Jump to content

JW

Members
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by JW


 1. Szwedzi zakupili partię 16 UH-60M (Hkp16). Odległość może wydaje się dość duża ale autobusem na tych trasach szybko czas mija. Wracałem już ze Skavsta do Gdańska bo czasowo i finansowo wychodziło lepiej. Postaram się niebawem dorzucić jeszcze zdjęć.


 2. Airshow zorganizowane podczas Aerospace Forum odbywającego się w Linköping. Miło było powrócić po dwóch latach na pokazy do Szwecji. Niestety pogoda zbytnio nie dopisała. Największą ciekawostką był przywrócony do stanu lotnego SAAB Vigen, który uzupełnił eskadrę Swedish Air Force Historic Flight. Z zespołów akrobacyjnych zobaczyć można było szwajcarów z PC-7 Team, Baltic Bess oraz grupę pilotów na SAABach SK60 ( niestety to nie Team60). W solowych występach zaprezentowali sie Jurgis Kairys, południowoafrykański oraz szwedzki Gripen, samoloty z Swedish Air Force Historic Flight, fiński NH-90, norweski Alouette II i kilku innych. Ciekawostką było zaprezentowanie pokazu desantu grupy uderzeniowej oraz Combat SAR. Udało mi się także zobaczyć Flygvapenmuseum jednak i na to było mało czasu. Impreza dość ciekawa jednak nie udało się ogarnąć wszystkiego. Szwedzi jak zwykle urządzili imprezę na dość wysokim poziomie. Co ciekawe większość sprzętu biorącego udział w pokazie dynamicznym tworzy także wystawę statyczną.

  s1-1.jpg

  s2-3.jpg

  s3-1.jpg

  s4-1.jpg

  s8-1.jpg

  s9.jpg

  s91.jpg

  s92.jpg

  s93.jpg

  s94.jpg

  s95.jpg

  s96.jpg

  s97.jpg

  s98.jpg

  s99.jpg

  Kilka zdjęć z przelotu do Goteborga i powrotu do Gdańska.

  s5-1.jpg

  s6-1.jpg

  s7-1.jpg


 3. Witam. Czy ktoś jest w posiadaniu 70. numeru Mini Repliki? Jeżeli tak to miałbym prośbę o skan artykułu o godłach na statkach powietrznych.


 4. Piotrek.S. napisał:

  (...)bo włoska maszyna to przecież ma radzieckie tfu rosyjskie korzenie(...)

  To myślę może być podstawowy argument na "NIE" dla wybierających.

  chodzi Wam o jak-130?

   

  Tak. Swego czasu Polsce proponowano wejście w program M-346.


 5. Dzięki. O śmiglakach wiem, ale w pewnych momentach dawały się we znaki ograniczenia sprzętowe :( Górka niestety była już na części zamkniętej dla publiki. Później postaram sie dorzucić jeszcze klika fotek z muzeum.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.