Jump to content

Rujewit

Members
 • Content Count

  305
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Rujewit

 1. Chodzi mi o to, że w Polsce raczej trudno dostać pewne figurki, modele etc. W porównaniu do innych krajów gdzie wybór wspomnianych już modeli, figurek i innych rzeczy około modelarskich jest dużo większy. Może złych słów użyłem ale wtedy takie mi pasowały.

 2. T35106.jpg

  Ten zestaw daje radę ale niestety nie do tego modelu... Chociaż do tylnego włazu wieży... Ech Polska to jednak zaścianek modelarski..

   

  Co do samego modelu sklejałem go i mimo tych szpar model del skleja się bardzo przyjemnie

 3. Dzięki ! Taka myśl po głowie też mi chodzi aby całkowicie wywalić błotniki w szczególności, że blachy edka przewidują bardzo uproszczoną ich (błotników) modyfikację...

   

  eduardf.jpg

   

  Edit godz. 20:10

   

  Jednak po namyślę nawet nie długim wyciąłem oba błotniki na całej długości

  clipboard01zq.jpg

  20121205183047.jpg

   

  Odsłoniło to kolejne owoce pracy gdyż góra jest ciut szersza niż podwozie i będzie trzeba trochę szlifować tal aby pasowało jak ulał

 4. Może na sam początek małe burzliwe historia tego modelu ;)

   

  W rzeczywistości model zacząłem jakieś 2 lata temu i dopiero teraz po ponownym powrocie do modelarstwa postanowiłem go w końcu ukończyć. Generalnie wszystkie potrzebne materiały miałem już wtedy kiedy zaczynałem kleić model:

  - blachy eduard ED35748

  - liny eureka

  - lufa rb model

  - gąski friulmodel

   

  Z chwilę rozpoczęcia modelu (ponownego po przerwie) była sklejona wieża z doklejonymi uchwytami i wyprofilowanym włazem dowódcy (na tą chwilę zrobiłbym to inaczej), były położone spawy na osłonie wentylatora i przyklejona szczelina obserwacyjna dla kierowcy do kadłuba, sklejona lufa ale nie zamontowana do wieży. I w takim stanie model prze leżakował do "dziś".

  Na tą chwile może prace nie posuwają się szybko ale powoli do przodu - niestety różne inne obowiązki i czasem zwyczajna niechęć nie pozwalają mi się aż tak bardzo skupić na tym modelu ale staram się a o to efekty (przepraszam za jakoś zdjęć - robiona telefonem gdyż póki co nie mam na stanie żadnego aparatu :/):

   

  Tak mniej więcej wyglądała wieża po wyciągnięciu jej z pudła:

  20121112180048.jpg

   

  Wanna i wsadzone na luz kółka:

  20121112175823.jpg

   

  Przymiarka wieży:

  20121112175930.jpg

   

  Dodane spawy (wykona z green stuff'u) na szczelinie obserwacyjnej kierowcy:

  20121112180037.jpg

   

  Zawiasy na tylnej płycie pancernej dorobiły się spawów i pręta wykonanego z drutu, o którym panowie z zvezdy zapomnieli:

  20121116152322.jpg

   

  Wieża i osłona jarzma dorobiły się cyferek (robiłem je pierwszy raz w życiu ):

  20121119153606.jpg

   

  Lufa już na swoim miejscu (trochę miałem z nią kłopotów ale jak widać dałem rade). "Daszek" zrobiony z kawałka puszki po piwie - zvezdowski plastik moim zdaniem był za gruby i nijak mi pasował:

  20121202132115.jpg20121202132108.jpg

   

  I najaktualniejsze zdjęcie, peryskopy dorobiły się osłon jedynie peryskop na włazie dowódcy pozostawię bez osłony gdyż osłona z blachy jest na nią za duża...

  20121205110611.jpg

   

  Już po zdjęciach położyłem siatki nad chwytami powietrza i zamontowałem tylni km więc to w następnej aktualizacji zdjęć.

  Zastanawiam się czy nie porobić mini spawów na hakach zamontowanych na wieży, może będą mało widoczne ale przynajmniej będę miał satysfakcje, że tam są

  Na zdjęciach widać szpary między jarzmem a wieżą więc postaram się je po załatać, choć na zdjęciach oryginałów widać, że takie szpary również występowały

   

  A więc zaprasza do komentowania

 5. Piąta strona i dalej nic ... jak do słupa.

  Ja rozumiem, że można wklejać zdjęcia słabej jakości ale jak ma sens wklejanie zdjęć na których widać tylko i wyłącznie szarą plamę i jeszcze o tym wiedzieć..

  Kolejny przykład Twojego galopowanie w modelarstwie, nie można było zrobić zdjęcia jak aparat działał poprawnie ?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.