem.

   

 6. Mam zamiast obaw nadzieję, że AH szybko wyda też zestaw Mk.I trop z ciekawymi maltańskimi i afrykańskimi malowaniami , a potem Mk.IIa (zahaczył o BoB) i najlepsze pod słońcem Mk.IIc

   

  W Martoli opisali, jakie malowania będą w pudełkach, w "ekspercie" będzie, cyt.

  3 dywizjon SAAF (południowoafrykański pilot Ltn Bob Kershaw) - wersja tropikalna 1941
 7. [..]

  btw KoPro (już to nowe) kiedyś twardo zapowiadało Mesera 262, chyba początkiem 2016 - ktoś coś wie? słyszał? jest jakaś nadzieja?

   

  a ponadto, przerobili też Ju-87B na B2/R2 i też jest w preorderze

  [...] i włoskie. Ogólnie powinno być przyjemnie.

  ww

   

  KP odpuścił sobie konkurencję z Airfixem, nie wydadzą swojego.

  Poza tym do włoskiego malowania Ju-87 dodane będą kokardy RAF, i będzie można sobie zrobić brytyjski ex-włoski zdobyczny egzemplarz.

 8. Italeri na swojej stronie ogłosiło takie coś http://www.italeri.com/news_scheda.asp?idNews=681

   

  Dear Friends,

   

  after our surveys dedicated to “Show Trucks” and to the “Back Again” series, now we would like to involve you directly to understand, thanks to your ideas and your advice, which could be the “100% completely new” scale model kits that you would like to see in our catalogues for the future.

   

  Here below how our initiative will work :

   

  Send us by e-mail the .jpg pictures (from Web, historical pictures, taken directly from you…) of the new scale models you would like to see in our catalogues to our e-mail address photo@italeri.com before 27th August 2016. All categories are welcome : aircrafts, helicopters, trucks, tanks, figurines, ships…

   

  We will make then a first selection, done by our experts, of your pictures and we will post on our Facebook page for the selected images.

   

  Then you will have 7 days, from the time when we will post the selected proposals on Facebook, to assign your vote to decide your favourite scale model proposals.

   

  The proposals will then be analyzed by the Italeri.Research & Development team. If they are feasible, they will be introduced in our development plan for the next years.

   

  Thank you for your kindly attention.

   

  Ciao

   

  Zbierają idea na nowe pomysły. Proszą o przysłanie zdjęć w jpg na e-maila. Ich eksperci zrobią wstępną selekcję, po czym wybrane zostaną umieszczone na Facebooku, gdzie odbędzie się głosowanie. Potem eksperci znów je przeanalizują i jeśli będzie to możliwe, zostaną umieszczone w planach na przyszłe lata.

 9. Uwaga.

   

  Kupiłem model Shermana M4A2 w 1/72 (nr katalogowy 79894) i okazało się, że była ramka "D" extra z modelu M4 (ten wihajster nad silnik do brodzenia), za to brakowało jednej z dwóch gumowych ramek z gąsienicami, a że na na jednej jest po jednej gąsienicy różnych typów, na na każdą stronę czołgu byłby inny do założenia. Tak przy kupowaniu pasuje sprawdzić czy nie ma braków.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.