Jump to content

net_sailor

Members
 • Posts

  998
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Posts posted by net_sailor

 1. W końcu ładne zdjęcie lecących obok siebie F-35 w nowym jednolitym i starym (z wyodrębnionymi panelami) malowaniu. Producent utrzymuje, że nowa technologia malowania pozwoliła porzucić malowanie jasnoszarych linii wokół paneli dostępowych. Przez to zmniejszyła się pracochłonność (129 roboczogodzin mniej) i cena samolotu (o 16000 dolarów). A Wy ile czasu i pieniędzy poświęcacie na maskowanie tych paneli do malowania? ?

  F35_new_paint_2.jpg

 2. W dniu 15.11.2019 o 04:14, Tazman79 napisał:

  Jeśli chodzi o powłokę lakierniczą to nasze Bieliki są raczej nowe więc ciężko było by różnicować powierzchnię...

  Byłem ostatnio w Dęblinie i Bieliki (a dali nam 4 do obejrzenia) są już zauważalnie brudnawe. Jeszcze nie jest to poziom naszych F-16, ale zdecydowanie ślady zużycia już się pojawiły.

 3. W dniu 3.11.2019 o 00:26, rymulus napisał:

  Naszło mnie też na zmierzenie się z chłodnicą lufy do vikersa. Na chwilę obecną blaszana wersja jest niesatysfakcjonująca.

  xhRXTrr.jpg

  Zwijanie tej lufy z zestawowej blachy to męczarnia. Otwory perforacji rozciągają się każdy inaczej. Ja postanowiłem oszukać system i zakupiłem sobie toczone lufy Mastera. Jest taki zestaw Master AM-72-123 przeznaczonego dla samolotu Curtiss P-40 B/C Tomahawk II (koniecznie wersji brytyjskiej, bo wariant amerykański ma inny typ perforacji luf). Podebrałem stamtąd właśnie perforowane lufy i okrągły słupek celownika z muszką.

 4. Godzinę temu, Psar77 napisał:

  A ja chcę zrobić Greka, odkąd jakiś czas temu odkryłem, ze jako jedyne zostały przystosowane do podwieszania Exocetów z którymi wyglądają kozacko

  Mnie ostatnio wzięło na Hindusa po tym jak zobaczyłem fotę z rajdu na Balakot z izraelską bombą Spice 2000 i dwiema rosyjskimi rakietami R-73.

  mirage Balakot.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.