Jump to content

chudyhunter

Members
 • Content Count

  1,125
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Posts posted by chudyhunter


 1. Żeby nie było, że tylko robię ulicę, budynki, konie, ptaki i nie wiem co tam jeszcze, to w końcu zabrałem się za transportowec. Z pierwszego malowania nie byłem zadowolony, więc kadłub poszedł w płyn hamulcowy. Na chwilę obecną wymalowałem pokład. Muszę jeszcze trochę nad nim popracować i dopiero wtedy pójdzie w ruch lakier i wash. 

  _20191116_094318-1280x726.thumb.JPG.10da920be33242578b9c0dada0b1cd81.JPG


 2. Dzięki Akuku, bardzo dobry pomysł :piwo: Graf miał być głównym elementem tej dioramy i to na nim miał się skupiać wzrok. Niestety gdzieś to zostało zagubione i w chwili obecnej jest jedynie dodatkiem do całości. Scenka o której piszesz i te namioty w bardzo dobry sposób mogą sprawić, że to Graf znowu będzie w pierwszej kolejności przyciągał wzrok, a cała reszta stanie się tylko dodatkiem. 


 3. Co do samego Grafa to dojdzie jeszcze brudzenie.

  Akuku pomijając te wszystkie szalone pomysły, to co pokazałeś będzie chyba najlepsze. Z pewnością w całą dioramę będzie trzeba tchnąć trochę życia i pomysł z taką odprawą/przeglądem na pokładzie jest chyba najlepszy. Z pewnością będę chciał dać trochę ciężarówek na nabrzeżu i jakieś skrzynie. Myślałem tez o tym, by wykorzystać dźwig Grafa i zrobić wciąganą na pokład skrzynię/ładunek, kilka skrzyń na pokładzie, jakieś liny. Tak się tylko zastanawiam, czy poprawnym było by połączenie takiej odprawy i roboli, którzy w tym czasie zajmują się załadunkiem?

  Akuku zgodnie z zasadami konkursu, za fajne fotki otrzymujesz ! punkt do reputacji :D


 4. 17 godzin temu, bazylms napisał:

  Te cegły to teraz będziesz musiał nieźle ciurać, bo takie nówki to nie przejdą. 

  Na cegły dojdą jeszcze drewniane odboje, postaram się je delikatnie przyciemnić na dole i  obowiązkowo muszę dodać trochę syfu przy linii wody.


 5. Nabrzeże (cegły) skończone. Poszły na nie oleje i pigmenty. Podziękowania dla Marka za piękne nabrzeże :piwo:  Płyty i bruk na fotce poniżej jeszcze nie przyklejone. 

  _20191031_140159-1280x763.thumb.JPG.95fb6c6d92fae79c46f3f22a29dc74e7.JPG

  A tak wygląda całość po łoszach, olejach i lakierach. Chodniki pomalowane, więc teraz dam na to wszystko matowy lakier i pigmenty. 

  _20191031_140006-1280x547.thumb.JPG.f5159630b792892060e4d458de871f5d.JPG_20191031_140025-1280x689.thumb.JPG.ed3f74e9540319796d399b7a0b636c8c.JPG

  • Like 2

 6. Statek piękny, więc będę tutaj zaglądał z zaciekawieniem. Faktycznie jest to strasznie małe cholerstwo jak na tę skalę, bo ma jakieś 33 cm.  No i cena jest kosmiczna :) Dlatego zasiadam i paCZam, bo prędko go nie kupię :)


 7. No Panowie, powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak ambitnych pomysłów! :haha:

  W sumie to nie wiem dlaczego nie zrobiłem Grafa w stanie w jakim rzeczywiście był w Szczecinie, to z pewnością trochę by ułatwiło. W sumie przypomniałem sobie, chciałem mieć Grafa w science fiction kamo :haha:

  Idąc tropem waszych genialnych pomysłów, widziałbym to tak. Trwa załadunek bursztynowej komnaty, Messer, wszystko tak jak piszesz :) Do tego na pokładzie pomysł Hansa, kilka rakiet V2. Ale oczywiście to nie może być wszystko. Każdy kto chociaż trochę zna historię II wojny światowej, doskonale wie, że naziści uciekli na ciemną stronę księżyca. Tak więc obowiązkowo na pokładzie powinien znaleźć Die Glocke

  The_Nazi_Bell-cropped.jpg?ssl=1

  A na sam koniec wisienka na torcie. Od strony Wałów Chrobrego wjeżdża Hitler na... :szczerbol:

  iron-sky-2-trailer-1280-jpg--49cba3cb8be

  Tak więc taki pomysł mam na tą dioramę :haha:

  Dziękuję Panowie !!!:piwo:

   

  • Haha 2

 8. żołnierze, skrzynie, beczki, ciężarówki, pojazdy cywilne, może nawet koń :) tramwaje, latarnie, słupy, trakcja tramwajowa, nawet pies z kaprawym okiem, to wszystko będzie. Nawet myślałem o wykorzystaniu dźwigu Grafa, który by wciągał jakiś ładunek z nabrzeża. Tak więc na samym nabrzeżu będzie się sporo działo, :) Coś będę musiał dać na ten pokład, ale tak jak wcześniej pisałem, samoloty odpadają


 9. 15 minut temu, laskonogi napisał:

  Fajowo ale pomusl z ponczocha mial cos w sobie... :)

  fajowo wyszlo 

  Niestety okazało się, że przy tak dużej powierzchni ciężko jest uzyskać odpowiedni wzór. Miejscami powierzchnia miała idealnie odwzorowany bruk, a w innych była albo zbyt słabo widoczna albo wszystko zlewało się w jedną wielką plamę. Tak więc pomysł z rajstopami nie wypalił i jedyne co można z nimi teraz zrobić, to założyć na głowę i pójść do żabki po browara :haha:

  Jakiś czas temu uświadomiono mi i w sumie to ma sens, że na pokładzie Grafa cumującego w powyższym porcie nie powinno być samolotów. I faktycznie, po co miałyby stać na pokładzie, skoro cała obsługa i wszystko co z nimi związane odbywałoby się pod pokładem albo gdzieś w jakimś stacjonarnym warsztacie/bazie. Jakieś pomysły już są co by dać na ten pokład, by nie był on taki pusty, ale może wy macie jakieś pomysły? Tak więc ogłaszam:

  KONKURS!!!:D

  Co dać na pokład, czym go zapełnić, by nie był taki pusty?

  Osoba która przedstawi najlepszy pomysł i zostanie on wykorzystany w nagrodę otrzyma jeden punkt do reputacji użytkownika :mrgreen:

   


 10. Trzy miesiące myślenia, kombinowania, cudowania, jak zrobić bruk, a najprostsza metoda okazała się najlepsza. Okazało się, że najlepszy efekt udało mi się uzyskać rysując bruk, za pomocą kredek akwarelowych ( czarna, pomarańczowa i niebieska). Na to poszła baza z dwóch odcieni szarości, a następnie lakier i oleje ( brązowy i piaskowy). teraz całość zostanie pokryta kolejną warstwą lakieru i na to przyjdzie kurz w postaci pigmentów.

  063.JPG

  064.JPG

  065.JPG

  066.JPG

  067.JPG

  068.JPG

  • Like 4

 11. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić, to te ciemniejsze miejsca na kadłubie. Tak jak pisali poprzednicy, można by je delikatnie rozjaśnić kolorem bazowym. Poza tym, jak dla mnie rewelacja! Dużo się dzieje pod względem malarskim i zdecydowanie trafiłeś w mój gust! :piwo: Oczywiście wszystkim nie dogodzisz, ale nie o to chodzi. Moim zdaniem obrałeś dobry kierunek i się go trzymaj. Czekam na Twój kolejny okręt! :super:


 12. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że masz bardzo fajne działka :haha:i nie ma za co :piwo:

  Co do malowania, to ja wyznaje zasadę, że wszystko osobno. Z resztą, reszta chłopaków robi podobnie. Dopiero po podkładzie, farbach, lakierach, washach i wszystkim innym, przyklejasz gotowy, skończony element. Mniej zabawy z maskowaniem. 


 13. W związku z tym że ostatnio jakoś mało robię i nie mam natchnienia na robótki ręczne, od wczoraj siedzę i myślę nad tą twoją dioramą. Skoro i tak masz już wszystko przygotowane pod wylewanie specyfików, to może kup żywice i to zalej. Doświadczenia z żywicą kompletnie nie mam, więc nie pomogę, ale w tej sytuacji wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie. Płaską powierzchnię wody będziesz mógł wzbogacić o fale, metodą jaką wykonałem powierzchnię wody przy Grafie 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.