Jump to content

chudyhunter

Members
 • Content Count

  1,187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Posts posted by chudyhunter


 1. Wkradł się mały przestój, ale już dalej ruszam z tematem. Udało mi się dokończyć przednie okna i wykonać zmodyfikowane drzwi. W standardzie obie połówki były tych samych rozmiarów, a tutaj jak zwykle wszystko na odwrót. Nawet drabinka, która oryginalnie jest po prawej stronie drzwi musi być przeniesiona na lewą stronę. Z większych modyfikacji pozostał do wykonania tylny zderzak i osłona wieżyczki.

  023.JPG

  024.JPG

   

  • Like 2

 2. Piotras dobrze mówi. Na ebay'u jak dobrze poszukasz, to nawet za połowę polskiej ceny kupisz deluxa. Czas oczekiwania dwa tygodnie. No ale skoro w grę wchodzi tylko zakup w pl to może i kolejny rok poczekasz. 


 3. 43 minuty temu, FilipB napisał:

  Witam wszystkich.

  Dołączam do projektu z pitroudowym Mutsuki. Zacznę zapewne ze sporym opóźnieniem bo dopiero wczoraj zamówiłem...
  Będzie to moja pierwsza łajba, więc mam nadzieję że z Waszą pomocą jakoś będzie ona wyglądała.

  Witamy i cieszymy się :) Ja swojego zacznę pewnie w marcu, więc się nie przejmuj. Oczywiście jeśli będzie dziesz potrzebował pomocy to smialo pisz, pytaj, a pomoc uzyskasz. W końcu po to też jest ten projekt! 😁 Jeśli jeszcze nie zaglądałeś, to polecam zobaczyć wątek ostatniego projektu Huntów.

  Powodzenia :piwo:


 4. 43 minuty temu, makinen napisał:

  Cieszy mnie tempo i jakość. Śledzę uważnie nadal.

  Tempo? Mam wrażenie że idzie to jak krew z nosa. Zderzak się robi już 5 dzien. Oczywiście w między czasie jak szpachla schnie, to robią się inne rzeczy. No ale ważne że do przodu :) Niedługo będzie trzeba fuknąć te wszystkie przerabianie miejsca podkładem, by zobaczyć co jest do poprawki.

   


 5. Dach został przygotowany pod wycięcie okien, więc zabieram sie do roboty. Przy okazji zamieszczę kilka fotek z budowy zderzaka. Pozostało jeszcze trochę szpachlowania, szlifowania i oczywiście wykonanie orurowania, więc na razie wygląda niczym z Mad Maxa, a docelowo będzie jak w szybkich i wściekłych :haha:

  016.JPG

  017.JPG

  018.JPG

  019.JPG

  020.JPG

  021.JPG

  022.JPG

  • Like 2

 6. 15 minut temu, Super_Hans napisał:

  I tak sobie dlubiesz powiadasz... :piwo:

  Jaka średnica tej rury ma być? 

  A tak na chwilę wyrwalem się z wodnego świata :)

  Jeśli chodzi o średnicę to jeszcze nie wiem. W pierwszej kolejności powstanie zderzak i dopiero do niego odbiorę średnicę rurek


 7. Dzięki chopy za miłe słowa :piwo: Na razie robota jest prosta, tylko dużo czasu zajmuje przerabianie, lub dorabianie czesci. Zobaczymy jak wyjdzie z malowaniem, bo może się okazać, że cały efekt pójdzie się walić :) Muszę sobie prześledzić kilka warsztatów i z pewnością będę miał do Was jeszcze sporo pytań :)

  Kryspacz, tak, ze zderzakami będzie sporo roboty, a zwłaszcza z przednim. Muszę pomyśleć z czego zrobić te dolne rury. Tylny będzie o wiele łatwiejszy. Muszę jeszcze dorobić okna w dachu i oczywiście cała wieżyczke, bo jest zupełnie inna. No nic, jeszcze sporo plastiku, szpachlą i kleju na to wszystko pójdzie :D


 8. Zabawa z hipsem i przeróbkami nadal trwa. Cały czas cięcie, klejenie, szpachlowanie i szlifowanie. Cougar dostał nowe drzwi, ramy okien drzwiach i przednie ramy okien. Nie wiem czy nadal jest skromnie i elegancko :haha:Są pewnie jeszcze miejsca które trzeba przeszlifować, ale to później, najpierw pójdzie podkład, a jak sie okaże że jest lipa, to dalej szpachlowanie i szlifowanie :)

  008.JPG

  009.JPG

  010.JPG

  011.JPG

  013.JPG

  014.JPG

  015.JPG

   

  • Like 2

 9. 2 godziny temu, mandrivecs napisał:

  Geometria na błotniczkach prima sort... Widzę, że kolega utalentowany..! :piwo:

  Ma się zwinne rączki 😁 

  1 godzinę temu, makinen napisał:

  Chyba jestem spokojny o ofekt końcowy 😁

  Dobrze powiedziane, chyba :haha:

   


 10. Robota idzie i to nie najgorzej. Trochę szlifowania, szpachlowania, dorabiania, szpachlowania i szlifowania :mrgreen: Już wiem, że będę musiał dokupić nowe koła, bo niestety na te zestawowe gumy ciężko się patrzy. Jak na razie wszystko prezentuje się tak:

  001.JPG

  002.JPG

  003.JPG

  Przednie błotniki są trochę większe i wyżej osadzone, więc musiałem te zestawowe odrobinę przerobić.

  004.JPG

  005.JPG

  • Like 1

 11. 13 minut temu, mandrivecs napisał:

  Świetny temat i jeszcze lepszy egzemplarz do zbudowania. Tak spoglądając na szybko: będziesz miał wyzwanie, żeby ogarnąć na szybko przedni zderzak od podstaw, na lewej burcie musisz znaleźć miejsce na koło zapasowe, inna konstrukcja wieży i tarczy oraz cała masa pomniejszych szczegółów. Nie widziałem tego filmu, kto tym to jeździł..?

  Zderzak to jest pikuś. Mnie bardziej bartwi przednia szyba i okna w drzwiach. Wydaje mi się że z tym będzie najwięcej roboty. Przednie błotniki muszą być odrobinę wyższe. Do zmiany są przednie światła, tylne drzwi, ogólnie sporo roboty :) Na szczęście z kołem zapasowy nie będzie problemu. Skrzynie które są na blotnikach można zrobić dwie lub cztery i zestaw oferuje taką opcje.

  Co do filmu, to czwórka była już słaba, a piątka to jedna wielka pomyłka. Według mnie to scena w Rosji z Cugarem jest najlepszym momentem całego filmu i po niej należy go wyłączyć :) A kto tym jeździł? Standardowo jacyś źli ludzie :D

   

  • Haha 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.