Jump to content

skwercio

Members
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by skwercio

 1. Zrobiłem test z Kropelką - odpada, nawet kostka 2x2x2mm nie chce zastygnąć.

  Test z Poxipolem - chyba znalazłem to, czego szukam Dobrze oddaje najdrobniejsze detale, wygodny w użyciu, bardzo twardy po zastygnięciu - miodzio! Genialny do form jednoczęściowych i do dwuczęściowych "squishy molds", nie potrzebuję żadnej płynnej żywicy ;)

  Testu z Epidianem, oczarowany Poxipolem, nie przeprowadzałem

  EDIT: Z tym, że ja robię bardzo małe odlewy - nie wiem, jak Poxipol radziłby sobie przy dużych elementach, ale prawdopodobnie puściłby mnie z torbami, kosztuje praktycznie 1zł/ml

  EDIT II: Właśnie widzę, że większe opakowania są relatywnie dużo tańsze, więc...

 2. Wygląda na to, że rozpętałem burzę...

  Którym z podkładów można pokryć model cieniej, zachowując jego funkcjonalność?

  I czy Skull White ma takie same właściwości jak Chaos Black? (Mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z większością białych farb (Humbrol, Revell, MM, Pactra), dlatego pytam)

  Poza tym słyszałem, że Surfacer ma problemy z przyczepnością do części metalowych, czy z Citadelem też są takie kłopoty?

  Zdecyduję się raczej na Citadela, właśnie zauważyłem różnicę w cenie

 3. Powiem tak: Słyszałem, że Oyumaru i Instant Mold miękną od żywicy, nie sprawdzałem, bo jeszcze nie kupiłem żywicy. Faktem jest, że te specyfiki przechodzą w stan plastelinowaty w strumieniu suszarki, czy po zanurzeniu w wodzie o temperaturze ok. 70 st.C. Są dużo wygodniejsze w użyciu niż silikon, poza tym, gdy forma przestanie być potrzebna, można ją wykorzystać ponownie do odlania czegoś innego.

  P.S. Właśnie odlewam sobie jarzma NKM-ów wzór 38... z Milliputa

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.