Jump to content

Mark666

Members
 • Content Count

  1,973
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Mark666

 1. Oddam całe pudełko różnych kalkomanii  częściowo wykorzystanych.  Kalki polskie,USA, Niemcy II WŚ., Anglia, i cała masa różności. Kalki w dobrym stanie . Ok. 1kg30dkg. Kończę modelowanie, brak miejsca na nowe modele. Ok. 600 modeli w gablotach i kiedyś musiał nadejść koniec. Oddam za darmo, nie robię fotek bo musiałbym na to poświęcić 1/2 dnia. Może się komu przyda, a wywalić na śmietnik szkoda  Kalki głównie lotnicze 1/48 . Jakby ktoś coś kontakt --- 691964902.

 2. 3 godziny temu, York napisał:

  Możesz mi powiedzieć jak to jest z tymi sprayami ? Pani w mieszalni lakierów ostatnio mi mówiła, że zwykłych kolorów bezbarwnym nie kryjemy bo może wyjść jakaś lipa, chyba, że nabije mi do puszki lakier dwuskładnikowy wtedy problemów nie będzie. Podobno bezbarwny daje się tylko na metaliki.

  Jeśli użyjesz lakierów akrylowych ( kolor bazowy i bezbarwny ) nic się nie stanie. Kolor bazowy musi dobrze wyschnąć. Jeżeli element pokryty lakierem akrylowym  potraktujemy bezbarwnym na bazie nitro-celulozowym to będzie kicha. Raz tak zrobiłem przez nieuwagę i kabina truck-a poszła do mycia .

 3. Sam model jest boski. Ogrom pracy włożonej w budowę zasługuje na podziw. I to mi się podoba, ale wizualnie to już mi się nie podoba.Każdy robi to co chce ale wystarczyło go trochę przykurzyć, jakieś brudne opony. I tyle. Ale to moje zdanie.

  Pozdrawiam.

 4. Te katalogowe kolory silników i skrzyń biegów dotyczą barw fabrycznych -----  Cumins -czerwony,  Caterpilar-- żółty,  Detroit Diesel-- zielony. To tylko podstawy bo : trzeba brać pod uwagę roczniki  i serie. To jest raczej trudne do wyśledzenia. I teraz taka rzecz : motor kiedyś musi mieć jakiś remont, jak go po nim pomalują to tylko sami Yankesi wiedzą. :)

 5. Podejrzewam że tak jak w USA --wszystko jest inne. W/g nich auto strażackie to : engine fire, czyli silnik przeciw pożarowy. Wszystko wskazuje na to że firma AmericanLaFrance sama produkowała nadwozia specjalistyczne . Auta były wyposażone w silnik Detroit Diesel 6-I 71   ( a więc zapewne zielone)  Skrzynia 5-cio biegowa manualna.Powstało 171 platform Aero Chief. Wystąpił w trzech rozmiarach: 70 ', 80' i 90 '. Większość Aero Chiefs zostało zbudowanych na niestandardowym amerykańskim podwoziu LaFrance, ale kilka zostało zbudowanych na różnych komercyjnych podwoziach. Wielu z nich miało pompy, a jeszcze więcej miało tandemowe osie tylne.  Tyle wiadomo. Mam go ale w wersji Pumper. Co do mocowania amortyzatorów --- może lepiej by było zakleić w ramie ten dołek plastykiem o takiej samej grubości, oszlifować, nawiercić otwór. W amorze ścienić ten  bolec.   

   

 6. I jak tam? Macie już 2 numer? W następną środę będzie piętrowy Bussing

   

  Mamy i reszta też będzie. Z wersji testowej w " garażu" już stoją :

   

  SAN H-100

  VOTRE VBRh trolejbus

  IKARUS 260

  IKARUS 62O

  JELCZ 043

  JELCZ 272 MEX

  JELCZ PR-110

   

  Przydałby się Ikarus przegubowy --- jest wprawdzie dostępny z wydania radzieckiego ale droooooogi

   

   

  Wow, to masz już pokaźną kolekcję! ja niestety nie miałem tej wersji testowej.

  A zauważasz jakieś różnice między autobusami z wersji testowej a obecnymi? Czy nie różnią się niczym?

   

   

  Mówcie co chcecie o jakości ale Autosana H9 już nie można dostać. Kupiłem tylko dwa i żałuję, same koła i szyby są warte więcej.

   

  Kret69 a skąd jesteś? Poszukaj w Empikach, marketach, salonach prasowych, sklepikach, te zeszyty są nie tylko w kioskach.

  Nie wiem. Jak ukażą się te które mam to będę wiedział. Ale myślę że Ago miał to w magazynach i przetrzymał do tej edycji.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.