Jump to content

DARKMAN1

Members
 • Posts

  79
 • Joined

Posts posted by DARKMAN1

 1. Na marginesie- nakładanie warstw CA powoduje miejscowe nagrzanie się powierzchni plastiku i przy większej powierzchni szczególnie gdy grubość plastiku jest niewielka może powodować odkształcenia dlatego zalecane jest stosowanie cieńszych warstw CA. .

 2. Dlaczego kolega nie pokusił się o poprawienie "realizmu" wyglądu przedziału transportowego.. szkoda bo tyle pracy włożone.Najbardziej razi po oczach przesunięta do głębi kadłuba ściana za fotelami ....Ale każdy robi jak chce w końcu.Wręgi szkieletu i podłużnice to sci-fi. jak i podział "ryflowanej blachy " podłogi. jest tyle zdjęc w dziale walkaround... Poza tym kalkomania z napisami karayi jest w wielu miejscach błędna wymiarowo niektóre napisy jak widac sa za duże i nie mieszcza się w swoim miejscu jak w oryginale.

 3. Bardzo rzetelny In-box

   

  Szkoda,że Manufaktura modelarska nie istnieje, Widmo?

  Brak adresu, NIP-u, REGONU,

  Takie pseudo produkty powodują odruch wymiotny, ze szkodą dla pozostałych rzetelnych legalnych producentow.

   

  A jednak istnieje :

  Firma MANUFAKTURA MODELARSKA

  80-752 Gdańsk, ul. Na Stępce, Polska

  Dane rejestrowe (Ewidencja Działalności Gospodarczej)

  Forma prawna osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą

  Data założenia 2007-06-21

   

   

  W kwestii ostatniego modelu tej "firmy", czyli PZL-46 Sum. Na forum jest bardzo ciekawe porównanie z vacuformą firmy MINIPLAST.

   

  viewtopic.php?f=66&t=34368

  Pozostaje mieć nadzieję ,że wszystko jest zrobione zgodnie z obowiązującym prawem....bo inaczej jest na to paragraf:

  http://www.prawoautorskie.pl/art-115.

   

  Może autor odlewów modelu niech sie wypowie na ten temat i raz na zawsze wyjaśni sprawę .

 4. Słabo bo to nic innego jak stary model vacu firmy Miniplast, troche zmodyfikowany i odlany w żywicy: skrzdła, stateczniki pionowe sklejone i odlane jako calosc; "zwaloryzowana" kabina; sklejona i odlana jako 1 czesc gondola bombardierska. Ciężko po zdjęciach powiedzieć czy "autor" grzebał cos przy liniach podzialu. Smaczku dodaje fakt że nawet instrukcja jest jak widać kopią tej miniplastowej. Szkoda bo temat ciekawy i mam nadzieje, ze ktos sie podejmie wypuszczenia w 48 modeli, które dopiero wchodzily na uzbrojenie we wrzesniu (Sum, Mewa, Jastrząb), bądz pozostały na etapie prototypu (Wilk). Ale to chyba marzenia scietej glowy

   

  Czy masz jakieś dowody na poparcie twoich słów,iż jest to "klon" vacu? Może jakiś testshot porównawczy?

  Niefajnie by było, gdyby okazało się, że nowy polski producent poszedł na coś takiego jak nielegalne kopiowanie i sprzedaż modeli z cudzego pomysłu... chyba że posiada prawa autorskie do modelu Miniplast,wtedy to zmienia postać rzeczy.

 5. Przypadkiem będąc u zegarmistrza w mojej miejscowości natknąłem sie na takie cudeńko:

   

  Orlik329.jpg

   

  Pan zegarmistrz oświadczył że śmigło wisi w zakładzie od 1930 roku i są na nim niemieckie napisy. Spod czarnej farby jest w niektórych miejscach prześwit i widać warstwy drewna w ciemnym i jasnym kolorze. Może ktoś z kolegów pokusi sie o ocenę z jakiego samolotu to może pochodzić.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.